Zdravím, mám 3 andulky a chtěl bych si pořídit ještě jednoho papouška jiného druhu na ochočení a mazlení který by mohl sdílet klec s mýma andulkama. Vím že se dají kombinovat třeba s korelama a spoustou jiných australských papoušků. Můžou ale bydlet společně např. s některými malými druhy alexandrů či rosel??? nebo by jim ubližoval? pokud máte nějaké osvědčené typy jaké druhy s andulkama kombinovat..... díky
zdravim s roselami bych to radsi neryskoval skusil bych radsi treba kakarikyho nebo takoveho neco a ten alexandr se mi zda k andulkam moc nebezpecny snad vam poradi jeste nekdo jiny
VELMI DOBRE ZNASANLIVY JE PAPAGAJ HORSKY ( KLUDNY NEAGRESIVNY ) , ALE ZALEZI AKU MAS VELKU VOLIERU ON MA RAD VACSI PRELET .ROZELKY URCITE NIE ,JA SOM TO SKUSIL A NEDOPADLO TO DOBRE , PRI HNIEZDENI A TOKU SU VELMI AGRESIVNE A DOKAZU USMRTIT INE VTAKY.ZNAMY MA KORELY S ANDULKAMI A JE TO V POHODE SKUS TIE .
V posledních číslech časopisu Papoušci jsem četl dva pěkné články o společném chovu. Vše probíhá v pořádku, ale nikdo v článku nepotvrdil to, že se někdy může něco přihodit. Společný chov může být 3 roky v pohodě a pak rupne nějakému kusu v bedně a máte to spočítané. Takže i když se bude zdát být vše OK, tak se může přihodit i nečekané.
Ano přesně tak a řekl bych že nejde jen o délku voliéry. Je vhodnější přemýšlet i o šířce voliéry, protože ptáci mají meně šancí se setkat, když přeletují z jedné strany na druhé. Jako dobré východisko bych viděl voliéry třeba 2 x 2 metry, 2x 3 metry, 3 x 3 metry a podobně. Uvažuji, že někdy postavím velkou proletovací voliéru, kde budu umísťovat ptáky na vylétání. Takhle jsem viděl chovat i senegalce s žaky dohromady a opravdu jsem se divil, že si ptáci nic nepodělali.
Velkou voliéru na vylétávání chci také, ale chtěl bych ji na odstavené odchovy, plánoval bych tak 6x2m.
Dávám prozatím vylítat agapornisy taranta mimo sezonu / od května do září / do prostoru 2,5x0,8x2,2m a nevěřili byste, co to udělá s vitalitou mládat i starých chovných kusů / starých rozuměj tak 2-3 roky věk/.I odchov mladých pak probíhá jinak než u ptáků chovaných byť i v prostorných klecích.
Konečně rozumná slova, spousta lidí tvrdí, že prolétávání nepomůže a nemá vliv na kvalitu ptactva,většinou to tvrdí Ti co to ani nezkusili. Jsem rád, že jste mě potvrdili tuhle skutečnost.
Ti ptáci jsou po přemístění do odchovných boxových klecí schopni do pár týdnů mit plně oplozené snůšky, mláďata je nutné nakroužkovat před desátým dnem, pokud se stane a zahnízdí opakovaně, nebo pokud mám pár z jiných chovů,složený těsně před chovnou sezonou /neletněný ve venkovním proletu/, stačí kroužkovat i 12 až 13den stáří mláďat.A to je trochu rozdíl, 2 nebo dokonce i 3 dny ve vývoji mladých agapornisů. Zdravím Cone
No tak to ty moje andulky ty maj na lítání prostoru fakt dost... Maj svojí klec která je furt otevřená a na lítání maj prostor 5x5x3,5m dxšxv Myslim že to by jim na lítání mohlo stačit.. Co? =)
Ano na létání ano a teď je otázka zda mají přístup k přirozenému slunečnímu světlu, k přirozenému venkovnímu dešti, protože i tyto faktory hrají velkou roli.
No oni žijou se mnou v pokoji... Takže sluneční světlo joo ale přes okno a déšť v pokoji to asi těžko, občas je rosim páč jako koupání to sem si nevšim že by měli rádi...
Ano Ondřeji, sluneční světlo a déšt, jsem jednoznačně pro. Ale kolik chovatelů má tyto podmínky vytvořeny?Znám úspěšného chovatele, odchovával po řadu let žaky, nyní má kakady a amazonky a chová celoročně ve sklepních prostorách / opravdu v klasickém sklepě / a okénko má takové, jakým se dříve házelo do sklepa uhlí, tak maximálně 50x40cm. No hrůza! A o velikosti ubikací se ani raději nebudu zmiňovat.
Ono vybudování celoročních voliér s výlety na zelené louce se pohybuje v řádech vyšších než jsou desítkytisíc.Podařilo se mi postavit 10ti metrový zděný domek, výlety ani vnitřní ubikace ještě nejsou a nevěřím, že se do toho letos pustím tak, abych to mohl ještě letos osadit chovanci.Je to delší běh. Zdravím Cone
Pane Šiška. Na tuto problematiku mám určitý názor. Možná to není dobrý názor, ale podělím se o něm svámi.
Jeden známý chová převážně austálii ve zděných voliérách, kde jen přední strana tvoří pletivo. Ve voliérách je hdně tma, nebo spíše přítmý a někteří chovatelé co ho navštěvují kroutí hlavami, jak je to možné, že má tak dobré výsledky a tak překrásné ptáky. Dle mého kvalitu hodně ovlivňuje krmení. Mláďata jsou pěkní, zdraví, ale když tyto mláďata vyrostou a budou umístěni do otevřených voliér, kde budou mít sluneční světlo a déšť, tak ta kvalita je tam potom značně vidět. Hodně hraje roli i krmení. Já jsem zakoupil s donucení i špatně vypadající ptáky a krmení znich udělalo pěkné jedince, ale faktem zůstává, že kdyby tito ptáci byli v otevřených voliérách tak je znatelně poznat jejich vitalita, uhlazenost peří, kvalita, robustnost, ale především jejich elegance, která mě vždy učaruje. Co si prostě budeme vykládat je to rozdíl než se dívat do klece, která je ve sklepě i když věřím, že ptáci v těchto prostorech můžou být pěkní.