Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Kavapo a slepicar.cz je tatáž firma pozor !!!

kometa
kometa (5480 příspěvků) 04.07.2024, 13:15:04 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 04.07.2024, 08:03:04

Trochu nerozumím. Tak proč jste je kupovali? Nebo nepoznáte kuřici od slepice?

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 04.07.2024, 14:04:26 xxx.xxx.198.226

Já to pochopila tak, že ty půlroční (asi tedy myslí kuřice) k dispozici nebyly, museli vzít nějaké starší, předpokládám inzerované jako 10-15měsíční… 

No a 10-15měsíční slepici už těžko rozeznat od 20měsíční. Já bych nerozeznala. Jen teda je záhadou, proč z nich nevypadlo za rok ani jediné vejce, tam bude ještě zádrhel jinde… Já koupila 17měsíční deklarované jako 17měsíční, no a 2 měsíce po nákupu porád nesou jak vzteklý, všechny (teď dva dny po sobě 10 vajec od 10 těchto slepic, asi jim vyhovuje, že je trochu chladněji). A většina jich u toho stihla ještě přepeřit (dopeřit…). Tak nečekám minimálně do podzima nějaký zásadní výpadek ve výkonu těchto údernic.

Jestli teda tady komentujícímu polovina z těch slepic nenesla nic a druhá polovina nějak pofidérně, zaměřila bych se na podmínky. Ony půlroční slepice narvané prvotřídním krmením a odchované v prvotřídních podmínkách ze sebe za ten půl až třičtvrtěrok v pohodě i v mizerných podmínkách vydají maximum, no a pak rychle sejdou. Tak se může zdát, že má člověk podmínky oukej, a “dvouleté hybridy jsou za zenitem”, takže to jakože odpovídá. No na těch starších se to ukáže.

No a pak může být, že dotyčný koupil fakt staré slepice, jakože tříleté, kdy mně tahle jedna tříletka (hnědka) nese tak nějak jakože obden. Někdy jednou za tři dny. Pořád nic, co by mělo znamenat, že od ní za rok neuvidím vejce. Zase na druhou stranu si říkám, proč by Kavapo drželo (a hlavně krmilo) přes zimu někde v nějaké hale staré slepice, co se neprodaly loni… To se nemůže vyplatit. No, tak si jen tak přemýšlím nahlas.

Jinak pokud to bylo tak, že dotyčný jel pro půlroční, a zvířata, o nichž mluví, mu byla prodána jako půlroční (za cenu půlročních), tak buď si musí ještě něco dostudovat a nakoukat, aby se příště nenechal napálit, a nebo má skutečně mizerné podmínky v državě svých slepic a nebo měl neskutečnou a spíš nepravděpodobnou smůlu na vadné kusy.

Anonymní (neregistrovaný) 06.07.2024, 14:24:36 xxx.xxx.29.34
Angie Horká:

Dobrý den, tak tedy za mě, se chováte jako zloději. Připojuji se k dalším z mnoha nespokojeným zákazníkům. Za prvé..pokud si objednám slepice a zaplatím je, očekávám, že budou v pořádku! Za druhé, pokud zavolám a chci věc řešit, měli by jste mít zájem to vyřešit a né ignorovat. Vzít si peníze to ano, ale poškozenou slepici zpět už nikoliv!!! Minula jsem dopravce o chvíli, jinak bych ji nepřijmula. Slepice vytahané vole až na zem a v něm bordel!! Bordel jsem jí odstranila, ale vole se už nikdy nestáhne. Za mě jste podvodníci a ignoranti!! Špatnou recenzi máte zajištěnou!! U vás si už nic nikdy nekoupím. 


Docela by mě zajímalo co měla ve voleti za ten “bordel”? Jakože byla krmena nevhodně nebo snad cizí předměty? Jen abysme byly v obraze jak to u slepičáře chodí.

PK (neregistrovaný) 29.07.2024, 18:19:32 xxx.xxx.96.14

Dobrý den, objednala jsem si BOHUŽEL kuřice od Slepičáře. Dodali o jednu méně, bez možnosti reklamace s arogantním přístupem, dostala jsem email, na který jsem mohla vznést stížnost, samozřejmě dodnes bez odezvy, jak jinak. Slepice jedna po druhé postupně slepnou. Tohle bude mít dohru. Bože, to jsem udělala jednu z životních chyb. Už nikdy víc.

Anonymní (neregistrovaný) 29.07.2024, 18:52:54 xxx.xxx.99.157
»
Odpověď na příspěvek uživatele PK z 29.07.2024, 18:19:32

Tak,tak ,už nikdy víc..já jsem poprvé po xx letech chovu čistokrevných slepic,koupila kuřičky, hybridky, od paní ze  soukromé farmy..přijela jsem k ní,vybrala jsem si slepičky,které se mi líbily a jsem absolutně spokojená ..od Slepičáře, bych nikdy nic nekoupila..

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 30.07.2024, 11:43:48 xxx.xxx.124.49

To by mohla být i nějaká nemoc, co na tom pozemku zůstane docela dlouho.

Nebo je to super stará slepice.

Reklamace - slepice odnesu prodejci, ten napíše reklamační protokol, nebo si stáhněte a vyplňte sami, do 30 dnů mi oznámí výsledek, a kdyby se cukal, dejte to obchodní inspekci.

Proč se lidé rozčilují na prodavače mobilu, ale u živého zvířete neudělají nic, aby ten panchart mohl dál týrat zvířata a okrádat lidi? 

Anonymní (neregistrovaný) 30.07.2024, 13:56:34 xxx.xxx.198.194
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 30.07.2024, 11:43:48

Jak vidíte, tak léta se tu propaguje, že zrovna slepičář je průšvih a stále a stále u něj lidi nakupujou a pak se diví. lidská hloupost je neomezená a komu není rady, tomu není pomoci….. 

kometa
kometa (5480 příspěvků) 30.07.2024, 14:02:20 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

Má veterinář nějakou teorii, proč ty slepice slepnou? To považuji za dost neobvyklé.


Já taky. Nenapadá mě žádná nemoc, při které slepice oslepnou. Leda při extrémním nedostatku vitamínu A.

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 30.07.2024, 14:29:01 xxx.xxx.198.226

Já si našla, že Markova nemoc způsobuje mj. slepotu. No ale podle dalších info všechny ty ochrnutí, apatie, nežravost apod. přicházejí současně, tak to by bylo divné, že by zadavatelka zmiňovala jen to slepnutí a ne to, že jí slepice u toho taky mřou.

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 30.07.2024, 16:34:57 xxx.xxx.124.49

To nebude jediný. Jenže to jsou teď jako koupené slepice, to by chtělo fotografie, určitě nevypadají jako princezny. 

S tou Markovou n. je to zajímavé, milion příznaků i bezpříznaků.

A v jednom článku psali, že slépky slepé (se tak narodí nebo oslepnou po pár týdnech)
mají vyšší výkonnost. 
Hustý, co.
 

Anonymní (neregistrovaný) 30.07.2024, 18:14:18 xxx.xxx.29.30

Příčin oslepnutí může být spousta. Jednou možnou příčinou může být vysoká koncentrace zvířat a špatně odvětrávaný prostor kfe se hromadí amoniak z rozkládajících se výkalů. Po přečtení referencí na prodejce bych se nedivil..

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 31.07.2024, 07:12:14 xxx.xxx.198.226

Dobře, ale amoniak působí jen dokud je přítomen v prostředí. Tj. pokud slepice viděly, když si je zadavatelka přebírala, není důvod, aby u ní dál sleply, pokud by byla příčina v amoniaku.

Anonymní (neregistrovaný) 31.07.2024, 08:12:38 xxx.xxx.22.89
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 31.07.2024, 07:12:14

Poškození zraku není ze dne na den a je to nevratný proces který má určitou setrvacnost. Nemusí to postihnout celé hejno. Rozhodně nestačí kurice s takovým problémem vyndat z bordelu a je vyřešeno. Na to zřejmě prodejce spoléhá.

Viděl jsem podobný případ ve velkovhovu kachen, kde majitel farmu řídil na dálku pomocí kamer. Chvilku to fungovalo, nez Ukrajinci přišli na to, že stačí pracovat jen tam kam kamery vidí. Výsledek pár tisíc kachen slepých před porazkovou hmotností…

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 31.07.2024, 09:39:41 xxx.xxx.198.226

Máte pravdu “Po velké expozici oka zůstává rohovka průhlednou, avšak necitlivou a teprve za 7 až 10 dní se může zakalit a může se pak i dále projevit katastrofální poškození oka, pronikající do hloubky a vedoucí ke slepotě.” ( https://theses.cz/id/xfuu2p/Bc_Lenka_Chocov.pdf )

Takže řekněme pokud by kuřice byly v prostředí s vysokou koncentrací amoniaku právě den před rozvozem, mohlo by se u držitelky poškození očí postupně projevit do 14 dnů od převzetí. Kuřice by frčely zpět k dodavateli a naúčtovala bych mu pěkně i čas a PHM.

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 31.07.2024, 09:54:01 xxx.xxx.124.49
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 31.07.2024, 09:39:41

Hlásila bych to jako týrání. 

Nechápu, co si lidi nechaj líbit. Zboží bylo koupeno v ne obvyklých prodejních prostorech, tzn. mám 14 dní na odstoupení. Co je za problém vzít slepice a odvézt je prodejci? 
Ale jak to, že lidem nezáleží na tom, kde jak ta slepice žila?
Hlavně že plnou hubu keců, jak nežerou vajíčka od klecových slepic.

Mi řekněte, jak to, že slépka z Kosiček je ochočená, čistá, vypadá na svůj věk.
Je fakt, že jsem neviděla, jak zvířata vypadají, když je rozváží, ale… 

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 31.07.2024, 12:38:40 xxx.xxx.198.226

Skrytá vada - odstoupení klidně po celou snáškovou životnost slepic 🙂

Slípky z Kosiček vypadají po rozvezení úplně stejně jako když mi je vytáhnou z drůbežárny před mýma očima. Jen tolik nepáchnou 😀 A nádavkem mám v bedýnkách tak od poloviny cestovatelek pěkně po vajíčku (nerozbitém - takže cestují v klídku). Jo, jedna byla zřejmě manipulací nebo cestou nějak pochroumaná, ale postavila se brzy na nohy. To se mi jinak taky stalo, že jsem jim přímo u drůbežárny dvě slepice i vracela, protože vypadaly blbě, tak jsem je rovnou vyměnila na místě za jiné životaschopnější. Pan ošetřovatel se omluvně usmál a s veškerou ochotou mi vybral ty nejkrásnější z další klece.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.