O dalším osudu jeho i jeho potomků bych se rád dočetl víc, napište o tom pak článek, nebo udržujte tento příspěvek! Chovu zdar! A díky diamondovi za osvětlení fallow :P
Dost naivní představa potomky dvou samic a jednoho samce pářit mezi sebou. Než si na sebe pár zvykne ,tak to chvíli trvá a že by samec přeletoval jako člověk ze samice na samici, v to nedoufejte.
Predpokladám, že si vedel čo kupuješ a dotyčný pán nevedel čo predáva. Maximálne slušné a férové by bolo, ak toho pána niekedy stretneš, pozvať ho na štamperlík a klobásu,prípadne nejaké dorovnanie - môj názor !
Dobrý den
Pro 12.1:
Ano bude do možná složitá cesta ale s tím počítám... dělám to pro radost a proto že mě to baví.
Pro 74.2:
Tak jak jsem psal pán byl prodejce co páky vykoupí a pak prodá... tudíž na obživu... pochybuji že pána ještě někdy potkám. To dorovnání vcelku nechápu... pokud něco chovám prtože mě to zajímá tak si něco málo zjistím... sám sem o kakarikiách přečetl 2 nebo 3 články kde jsem zjistil i něco o mutacích... můžeme polemizovat zda to bylo či nebylo fér ale otom tato diskuze není a byl bych opravdu nerad aby se zvrhla v nějáké mravokárenství...
Vážím si ale vašeho příspěvku. L. Sahula
"Ano bude to možná složitá cesta, ale s tím počítám............ protože mě to baví"
Jen jestli bude bavit ptáky to pendlování od partnera na kterého si zvykli, zase k jinému. U ptáků je to spíš o stresu, u vás zábava. Musíte především přihlížet k potřebám ptáků a jestli jednou partnera ptákům změníte nepokoušet se o to neustále. U větších papoušků by je stres k donutil k tomu, aby jeden druhého zabil. U menších papoušků bude pouze trpět a uhyne na nějakou záhadnou nemoc, kterou vy budete potom složitě hledat na co vlastně papoušek uhynul, když byl ještě ráno v kleci na bidle. Přemýšlejte taky o následcích toho, jaké zázemí pro ptáky připravujete. Někdy stačí pár od sebe rozdělit a máte konec.
Pro 13.160
Dobrý den
Spojéní - složitá cesta - bylo míněno schánění vhodného genetického materiálu za účelem udržení mutace s výsledkem vyzuálně plavých ptáků.
Že papoušci tvoří vcelku pevné páry je mi známo a považuji to za základní informaci o papoušcích vůbec... osobně si myslím že kakarici jsou třošku specifičtí v tom že samec nemá problém uhájit více camiček a že samička se může těšit pozornosti více samců... odkazuji tímto na článek v časopise papoušci... konkrétní číslo bohužel nevím, tam bylo toto chování pospsáno v pírodě...
Jinak mám osobní skušenost kdy můj nejlepší samec vystřídal 4 samice a kden má asi 90% úspěšnost odchovů.. s první samicí si nesedl.... druhá ochořela a byla u ní diagnostikována salmonela.. dodnes nevím kde to chytla, dávám si ale od té doby velký pozor na zbytky krmení a pod. ... s třetí samicí harmonizoval stejně jako s předešlou ale po půl roce umřela... veterinář diagnostikoval infarkt stím že se to občas stává.... dnes už je 20 násobným otcem se čtvrtou partnerkou a těší se oba skvělému zdraví...
samozřejmě dělení párů je krajně nevhodné u velkých papoušků. u těch malých ale v zájmu šlechtění docházelo k tomuto konání vcelku často za účelem vzniku a udržení zajmavých a vzácnějších mutací.
V každém směru ale děkuji za příspěvěk L. Sahula
Dobrý den
Bohužel dnes mi umřela žlutá samička od mého plavého samce. A rád bych se poradil, jakou mutaci k plavému samci nejlépe pořídit. Vím že nejlepší je sehnat štěpačku ale v téhle době je to opravdu tvrdý oříšek.
díky za tipy. L. Sahula