Aktuálně: 3 997 inzerátů203 416 diskuzních příspěvků18 176 uživatelů

Rady a nápady k webu ChovZvířat.cz

Sarah01
Sarah01 03.10.2024, 11:53:34 xxx.xxx.11.197
Fikovnice:

Že jo? Já si taky říkala… Ale teda při googlení jsem tu možnost nenašla, ale dívala jsem se jen zběžně.


Já našla na stránkách jednoho klubu: 

Jinou možností léčby je chirurgické řešení, kdy se varle trvale fixuje na dno šourku. 

A úryvek článku z časopisu Svět psů 2004, autor neuveden:

Nedávno jsem hovořil o chovatelských záležitostech s jedním kolegou rozhodčím z Anglie. Diskutovali jsme i otázky kolem kryptorchismu. Jiné chovatelské předpisy v Anglii než jsou u nás a v dalších zemích FCI umožňují odlišné chovatelské praktiky a v konečném výsledku mají i odlišné důsledky. Sdělil mi, že v Anglii je chovatelská volnost, a že je tedy na chovateli, jaký cíl sleduje a čemu dává přednost. To vše je dovoleno. K zapsání štěňat do plemenné knihy KC stačí, aby měli oba rodiče uznané průkazy původu jako doklady o čistokrevnosti. Tak se stalo, že jeden chovatel anglických kokršpanělů použil v chovu jako krycího psa unilaterálního kryptorchida, jinak velmi typického a exteriérově dokonalého jedince. Na výstavě tento pes nikdy nebyl, protože by byl, zcela v duchu platných předpisů i v Anglii vyloučen. Tento pes, podle sdělení uvedeného kolegy, však dal několik vynikajících fen, které získaly z exteriéru ty nejvyšší anglické tituly. Dotázal jsem se, jak na tom byli synové tohoto psa. Odpověděl, že to nikdo v Anglii neví a je jim to lhostejné. Informace o odchovech si vyměňuje jen několik málo kamarádů - chovatelů a jinak ostatním, i členům klubu, tyto údaje nejsou dostupné. Při koupi štěněte si kupující nemůže prohlédnout matku ani sourozence, ale většinou chovatel jen nabídne při osobním odběru tohoto jedince, kterého kupujícímu vybral. Namítal jsem, že to není dobrý systém, zejména z hlediska kvality populace plemene. Na to mi bylo sděleno, že to je chápání kontinentálního Evropana. On sám je strašně rád, že nežije v žádné zemi kontinentální Evropy. A pak si kupte štěně z Anglie a čekejte po něm to nejlepší! Ale na druhé straně nejsou všichni chovatelé stejní.

Jako docela mě to odrazuje od krytí v zahraničí. A jak už jsem uvedla někde výš, někteří chovatelé v Rakousku používají ke krytí jen a zásadně inseminaci, prý z toho důvodu, aby si do chovu nezanesli nějaké infekce, třeba mykoplasmy.

kometa
kometa 03.10.2024, 12:29:18 xxx.xxx.224.101
Fikovnice:

Vidíte, a já si myslela, že nesestouplé varle lze chirurgicky stáhnout do šourku. Teď jsem to googlila…a asi teda ne.


Tak ono by to šlo. Ale takový pes nemá za mě v chovu co dělat. Neb je to dědičná vada.

assil
assil 03.10.2024, 14:01:59 xxx.xxx.121.3
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 03.10.2024, 11:53:34

Ono to že chovatel si může dělat co chce, je ve více zemích, že prostě nemají žádné podmínky chovnosti. Jinak co vím, tak v Anglii i v USA jsou kluby, které mají Code of ethics, které jsou pro členy závazné a obvykle nějaké tyhle podmínky tam mají, takže pak jedině vybírat u těhle klubových chovatelů.

Plaka
Plaka 07.10.2024, 21:43:32 xxx:xxx.1987:cd34
»
Odpověď na příspěvek uživatele raven_kix z 05.02.2024, 12:05:58

🙂 Kdybyste se nudil…

mastnacek
mastnacek 13.10.2024, 18:34:19 xxx.xxx.80.12
»
Odpověď na příspěvek uživatele raven_kix z 13.10.2024, 16:23:54

To filtrovani vim, me obcas zajima co jsem nastartoval.

Plaka
Plaka 15.10.2024, 23:14:53 xxx:xxx.1987:cd34
»
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 07.10.2024, 21:43:32

Týjo, koukám, že má prosba byla splněna. Moc děkuju, paráda! Vidět jen počet reg a nereg, však ti online mají zelené tlačitko u nicku. Ještě jednou velké díky. 🙂👍🌻

raven_kix
raven_kix autor webu
15.10.2024, 23:58:06 xxx.xxx.230.164

Ano, konečně jsem provedl další úpravy a vyhověl některým přáním:

  1. Upravil jsem tabulku s uživateli on-line v diskuzi. Zobrazuje už pouze počet registrovaných uživatelů a ne přezdívky.
  2. Odstranil jsem počet příspěvků v diskuzi za přezdívkou. Nyní už je počet příspěvků vidět pouze v profilu uživatele.
  3. No a po kliknutí na počet příspěvků v profilu uživatele je nyní možné přepínat mezi příspěvky uživatele nebo celými tématy, které uživatel založil (díky mastnackovi za nápad).

Připravuji nějaké další drobné změny pod pokličkou, které nebudou ve většině případů vidět, ale opět to bude příprava na další rozšíření webu. A tímto rozšířením budou “Chovatelské profily”. Podrobnosti zveřejním později, ale chtěl bych vytvořit pro každého uživatele místo, kde bude mít možnost zaznamenávat informace o svém chovu.

Samozřejmě bude možné nastavit, které informace budou viditelné pouze pro vás a které budete chtít zveřejnit. Bude tedy možné zobrazit ne jen aktuality z vašich chovů pro ostatní, ale například si vést svůj soukromý chovatelský deník, atd. 

Něco málo už jsem začal vytvářet, ale jsem opravdu v úplném začátku. Kdyby měl někdo nějaké nápady, co by se mu v takovém profilu chovatele líbilo, budu rád za vaše podněty.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.