Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

daruji krásného psa

Sarah01
Sarah01 (2173 příspěvků) 22.06.2024, 14:51:58 xxx.xxx.162.253
drvodelkafialova:

Upřímně   a bez ironie, mě cena rozhodně zajímá.  To není o neochotě platit veterináře, ale já prostě nechápu neochotu majitelů psát do inzerce cenu štěněte.

Zaprvé, není se za co stydět. Zadruhé se rovnou eliminuje část volajících.

Zatřetí přijde mi to zdvořilé   vůči zájemcům, kterým je mnohdy hloupé se zeptat.


Nemám rozhodně problém cenu sdělit. Ale už jsem se setkala s tím, že mě pán v soukromé zprávě nechutně napadal, že za psa rozhodně 30 tisíc nedá a bla bla bla. Přitom 30 tisíc je cena na spodní hranici, běžná je 40 - 50 tisíc. Nevím, proč bych se měla nechat urážet. A opravdu mě zaráží, že zájemce nezajímá, kde štěňata vyrůstají, zdravotní a pracovní výsledky rodičů, povaha a kolikrát měla fena štěňata. 

megi-the-pes
megi-the-pes (3084 příspěvků) 22.06.2024, 15:29:38 xxx.xxx.124.124
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 22.06.2024, 14:01:02

…, ještě že…
nebo spřežka …, ještěže…
Sice se UJC jednou zmínil o verzi, jako píšete Vy, ale jenom proto, že prostě lidi neuměj psát, tak aby se nerozbrečeli.
 

biaca
biaca (696 příspěvků) 22.06.2024, 15:52:17 xxx:xxx.77d5:359a
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 22.06.2024, 13:29:02

Upřímně, já bych si také zvíře předem než se narodí nechtěla zamlouvat. Ne tím, že bych nechtěla čekat, ale z mého hlediska je nejdůležitější povaha, která se teprve u daného štěněte/kotěte projeví. 

Z toho důvodu nechápu, smysl dlouhodobých rezervací - u  mě je nejdůležitější, aby všechna zvířata v domácnosti byla spokojená a šťastná. Tj. Neměla bych zájem o dominantního jedince, ale submisivní tvora. 

Poté by byl zdravotní stav, a na třetím místě cena. 

kometa
kometa (5537 příspěvků) 22.06.2024, 15:54:31 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

…, ještě že…
nebo spřežka …, ještěže…
Sice se UJC jednou zmínil o verzi, jako píšete Vy, ale jenom proto, že prostě lidi neuměj psát, tak aby se nerozbrečeli.
 


A tak já mám zafixováno, že se před “že” a “aby” apod. píše čárka. Tak jsem ji tam automaticky dala.

Sarah01
Sarah01 (2173 příspěvků) 22.06.2024, 15:57:22 xxx.xxx.162.253
»
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 22.06.2024, 15:52:17

Ale u malého štěněte, které má 8 týdnů, to vůbec nepoznáte. Jedinou zárukou je povaha rodičů.

kometa
kometa (5537 příspěvků) 22.06.2024, 15:58:13 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 22.06.2024, 15:52:17

Z toho důvodu nechápu, smysl dlouhodobých rezervací

A to já zase ano. Vždyť povaha se do určité (možná i značné) míry dědí, ne? Znám od koní - tam budoucí majitele zajímá mj. jezditelnost. 

biaca
biaca (696 příspěvků) 22.06.2024, 16:05:15 xxx:xxx.77d5:359a

Spíše jde např. o to, pokud je nějaké štěně ve vrhu klidnější - tak bude lepší např. pro důchodce. Nebo pokud je nějaké štěně dominantní, tak to musí být poznat na jeho chování k zbytku vrhu - není tam vždy nějaká alfa? Především jde o to, aby nevznikly zbytečné třenice ve vícečetné domácnosti.  

Sarah01
Sarah01 (2173 příspěvků) 22.06.2024, 16:12:46 xxx.xxx.162.253
biaca:

Spíše jde např. o to, pokud je nějaké štěně ve vrhu klidnější - tak bude lepší např. pro důchodce. Nebo pokud je nějaké štěně dominantní, tak to musí být poznat na jeho chování k zbytku vrhu - není tam vždy nějaká alfa? Především jde o to, aby nevznikly zbytečné třenice ve vícečetné domácnosti.  


Alfa je mýtus, nic takovýho neexistuje. Jinak štěňata si běžně od té doby, co začnou běhat, hrají různě…koušou se do uší, do ocásku, vrčí a vůbec nemusí být agresívní, je to prostě hra.

biaca
biaca (696 příspěvků) 22.06.2024, 16:20:20 xxx:xxx.77d5:359a
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 22.06.2024, 16:12:46

Tedy u štěňat není poznat to, které bude akčnější a které bude klidnější? Já tedy myslela, že chovatel se snaží vybrat, které je nejvhodnější pro majitele. Je přeci rozdíl, když si zvíře pořídí důchodce nebo student, který má více energie. 

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 22.06.2024, 17:38:42 xxx:xxx.c4d8:396d

někdy se to poznat dá, jindy štěňata překvapí a z raracha je normální pes a z buchty vyroste dračice... Takže opravdu se vybírá spíš podle rodokmenu a znalosti rodičů (a starších sourozenců, pokud už byla štěňata po psovi či feně), než podle toho, jak se mi zrovna štěně líbí…

Sarah1 - A nemůže být zájem jen o cenu dán tím, že zbytek informací už si zájemce našel?? Já taky nejsem dogařsky až tak známá - výstavám se nevěnujeme, chovu už vůbec nee - a přesto jsem přesně věděla, co chci, proč to chci, jaký mají rodokmen, jaké výsledky RTG… co starší sourozenci… a nevěděla jsem opravdu jen tu cenu 

Sarah01
Sarah01 (2173 příspěvků) 22.06.2024, 17:44:14 xxx.xxx.162.253
Xerxova:

někdy se to poznat dá, jindy štěňata překvapí a z raracha je normální pes a z buchty vyroste dračice... Takže opravdu se vybírá spíš podle rodokmenu a znalosti rodičů (a starších sourozenců, pokud už byla štěňata po psovi či feně), než podle toho, jak se mi zrovna štěně líbí…

Sarah1 - A nemůže být zájem jen o cenu dán tím, že zbytek informací už si zájemce našel?? Já taky nejsem dogařsky až tak známá - výstavám se nevěnujeme, chovu už vůbec nee - a přesto jsem přesně věděla, co chci, proč to chci, jaký mají rodokmen, jaké výsledky RTG… co starší sourozenci… a nevěděla jsem opravdu jen tu cenu 


Dotaz na cenu od té samé osoby je pod každým inzerátem ve skupině na FB. Takže si myslím, že prostě hledá co nejlevnější. Jinak na FB se cena nedá veřejně napsat, FB prodej zvířat blokuje, takhle kdysi byla zablokovaná celá skupina. Na inzertních serverech to nevadí.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 22.06.2024, 17:46:50 xxx.xxx.171.125
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 22.06.2024, 14:51:58

Právě proto, abych se vyhnula podobným diskusím, bych cenu uváděla. A klidně různou, každé štěně nafotit a cenu k němu napsat, když je štěně zdravé   jen s drobnou vadou, uvést že je levnější vhodné na mazlíčka atd. Tím dopředu eliminujete zájemce, kteří vám kvůli ceně nadávají. Přijde mi to nejjednodušší. 

Arosek
Arosek (330 příspěvků) 22.06.2024, 23:09:27 xxx:xxx.f8a1:61d0
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 22.06.2024, 14:11:41

Myslim ze zadny normalni chovatel nema problem odpovedet na otazku ceny stenete serioznimu zajemci. 

Kdyz to vemu z pozice jak chovatele, tak majitele psu koupenych jinde, tak bezna a rozumna mi projde konverzace ve stylu “Dobry den, jsme ti a ti, bydlime tam a tam, mame/nemame deti, domecek se zahradou/byt, takove a takove zkusenosti se psy. Chceme psa na praci/vystavy/chov/mazla a kamose na prochajdy.  Pesan bude s nami doma/v kotci. Preferujeme psa/fenu. V pripade ze mate volne stene, radi bychom si ho od vas koupili. Jaka je prosim vase cena? S pozdravem ta a ta."

Na takovyhle mejl nebo telefonat odpovi kazdy slusne a v pohode sdeli zajemci i cenu za stene.

Jenze on vetsinou mejl od nekterych lidi vypada spis takhle: 
"Mate fenu? A za kolik?

A myslim ze ani Zenovy mistr nema nervy odpovidat lidem, kteri ani nemaji tolik slusnosti aby pozdravili a predstavili se.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 23.06.2024, 07:49:36 xxx:xxx.e839:e8bd
»
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 22.06.2024, 23:09:27

A mě nezbývá než se opakovat. Chcete se podobných tazatelů zbavit? Uveďte cenu zvířat už v inzerátu. Já když inzeruji jakékoli zvíře nebo věc, vždy tam cenu uvádím a podobných konverzací jsem úplně ušetřená. Dokud vy nezměníte přístup, tak se musíte smířit s tím, že vám budou podobní lidé volat a mnozí slušní, ale ostýchaví nezavolají vůbec.

 Dneska má obrovské množství lidí problémy s komunikací, nebudu bádat proč, prostě to tak je. Nicméně jako prodejce na to musím brát ohled, když chci dobře prodat musím jim nákup v tomto směru usnadnit.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 23.06.2024, 07:52:51 xxx:xxx.e839:e8bd
Sarah01:

Dotaz na cenu od té samé osoby je pod každým inzerátem ve skupině na FB. Takže si myslím, že prostě hledá co nejlevnější. Jinak na FB se cena nedá veřejně napsat, FB prodej zvířat blokuje, takhle kdysi byla zablokovaná celá skupina. Na inzertních serverech to nevadí.


To jsem netušila a vůbec tomu nerozumím. Proč proboha, když něco prodávám, bych neměla mít možnost uvádět cenu?

Já FB nepoužívám a ani nezačnu. Ale je to teda šaškárna.

Sarah01
Sarah01 (2173 příspěvků) 23.06.2024, 08:12:31 xxx.xxx.162.253
drvodelkafialova:

To jsem netušila a vůbec tomu nerozumím. Proč proboha, když něco prodávám, bych neměla mít možnost uvádět cenu?

Já FB nepoužívám a ani nezačnu. Ale je to teda šaškárna.


Jo, tak tomu já taky nerozumím a je mně to záhadou. Podle všeho to kontroluje snad nějaký robot nebo co. Protože kolikrát vulgární napadání, sprosté nadávky a sexismy běžně procházejí a nic se neděje.

Sarah01
Sarah01 (2173 příspěvků) 23.06.2024, 08:19:38 xxx.xxx.162.253
drvodelkafialova:

Právě proto, abych se vyhnula podobným diskusím, bych cenu uváděla. A klidně různou, každé štěně nafotit a cenu k němu napsat, když je štěně zdravé   jen s drobnou vadou, uvést že je levnější vhodné na mazlíčka atd. Tím dopředu eliminujete zájemce, kteří vám kvůli ceně nadávají. Přijde mi to nejjednodušší. 


Tak já to třeba beru tak, že pes není rohlík na pultě a když ho chci, tak taky musím o sobě něco napsat. A ne jen dotaz na cenu bez pozdravu a když ji sdělíte, tak nic, ani děkuji, ani bů. Na druhou stranu je pravda, že takhle se zájemci eliminují sami a já už jim to ani nemusím sdělovat. 

Sarah01
Sarah01 (2173 příspěvků) 23.06.2024, 09:42:34 xxx.xxx.162.253
megi-the-pes:

A nepřipadá vám divné, že ty ceny se neukazují 
skoro jen tady?
 


Kde tady? Jako v ČR nebo tady na CHZ? Já mám zatím předběžnou rezervaci, po porodu budu mít cenu uvedenou všude, jen teda na tom FB asi ne, tam to nejde. Jako asi tak, ráda bych ji uvedla, ale kdyby kvůli tomu měla být opět zablokovaná celá skupina, tak by mě asi lidi sežrali. Jinak co jsem sondovala, ceny štěňat GR se pohybují od 35 do 50 tisíc. Někdo si přiveze psa z SK, kryje na domácím dvorku, vydává to za zahraniční krytí a cenu nastřelí na té horní hranici. Někdo do toho zahraničí opravdu jede, třeba teď jedna známá do Německa, krytí bylo za 33 tis., cesta 5 hodin tam a 5 zpátky, štěnda prodává za cenu krytí. Já jsem jela krýt jenom do Dobříše, cenu předpokládám max. 30 tisíc.

Ještě dodám, že jedním z důvodů, proč lidi neuvádějí cenu, je taky to, že pak jim nadává konkurence, že jim kazí kšefty, když mají cenu moc nízkou. 

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 23.06.2024, 09:46:15 xxx.xxx.221.216

Nejsem chovatel a tak nebudu nikomu kecat do toho, jak má prodávat štěňata…jestli má uvádět ceny a nebo ne…i tak vážení chovatelé klobouk dolů, že chováte, že my nechovatelé si můžeme u vás kupovat naše milované pejsky…jako najít štěňátkům ty nej nové majitele na světě musí být hodně těžké a ještě to vědomí, že i při tom nej vybírání to nemusí úplně dopadnout.

Takže nic osobního jen bych chtěla napsat svůj názor jako kupujícího na “cena dohodou”.  

Ono často i tady kritizujeme lidi, že si koupili štěndo bez PP…a teď si stěžují…přitom zrovna v jejich případě by štěně s PP nestálo o moc víc.

Víte jak ta inzerce působí na normálního člověka, který by rád pejska a pejsek by se u něj měl dobře, ale zároveň ten člověk se prostě ani fyzicky ani internetově nepohybuje ve psím světě….u štěňat bez PP je uvedena cena…u štěněte s PP cena není, ale za to jsou v inzerátu uvedeny výstavní úspěchy, výčet vyšetření (hodně lidí ani netuší, co to je např. DLK 0/0)….a co takový člověk udělá…ani na ten inzerát nezavolá, protože si řekne, že když štěně bez PP stojí tolok a tolik, tak tohle princátko bude stát bambilion.

Další věc je, že třeba vůbec netuší za jaké ceny se štěňata s PP prodávají…třeba mě kolikrát taky překvapí ceny u plemen o kterých nemám nějaký obecný přehled…a někdy ten rozptyl cen v plemeni může být velký…myslím, že třeba např. 30-50 tis…no a takový člověk teda začne obvolávat inzeráty…a na první, který zavolá jsou zrovna ta štěňata za 50 tis…jako tak to je pro spoustu lidí dost peněz za psa…no tak ten dotyčnej si řekne, že to nedá, dál už ani nikam nevolá a vezme štěndo bez PP, kde ta cena je udaná v inzerátu.

Další věc je, že obyčejný lidi díky “ceně dohodou” nemají přehled o tom, jak se ceny v rámci plemene pohybují a tak nepoznají podezřele nízkou cenu, která u by u člověka s přehledem o cenách zvedla varovný prst.

Jasně spousta z vás řekne…dobře jim tak, měli si poshánět informace…ale informace o cenách se tedy hledají blbě a obzvlášť, když jsou třeba v rámci plemene i hodně rozdílné.  

Jako já vás chovatele chápu…ale při pohledu z venku to upřímně vypadá, že ceny štěňat s PP jsou tajemstvím…a upřímně pokud nejste člověk, co se zeptá na FB skupině, jak se ceny pohybují nebo na nějaké diskuzi, tak jediné, jak zjistit ceny štěňat je obvolávat chovatele a ptát se…to je z mého pohledu ponižující.

Jako jasně v praxi to není žádná hrůza…chovatel často sdělí cenu dřív než se zeptám, ale já vím kolik ta štěnďata plus mínus stojí…ale…ale prostě musím někam zavolat a napsat nějakej líbesbríf, abych to zjistila…upřímně …mě samotné to teda není vůbec příjemné. Nemám problém s tím, že si chovatel nacení každé štěndo zvlášť…když jsme kupovali afgána, tak to tak chovatelka taky měla…my samozřejmě to nejdražší…jedinej trikolórní pejsek…už bych na ten inzerát volala, psala s tím, že tu cenu respektuji.

Hele já nevím…když to tak po sobě čtu, tak to není úplně ono, co bych ráda vyjádřila…tak to shrnu opravdu sama za sebe a z mého pohledu je pro mě prostě “blbý”, že ty ceny u štěňat s PP se neuvádějí…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.