Rád bych si v budoucnu založil zoo zaměřenou na Africkou zvěřinu a proto bych se chtěl zeptat kolik jaké zvíře stojí vím že želvy stojí 1 až 2 tisíce podle druhu ale kolik stojí nějaká antilopa jsem nikde nezjistil.
Odpověď na příspěvek uživatele ANONYMNÍ z 18.11.2015, 20:06:36
Vážený pane,
napřed si prosím prostudujte nějakou literaturu a navštivte odbornou školu.
Naučte se používat odbornou terminologii např. "zvířena" je básnický termín pro zvířata. "Zvěřina"je řeznický a kuchařský termín pro zabitá divoká zvířata a zejména pro jejich maso určené pro kulinářské zpracování.
Navštivte ekonomické a obchodní pracovníky různých větších zoologických zahrad, kteří Vám možná řeknou přibližné ceny živých zvířat z Afriky a další podmínky jejich získání a držení v soukromé ZOO.
Afrika je obrovsá země s mnoha státy na svém území. Nastudujte si, v kterém státě žijí ty druhy afrických zvířat, které byste chtěl chovat ve své ZOO.
Pod odborným vedením si můžete zpracovat a napsat vědeckou práci na téma "Moje zoo". Tuto práci můžete koncipovat jako svůj podnikatelský záměr. To znamená, že si do toho můžete zpracovat zejména také finanční hledisko podnikání typu "Provozování soukromé ZOO".
Odpověď na příspěvek uživatele ANONYMNÍ z 18.11.2015, 20:06:36
Ještě krátký dodatek:
Obchod s africkými druhy zvířat jistě existuje legální (má svá pravidla a vyšší cenu zvířat) a možná i nelegální (?) (asi nižší ? cena zvířat). S některými vzácnými druhy zvířat je pravděpodobně zakázáno obchodovat a pašerákům těch chráněných druhů zvířat hrozí trestní stíhání a vysoké pokuty. Africké druhy zvířat je jistě možné koupit i v Evropě, i v ČR z odchovů v zoologických zahradách nebo od soukromých chovatelů. Důležitá při nákupu živých zvířat jsou veterinární potvrzení o jejich bezvadném zdravotním stavu a o jejich bezinfekčnosti. Nakoupená zvířata musí být u nového majitele po nákupu ustájena předepsanou dobu v karanténě ! (T.j. odděleně od jiných zvířat domácích i divokých).
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 19.11.2015, 19:15:21
Děkuji za ocenění mých doporučení.
Přidávám druhý dodatek:
Předpokladem úspěšného chovu afrických druhů divokých zvířat v ZOO je zejména dokonalá znalost biologieurčitého druhu zvířete, znalost přirozených podmínek života zvířete v jeho domovině a hlavně splnění technických podmínek ustájení zvířete tak, aby zvíře v ubykaci a ve výběhu netrpělo a mohlo tam spokojeně žít. Ke znalostem biologie druhu patří např.: zda žije v páru 1 samec + 1 samice, nebo ve stádu 1 samec + 10 samic; zda to je býložravec nebo masožravec, jakým druhem potravy se živí a kolik jí sežere za den (za měsíc, za rok), jaké podmínky je nutné vytvořit pro úspěšné rozmnožování zvířete. Je nutné zvířeti zajistit určitý minimální prostor klece (stáje) a výběhu, určitou teplotu prostředí, v létě a v zimě, určitou vlhkost a proudění vzduchu, klidné místo k odpočinku, znemožnit únik zvířete z ubykace a z výběhu.
POZOR: Ve výbězích a v ubykacích nesmí být žádný materiál, kterým by se zvířata mohla poranit nabo otrávit. !!!
Ke každodennímu ošetřování a krmení zvířat je třeba najmout odborně kvalifikované zaměstnance.
Odpověď na příspěvek uživatele ANONYMNÍ z 18.11.2015, 20:06:36
Třetí dodatek:
Majitel ZOO musí mít kontakt (a možná i smlouvu na služby) s jedním nebo i více veterinárními lékaři. Např. šelmy psovité musí veterinář pravidelně po určité době očkovat proti vzteklině. Jinými nebezpečnými nemocemi (např. sudokopytníků) může být např. slintavka a kulhavka, brucelóza nebo BSE. Veterinář musí zvířata testovat např.na TBC a rozhodnout o utracení nemocného kusu a o jeho likvidaci v kafilérii; podobně se musí dle veterinárních předpisů v kafilerii likvidovat i těla uhynulých zvířat tj. tzv. "kadavery".
ZOO musí mít vybudován dokonalý systém přívodu a rozvodu čisté pítné vody v dostatečném množství. Možnost použití vody k hašení požáru.
Součástí ZOO musí být stavba se speciální poutací výbavou pro znehybnění zvířat při nutných veterinárních úkonech. Další stavební a prostorovou součástí zoo musí být jedna (nebo více) přípraven krmení.
Majitel ZOO musí mít spolehlivého dodavatele krmiv a krmných směsí pro zvířata, který pro jednotlivé druhy zvířat vyrobí speciální, obsahem živin plnohodnotná a nezávadná krmiva.
V zoo musí celý den i noc někdo hlídat, aby návštěvníci nekrmili zvířata, neházeli jim do výběhů nebezpečné předměty, aby nevznikl požár, nebo kdyby náhodou vznikl, aby byl okamžitě zlikvidován přivolanými hasiči.
Na veškerý majetek ZOO se vyplatí uzavřít pojistnou smlouvu a platit pojistné ( např. proti škodám způsobeným požárem, nemocemi zvířat, povodní ? aj.)
Odpověď na příspěvek uživatele ANONYMNÍ z 18.11.2015, 20:06:36
Třetí dodatek:
I kdybyste zřizoval své soukromé ZOO na svém vlastním soukromém pozemku, stejně se domnívám, že k tomu musíte mít písemný souhlas Obecního úřadu (Městského úřadu, Krajského úřadu), souhlas občanů přilehlé obce a hlavně souhlas Krajské hygienické správy. Ze ZOO totiž se bude do okolí šířit zápach, hlasité zvuky od zvířat i od motorových vozidel, zásobujících ZOO např. krmivem a obyvatelé okolních domů budou v blízkosti ZOO vystaveni i vyššímu riziku onemocnění zoonózami, tj. infekčními nemocemi přenosnými ze zvířat na lidi. V areálu ZOO bude nutné vybudovat dokonalou kanalizaci a čistící stanici odpadní vody, aby znečištěná odpadní voda ze ZOO nepronikala do okolního prostředí a neznečišťovala studny pitné vody okolních majitelů pozemků.
Opět moc děkuji. Jak jste psal o tom že žijí v párech se docela význam četl jsem už o tom spousty knich a pár rad jsem dostal od ředitele ZOO D.K.n.L.. Zatím ale doma máme pouze králiky morče rybičky z Amazonie slepice kočky želvu zelenavou ☹️ale přiští rok možná přibido 1.africká zvířata perličky kropeaté. S souhlasem obce to nebude zaz až takový možná problém nebude jelikož má matka je zastupitelka z náší obce ji volily všichni sdnioři a vítězství ji uniklo jen o pár hlasů táže možná příště vyhraje. Ale co občané to nevím. Je mi 12 takže kdo ví jak to bude třeba nikdy zoo mít nebudu.😢
ve věku 12 let je (domnívám se) pro chlapce ten pravý čas na rozhodování se o budoucnosti, o SMĚRU vzdělání, kam se máš ubírat. VYTRVEJ ! NEVZDÁVEJ TO ! Studuj, a i kdyby Tě napoprvé nebo napodruhé nepřijali na vysněnou školu se specializací na zoologické zahrady, TAK TO ZKUS ZNOVA ! Třeba Tě přijmou po nějaké brigádě nebo po praxi v ZOO, ze které pak dostaneš od té zoologické zahrady pro školu krásné doporučení. Vytypuj si třeba tři školy se specializací na chov zvířat v zoo, a do těch škol si dej přihlášku.
Je velmi smutné, když mladý člověk vzdá svůj sen studovat obor, pro který má nadání a vlohy. Tím jeho nadání a vlohy přijdou vniveč a později se to už většinou nedá napravit. Popros maminku, ona Ti určitě poradí a pomůže zrealizovat Tvůj sen mít svou vlastní zoologickou zahradu. Můžeš se v budoucnu stát uznávaným odborníkem na africké druhy zvířat. STUDUJ A VZDĚLÁVEJ SE SÁM !!! Piš si výpisky z odborných knih, z internetu, maluj, kresli, fotografuj, navštěvuj muzea ! Navštěvuj zoologické zahrady, seznamuj se tam s odborníky se kterými udržuj kontakty, detailně poznávej chovy zvířat ! SÁM se nejlépe připravíš k příjímací zkoušce na odbornou školu. A buď na sebe při tom samostudiu NÁROČNÝ ! ZLOM VAZ ! Přeji hodně štěstí !
(P.S.: Poznámka: Prožila jsem dětství a časné mládí v Jaroměři, také okouzlená živými tvory. Do ZOO Dvůr Králové nad Labem tenkrát naše rodina často jezdila se podívat. Nakonec jsem se stala zootechničkou.)