Takže:
- V půdě a v původních výbězích zárodky parazitů s největší pravděpodobností od loňska zůstaly. Malá kachňata se tedy ve starém výběhu nakazí.
- Možná, že je parazity zamořená i kachna, která sedí na vejcích, a od ní parazity kachňata také dostanou.
- Abyste čerstvě vylíhlá kachňata uchránily od infekce parazity, museli byste je líhnout v umělé líhni, odchovávat pod infralampou (bez matky) a později umístit do výběhu, kde před tím žádné kachny nevyrůstaly a který není zamořený parazity.
- Pokud Vám loni kontaktovaný veterinář předepsal proti parazitům neúčinný lék, musíte zkusit požádat o službu jiného veterináře. Doporučuji pozeptat se ve velkovýkrmě kachen, kde možná přímo budou vědět o jakého parazita se ve Vašem případě jedná a jaký lék je potřeba použít.; jinak určitě Vám poradí veterináře, který je specialista na kachny.
- Laicky bez výdajů na veterináře můžete situaci řešit tak, že asi 2 roky kachny vůbec nebudete chovat, celý výběh zořete a posypete nehašeným vápnem, staré kachníky spálíte a vybudujete nové. Pokud máte zděné, můžete je vyčistit, vymýt a nakonec vystříkat např. přehřátou párou.
Odkazy:
https://www.natur.cuni.cz/fakulta/veda-a-vyzkum/popularizace/clanky/parazit-se-prevleka-aby-unikl-imunitnimu-systemu
https://www.prirodovedci.cz/biolog/clanky/cerv-ktery-dostal-sve-jmeno-podle-pivovaru-napada-i-cloveka
http://www.myslivost.cz/Casopis-Myslivost/Myslivost/2010/Listopad---2010/Hlistice-traviciho-traktu-pernate-zvere
https://cs.wikipedia.org/wiki/Kapilari%C3%B3za_pt%C3%A1k%C5%AF
V posledním odkazu až na konci jsou uvedeny i názvy léčiv.