Domnívám se, že by Vám i jemu pomohlo, kdybyste mu pořídila partnerku do páru. Já se mu ani nedivím, že "vříská". U nás v ulici mají také jedni lidé papouška celé léto v kleci na balkoně samotného; a ten chudák také samotou celé léto "provříská" tak, že to je slyšet až i o dvě ulice dál. Zdá se mi, že celé dny volá: "SÁM, SÁM !. ...SÁM, SÁM !"
Amazonan
On ten Váš papoušek se MEZI LIDMI MŮŽE CÍTIT SÁM. A není celá Vaše domácnost (a lidé v ní) hodně hlučná ? Můžete zkusit řešení tj. pokusit se o nápravu:
- Jak už shora řečeno, přikupte mu samičku.
- Odměňte ho svou přítomností a dobrůtkou pouze tehdy, když bude potichu tj. když NEBUDE KŘIČET. Ke křičícímu papouškovi nechoďte, dokonce křičícího papouška i s klecí odneste do vedlejší místnosti a tam ho nechte tak dlouho, dokud nepřestane křičet (toto je pro něho dost drastické a NEPŘIROZENÉ !!! )
- Můžete mu zkusit přikoupit i nějaké dva malé papoušky jiného druhu.
- Pokuste se snížit na minimum hlučnost a počet lidí ve své domácnosti. Pokuste se chod Vaší domácnosti hodně zklidnit. Aby se tam neběhalo, aby jeden člověk druhého nepřekřikoval apod. (pokud se tam toto pravidelně děje).
- Pokud nic nepovede k žádoucímu výsledku, papouška vraťte chovateli, od kterého jste ho koupila. Na rovinu tomu chovateli řekněte, že papoušek je příliš hlučný.
Vím, že papoušci jsou velmi chytří, vnímaví a citliví. Hlučnost Vašeho papouška je - domnívám se - poměrně nestandardní; z nějakého důvodu se té křiklavosti musel naučit, a určitě to nedělá jen tak, má k tomu DŮVOD. Kdyby důvod neměl, nekřičel by, a zbytečně by se křikem nevysiloval.
Dle mé zkušenosti, ptáci nejsou ani zlomyslní, ani hloupí ani nesnášenliví. Naproti tomu (dle mého názoru) se mezi psy občas nesnášenlivé nepřevychovatelné povahy najdou.
Libi se mi ty krasne fotky vsude, opravdu hodne inspirace
Zdravím.
Jestli je papoušek z venkovní voliéry a z "daného" počtu jiných ptáků, může mít v sobě, že to je pro něj prostě normální se takto hlasově projevovat.
V této situaci je každá rada dobrá. Já bych mohl snad přispět svým málem také.
Většina těchto větších (potažmo rozumějších papoušků) celkem dobře navyká a naučí se na svůj denní rytmus a to i v případě, že to někdo posléze dovede k takovému postoji, že nainsatluje automatické hodiny pro spínání a vypínání.
Skuste si složit váš denní - týdenní harmonogram činností. Jak vaši, tak popřípadě celé rodiny. V kolik kdo vstává, kdy a kde, je světlo nebo tma, denní aktivita s ním, bez něj. Kdo jej kdy pouští ven, v kolik, kdy dostává nažrat atd. až po večer, kde se papoušek nachází a kde zbytek rodiny, Je ve stránce dění ikdyž už by měl spát, .......
popřemýšlejte, jak mu naplánovat den a utvořit určitý harmonogram na který jej naučíte
jinak ať se daří