Děkuji vám za přízeň dneska jsem se probudil a po nahlédnutí do krabice jsem spatřil kus prázdného senegal. klásku. Ptáček se snaží přijínmat i tuto stravu, ale zatím jen uždíbne a vyplivne(nepochybuji, že už nejaké to semínko pozdřel).
Když ho nakrmím, začne zobákem ťukat na krabici - to je zanemní že chce jít do vnitř. Dám do krabice, rád zaleze po hadřík, který tam má vložený.
Je to ohromný kamarád. Snažím se ho co nejvíce ochočit, chci aby si zvykl na lidi a tak jsem ho vzal včera na chvíli k televizi. strašně rád šplhá, a většinou leze tam, kam nemá(většinou vyšplhá za krk, nebo zaleze do rukávu od mikiny což je někdy velké drama dostat ho odtamtud.
Agapornis roste jako z vody začíná být samostatný a přes den je umístěný v kleci. Má strašně mnoho energie a pořád něco zkoumá. Létá po pokoji, ale ještě se musí učit - přistání už zvládá na "jedna mínus"(na ruku hlavu atd.), ale ještě se musí naučit kde je sklo(několikrát se mi stalo, že naboural).
Stále ho přikrmuji tou mou směsí. ale už začíná jíst sám loupanou slunečnici a senegalské proso.
Agapornisové mne nadchli uvažuji o pořízení jednoho páru fischeráků, nebo škrabošů.
Jsem s ním v kontaktu téměř celý den. Je naprosto krotký. Dneska jsem se docela lekl. Odběhl jsem dolu přiložit do krbu a nechal otevřenou klec. Když jsem se vrátil nahoru do pokoje Pepík nikde nebyl. Hledal po pokoji za topením, za skříní, ale nikde nebyl. Nakonec jsem ke mně přilétl ze země z chodby, kde jsem si ho nevšiml.
Gratuluji Honzo, Jde vidět že jsi z něho udělal krásného společníka. I to jméno jsi vybral dobře, je to kluk jako buk. At se daří a pokud pujdeš i do těch fischeri tak přeji mnoho úspěchů.
Když jsem byl ve škole, tak jsem si ho krmil sám. Jelikož mu bylo 30dní, tak nebyl problém ho v 6:00 nakrmit. A jelikož mi to vyšlo parádně blížily se prázdniny. Nikdy nejevil známky nenasycenosti, aproto když jsem ve 14:00 přijel ze školy, tak jsem ho nakrmil, a nebo ho nakrmil ve 11:30táta. Nikdy hlady ani nepípl. S tím delším intervalem jsem si hlavu "nelámal". Pepíkovi to očividně nevadilo.
Teďka o jarních prázdninách jsem byl 2 dny pryč a když jsem přijel, nevěřil jsem tomu, že tak vyrostl(když ho mám každý den na očích, tak mi to tak nepříjde). Jinak když jsem byl pryč krmila ho máma s tátou.
mohl by mi někdo říct kolik tak stojí ag. fisher a kolik párů by mohlo být ve voliéře šířka 100 výška 190 hloubka 150 a jestly zahnízdí v kmenové budce průměr dna 25 výška 50 a co bych měl dat na dno
Ahoj Radku, dal bych tam tři páry. Budka je zbytečně velká, ale klidně může být, akorát samce bude mít práci ji zastavět. Na dno nic nedávej, jen dodávej pořád čerstvé větve vrby a samice si udělá hnízdo. Jinak cena přírodních se pohybuje okolo 350 Kč /kus. Ale robustní kusy samozřejmě více. Také mutace jsou dražší. Klidně se ptej dále, když něco budeš potřebovat.
právě že budky už mám ale nevým koik bych jich tam měl dát ale asi 4ne aby si mohly vybrat a kolik stojí nějaký ty mutace je tam nějaký vejký rozdíl a do kolika takovgý pár hnízdí jak staří ptáci se dají na burze sehnat
Ahoj. Chtěla bych poradit od někoho kdo má zkušenosti. Mam párek agapornisů, teď mají mládě je mu 13 dní chtěla bych ho ručně dokrmit, aby z něj byl mazlíček. Objednala jsem směs na dokrmení. Až bude mít víc peříček chtěla bych ho odebrat. Poradí mi někdo? Abych něco nezanedbala. Nějaké informace už mam,ale chci toho vědět co nejvíc. Děkuji
Ahoj Radku. Jo klidně můžeš dát více budek, bude to ve prospěch věci. Většinou je to stejně tak, že papouškům se líbí z nějakých důvodů budka jedna, o kterou se svádí boje, které vyhraje nejdominantnější pár a zbylé páry se spokojí se zbývajícími budkami.Hlavně tam pak hlídej vlhkost. No s těmi mutacemi je to tak, že čím novější mutace tím dražší( řádově se pohybují některé novější mutace v tisících) a čím více je odchováváno kusů od tehle mutací tak se cena snižuje.Je to všechno ekonomický jev trhu nabídky a poptávky.Na burze většinou seženeš mladé ptáky.Ale samozřejmě i starší. Radil bych Ti vzít při nákupu někoho zkušenějšího aby Ti poradil. Jelikož mnoho chovatelů Ti bude nabízet zaručené páry aby prodali co nejvíce a pak doma zjistíš, že máš místo tří párů jen šest samic.Chovatelů, kteří opravdu poznají pohlaví podle vzhledu je opravdu po sromnu.
Dobrý den,chtěla bych poradit. Máme půlročního agapornise škraboškového, který je ručně dokrmen a ochočený. Před měsícem jsme se přestěhovali. Od té doby je papoušek velmi hlučný. Téměř nepřetržitě křičí. A to i když se mu snažíme co nejvíce věnovat - vypouštíme ho z klece, snažíme se ho zabavit různými hračkami, mluvíme s ním. Přenášíme klec i s ním tam, kde jsme my, aby nebyl sám (to trochu pomáhá).
Už nevíme co s ním. Bylo by řešením pořídit mu kamaráda - druhého agapornice?
Řešení by to bylo, ovšem za podmínky, že by byl též ručně dokrmen (ptáci by se navzájem zabavili). Nadruhou stranu je tu i pravidlo čím více prákům tím více hluku a u agapornisů to platí dvojnásob.
Pani Marcelo může to být čímkoliv, ale mě osobně po tom co jsem se od vás dozvěděl, tak mi připadá, že jste v papouškovi vybudovali zlozvyk, proto tak křičí. On si uvědomil, že když si zakřičí, tak se mu jdete věnovat, že když zakřičí, tak si ho vezmete k sobě. Může to být i samozřejmě něčím jiným, ale toto se mi zdá zatím nejpravděpodobnější.
Pro Radka: Vlhkost zvyšujeme v místnosti přidáním kýble s vodou. A snižovat vlhkost můžeme například častým větráním, nebo přitápěním. Pořiď si vlhkoměr ve zlatnictví, kde se prodávají i hodiny. Bude tě stát něco málo přes sto korun.