otázku jsem nepochopil? myslíte které jsme si více oblíbili? pokud ano tak já fischeri. U škrabochů je podle mě mnoho skrytých kříženců. Myslím v geneticé výbavě.
Já bych agapornisy rozšířil o lilianky pro jejich delikátnost a pullarie, pro jejich náročnost. Jinak jsem nejvíce unesen z mutace slaty dominantní straka u fišeráčků. Fišeráčky jsem před lety choval v přírodním zbarvení.
Já vidím na fotce dva ptáky a z toho jeden je přikrčen. Je zde vidět krásný důkaz jak někdo dle fotky tipuje pohlaví. Pak se nedivím, že chudáci začátečníci žijí v domění, že chovají pár a nakonec zjistí, že 100% samec je samice a naopak.
Radku: agapornisové jsou australani. Pokud je chceš chovat přes zimu venku, nebo v prostorách kolem 0°C, tak potěš pán Bůh, ale jsou i takový meui námi.
Doporučuji fišeráky jsou módní a alespoň má specializace na škraboškáče se více úplatní.
Samozřejmě jsem se přepsal. Agapornisové jsou Afričani. U Fišeráků je největší množství kříženců, protože v oblibě hnízdí i s jinými druhy agapornisů. Na A.škraboškových jde nádherně poznat barva mutace a lze nádherně poznat nestandartní pták. Brzo většina chovatelů fišeráků přejde na jiné agapornise, protože jejich cena půjde rapidně dolu. Budoucnost v těch běžnějších agapornisů vidím v a. škraboškových. Je ještě spousta mutací co se u nás nechová.
Jak vidím každý chválí to své Ondřeji. Nevím do jaké míry sahají tvé znalosti o agapornisech,ale nestandartního ptáka poznáš i u fischeri. Podle mě daleko horší je to u škrabochů, jak víš že některé kusy mají akorát méně intenzivní masku, a kde je ta hranice kdy posuzuješ takového ptáka už za křížence? Jo a z té fotky dokážu tipnout. Vím že někdo to neumí tak závidí, ale neboj Ondřeji jednou to třeba taky dostaneš do oka. Tak čáááu, vždy je to tip, ale zatím mi mé tipy nějak podezřele vycházejí. Takže mě tu nemusíš zesměšňovat Vážený pane odborníku.
ptáky podle tvaru hlav dokáží odborníci opravdu poznat. Natož tvoje metoda s pánevním testem u právě vyletěných mláďat kdy skládáš páry je nějaká divná. To pak musejí být chudáci zákaznící zklamaní, když nemají pár , že jo Ondřeji. Opravdu jsme se s kolegy zasmáli, když jsem jim říkal že znám takového odborníka jako si ty. Poslední má slova
Já agapornise fišeri nechovám, ale jeden můj známí ano, který se na ně specializuje. Ptáky má většinou ze zahraničí a chová 70 pár agapornisů fišeri. Řekni mi jak vypadá kříženec agapornise škraboškového. Ukaž mi fotku, když si takový zkušený chovatel agapornisů. Rád se poučím. Ano strašně závidím lidem, kteří tipují. Nikdy mi tipování nešlo, ani u tipování výsledků fotbalu a ani u hokeje a ne, tak už u ptáků. A popravdě řečeno, tak v oku to mám, ale z fotografie pohlaví neurčuji na to jsou tu jiní rádoby odborníci. Jinak já si myslím, že se dokážeš zesměšnit sám a nemusím ti k tomu pomáhat, alespoň tedy mě bavíš.
Screech8: Přesně tak. Má slova. Neustále mi někdo podsouvá, že někomu vnucuji své názory, ale myslím si, že každý člověk má právo se svobodně rozhodnout a když někomu řeknu, že skok z okna je velice prospěšná věc, tak věřím, že díky tomu nezačnou lidé skákat z oken. Děkuji za vaši velice trefnou poznámku.
Co se týče ceny fišeráků, tak i do budoucna se budou líp prodávat ptáci přírodního zbarvení, dobrého typu a postav. Ceny by mohly padnout, tak jako vždy / a mimo jiné u všeho / pouze za předpokladu masové produkce na farmách, snížením kvality. Ale i tak sleduji, že zájem a tím pádem cena se pohybuje v časových vlnách. Jak cena rapidně klesne, ubyde chovatelů - komerčních - tím pádem ubyde i nabízených, nebo i podbízených jedinců a cena se zase začne šplhat nahoru. Ale to je obyčejný zákon trhu, který se řídí nabídkou a poptávkou.
To ano, ale osobně si myslím, že například a. škraboškový na tom je v podstatě lépe. Jejich mutace nejsou u nás ještě u konce. Pořád zde je málo šedých pastelů, mále jsou zde chovány mutace Albino, lutino, slaty, straky, mutace edged a to nemluvím o 1f a 2f ptácích. Co je zajímavé, že já osobně jsem neviděl nabízet třeba olivové pastele. Velice málé množství je přírodních 1f a olivových a kterých je taky málo, tak například pastelových ptáků zelené řady. Neustále se na trhu oběvují modří, tmavomodří, šedí, modří a tmavomodří pasteloví, fialový 1f a 2f, pak velice málo fialový pasteloví. Je zde široké spektrum nenabízených ptáků, proto zde vidím větší budoucnost. Pak je tomu samozřejmě jinak u agapornisů Hnědohlavých lilian a podobně, tam je ještě větší pravděpodobnost neustálé poptávky a nerozšířenosti mezi chovatelskou veřejností. Kdežto já osobně si myslím, že je přefišerákovano a přerůžohrdlákovano, ale to je jen můj názor. Je spoustu chovatelů, kteří kvůli velkému spektru mutací dává přednost hlavně tedy s finančního hlediska těmto druhům. Jsem zvědav až začnou tito ptáci postrádat na své atraktivnosti kvůi financím. Pak se začnou všichni směřovat jiným směrem, ale to je opět jen můj názor.
Nkdy nepřestanu chovat fišeráky. Ondřeji velice se pleteš. Je velké množství mutací, které nejsou rozšířeny v Čr.Do této sezony pujdu se třemi párami jež sem vyhodnotil nejlepšími. Ostatní nenechám hnízdit. Uvidíme u mě cena zatím neklesla. Přemýšlel jsem že možná půjdu i na horu. O čem to svědčí? můj názor je to, že jsem jeden opravdu z mála který bere chov agapornisů opravdu vážně a že se nenechám zlákat množením jak na běžícím pásem, to by ti mělo imponovat, ale bohužel jsem ti nesedl asi jako člověk což je škoda. Jediné co chci je udržet opravdu krásné fischeri a budu pro to dělat co nejvíce, a doufám že ty měod toho nebudeš odrazovat ale fandit mi. stejně jako já fandím tobě v udržení škrabochů kterří stojí opravdu za to.Ondřeji nejsem tvůj soupeř.....nikdo tu není tvůj soupeř.....všichni toho dokážeme více než jeden.....
Nikoho nesoudím a nikoho neodsuzuji aniž bych ho znal osobně. Já nejsem proti chovu a. fišeri jen se mi nelíbí že je u nich spousta kříženců. Samozřejmě fandím těm co se snaží o kvalitní odchovy a alespoň částečnou specializaci, ale takových je nás hodně málo. Samozřejmě ne zas tak málo, ale je více těch co to práskají a těch co jsou rádi že něco odchovají, ale přitom nehledí na kvalitu. Taky jsem o fišerácích uvažoval, tedy přesněji o violet mutaci a dokonce o nich uvažuji i teď, ale pokud je budu kupovat, tak jedině od toho známého, protože zde mám hodně velkou jistotu, že nebudu mít v chovu křížence a taky budu mít jistotu v kvalitě. Jeho ptáky vídám hodně často na burze v Přerově.