Včerejší setkání
Co to je za brouka?
Určitě to není BROUK, ale je to pavouk. Křižák pruhovaný. Také jsem jich několik viděl.
jara.t:Určitě to není BROUK, ale je to pavouk. Křižák pruhovaný. Také jsem jich několik viděl.
Tak anonym ho asi nechtěl vydávat za brouka, předpokládám. Jenom dal fotku k tématu - řekněme členovci?
já mám hezkou rosničku, jen není kam dát, tak si jí odložím do brouků, velikost asi jako hovnivál..
Nějaký druh ploštice?
Ano.
Vroubenka smrdutá (Coreus marginatus)
Sice ne moc kvalitní fotky ale….při stěhování hromady kamení jsem objevil několik mravenišť pod kámeny a zarazilo mě že jsou tam spolu s nimi kovaříci (černí brouci). Mravence mám zaškatulkované jako dravce, vrahy a oni si tam žili vklidu spolu. Ptám se jestli by někdo nevěděl jaké má takové soužití význam? Co kovařík mravencům přináší, že ho nemají jako potravu.
Za mě jsou to spíš střevlíci. A ti se schovávají pod kameny kvůli vlhkosti . A shodou okolností si tam mravenci udělali hnízdo.
???
Majka ( meloe ) .
Anonymní:???
Velleius dilatatus (Fabricius, 1787) - drabčík sršní
foto !!! = https://www.biolib.cz/cz/image/id326474/
Tak to jsem s tou majkou vedle jak ta jedle.
Taky bych prosil co je toto za škůdce 🤧
To bude lalokonosec. Nemilosrdně ho zlikvidujte. Je to v posledních letech velmi obtížný škůdce, hlavně jeho larvy vám dokáží pořádně poničit rostliny na zahradě. Dospělec žije až tři roky, jako larva taky tak. Celou dobu škodí. Je nemožné se ho ze zahrady zcela zbavit, o to víc je nutné průběžnými zásahy regulovat a co možná nejvíc snižovat jeho populaci.
Je to brouk, který je aktivní převážně v noci a jeho výskyt na zahradě poznáte podle typicky poškozených listů, pokud ho uvidíte i přez den, už jich máte ne zahradě dost, rychlý zásah je nutný. Podívejte se na stránky firmy biocont, je to jedna z lepších firem na trhu, Nabízejí tam parazitické hlístice na hubení larev, i teď je doba, kdy je můžete aplikovat. Nemusíte to dělat po celé zahradě. Larvy dávají přednost rostlinám s jemnými kořeny, které rostou v kypré půdě, ideálně s rašelinovým základem. Rododendrony a všechno co má podobné nároky, milují dlužichy a překvapivě se dobře množí na bambusech. Na dospělce můžete použít pasti, ale ty je lépe využívat spíš jako preventivní opatření. Tady se nevyhnete při prvním ošetření zahrady, které má za úkol rychle zredukovat počty škůdců chemii. Fungují stejné insekticidy jako na mandelinku.,
Potom rozmístěte pasti, ať vychtáte zbývající brouky. Ošetření hlísticemi, stačí dělat na zahradě obvykle ob rok, to udrží populaci lalokonosců v přijatelných počtech.
Pokud však nezasáhnete, můžete přijít o hodně rostlin úplně a hodně rostlin ozdobných listy nebude vůbec vypadat dobře, protože je brouci ožerou.
Také mám dojem že jde o lalokonosce rýhovaného (Otiorhynchus sulcatus)
děkuji moc, jaký postřik na něj koupit?
Třeba mospilan, ale hlavně musíte současně zlikvidovat larvy hlísticemi.
Nedávno jsem na dvorku u kytek objevila milého brouka..sice nevím,o jakého se jedná,byl milej,šel zpět do kytek 😀..
Samička roháče obecného. Jestli se nepletu.