Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 02.03.2015, 08:31:48
Různé způsoby:
Odborně správně naklást jedovaté návnady na správná místa, kam se drůbež nedostane.
Pozvat si deratizátory a službu jim zaplatit.
Nenechávat v kurníku ani ve výbězích celý den krmítka plná obilí volně myším k dispozici. Tedy po každém krmení zbylé krmivo uklidit do prostoru myším nepřístupného.
Obilí i jiná krmiva skladovat v oplechovaných bednách s oplechovaným víkem. (BRAMBORY a OBILÍ NESKLADOVAT POUZE V PYTLÍCH nebo na hromadě ! )
V kurnících pečlivě zazdít, plechem zakrýt a střepy vysypat všechny přístupové chodby a díry, kterými se myši do kurníku a ke krmítkům dostávají.
Pravidelně hledat a ničit hnízda myší a potkanů; nedat jim čas, aby mladí hlodavci dospěli.
Pořídit si psa a kočky, kteří opravdu budou umět a chtít hlodavce lovit. (Možná, že i cvičená fretka umí hlodavce lovit ? )
v krmnné chodbě mám pastičky. Spolehlivě vychytávaj malé myši. O potkany kolem voliér se starají kočky. Pokud nemáte krmnou chodbu u voliér a jde vám o malé myši, zkuste tuhle pastičku ( viz foto ). Koupil jsem ji v Týništi na burze. Stačí ji dát např. pod bedynku do viliér a je to.
uvnitř každého tunýlku mám kousek chleba. Ty oka drží režná nit, kterou myš překosne, aby se dostala na chleba. Jakmile to udělá, oko vylétne a myš udusí. Tahle pastička je dobrá i v tom, že je tichá. Do klasické pastičky se často myš chytne třeba jen za nohu nebo ocas a pak s ní běhá po voliéře a může tak plašit ptáky.