Odpověď na příspěvek uživatele Monika z 08.11.2016, 09:28:47
Tedy domnívám se, že drůbeží se myslí pouze kur domácí, husy domácí a kachny domácí. (Avšak mezi husy a kachny patří i jejich druhy DIVOKÉ). Možná, že ostatní drůbežíse myslí perličky. Bažanti se běžně jako drůbež nechovají; myslivci pouze líhnou bažantí kuřata, která částečně odchovávají ve volierách a odrostlé mladé bažanty pak myslivci vypouští z volier ven do přírody. Bažant je divoký pták. Holubi jsou samostatná kategorie.
Odpověď na příspěvek uživatele Monika z 08.11.2016, 09:28:47
Dodatek:
Kromě chovu jako domácí drůbež se také vyskytují jako divoké druhy: perlička, krocan i některé druhy kurů; tedy uvedené druhy existují také ve volné přírodě jako druhy divoké.
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 08.11.2016, 16:46:31
2. Dodatek:
Samozřejmě, že mezi "drůbež" patří také např. "krocan bronzový" a "krocan bílý", které lidé chovají a vykrmujína maso, a to volně v oploceném výběhu nebo ve výkrmové hale. Venku v oploceném výběhu musí mít krůty zastřižené letky v jednom křídle, aby nemohly přeletět plot výběhu.
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 08.11.2016, 16:46:31
Děkuji za reakci, takže pokud chci zjistit stavy chovaných bažantů, mám se obrátit na myslivce. Kde bych ale mohla zjistit, jak je to s počty chovaných holubů (na maso)?
Odpověď na příspěvek uživatele Monika z 10.11.2016, 09:08:24
Pro Monika:
Rozumím Vaší otázce, ale odpověď nebude ani snadná, ani jednoznačná. Totiž už Vaše prvotní otázka ze dne 8.11.2016 je poměrně nejasná a zdá se mi, že ji zadal neodborník. Vysvětlím:
Bažanti jsou divocí ptáci, nepatří mezi drůbež. Bažantů žije po světě v přírodě mnoho různých druhů. Ve voliérách v ČR chovají někteří lidé různé druhy bažantů jako "koníčka". Některé cizokrajné druhy bažantů se také chovají v zoologických zahradách .
Převážná část života divokých bažantův ČR nebo jejich celý život probíhá v přírodě. Bažanti v přírodě v ČR patří do kategorie "lovná zvěř", a tedy o nich nejvíce vědí myslivecká sdružení. Počty divokých bažantů v ČR nelze přesně určit (přelétávají také státní hranice), jejich počty lze pouze odhadnout.
Holubi existují v ČR také druhy divoké (např. holub hřívnáč) a mnoho plemen chovaných člověkem, tedy je to takový "polochov", protože holubi pouze nocují v holubnících svého majitele a přes den odlétají (ale nemusí) do polí. Každé holoubě může majitel sníst, bez ohledu na jeho plemeno. "Masná plemena" holubů v ČR také existují. Informace o nich najdete v klubu chovatelů masných plemen holubů . Divím se, že se snažíte pro někoho získat odborné informace, kterým ten člověk nerozumí. Snahy cizinců do našeho zemědělství importovat zahraniční metody, se převážně minuly účinkem.