Soucítím s Vámi a s Vašimi slípkami. Pokud byste chtěla za ně zaplatit panu veterináři, tak ten by možná vymyslel něco účinnějšího. Já už víc poradit neumím.
Nemoc slepic
dobry večer prosím vás mam týden stará kuřata, a od druhého dne musím u jednoho kuřete deně odstraňovat zaschlé trusy na jeho zadečku.Zkouším mazat odstříhávam ale druhým dnem je to tam zas, kuře čilé a zobe pěkně. Děkuji za případnou radu
Vydržte, snad se to nebude stávat, až bude kuře větší. Úplně a pečlivě až těsně na kůži mu ostříhejte chmýří kolem řitního otvoru, aby se výkaly neměly na čem zachytit a zaschnout; možná to pomůže. Chovu zdar.
Prosím o radu, jak vyléčit slepici, která dýchý otevřeným zobákem a podivně píská. Myslím, že se tomu lidově říká tipec. Slepice je jinak ve velmi dobrém stavu, normálně žere i pije. Děkuji za radu. Jarka
Dobrý den moji dva kohouti jen leží a nic nedělají můžete mi nějak poradit předem děkuji :)
Těžká rada. Veterinární služba se asi nevyplatí. Tak snad jen "na pekáč" ☹️
dobrý den,slepice chováme již několik let.Od loňského roku máme nové slepice,které se jakoby "přepeřovali-kolem vánoc.Nové peří ale neroste,kůže je zarudlá a strupatá, snůška nic moc.Jedná se o nemoc,jde to vyléčit nebo zrušit celý chov? Děkuji
Odkazy:
http://www.chovzvirat.cz/diskuze/tema/7088-vsenky/
https://cs.wikipedia.org/wiki/Favus_dr%C5%AFbe%C5%BEe
Slepici se udělaly na nohou mezi pařátem pluchýře nebo to tak vypadá a špatně chodí, jinak je v pořádku.Nevím jak ji pomoc.Ostatní slepice nic na nohách nemají.
- Co to je: Hnisavý absces.
- Příčina: Poranění nášlapné plochy běháku o ostrý předmět při hrabání v hlíně a následná infekce.
- Možnost léčení: veterinář absces odborně rozřízne, vyčistí, pak stáhne, podá antibiotika a zaváže. Pak musí být slepice asi 14 dní v naprosto suchém prostředí, aby se jí do rány znovu nedostala infekce.
- Prevence: Nepouštět slepice do výběhu s odpadky a ostrými předměty tj. např. hřebíky, ostnatý drát, staré použité žiletky a pod.
DOBRÝ DEN
NEVÍM ASI SE NEJEDNÁ PŘÍMO O NEMOC ALE SLEPICE JSOU NA PRDELKÁCH BEZ PEŘÍ A I KDYŽ PELICHAJÍ TAK JSOU STÁLE NA NĚKTERÝCH MÍSTECH HLAVNĚ NA KRKU A PRDELKÁCH NEDOPÉŘENÉ VYPADAJÍ ZKRÁTKA NEMOCNĚ.
PORADÍ NĚKDO ČÍM TO.NEBO NAPÍŠE NA ARTEXPOLNA @SEZNAM.CZ
Pravděpodobně se bude jednat o zamoření Vašich slepic ektoparazity (čmelíci, všenky, perožrout a pod.) Řešení: důkladně vyčistěte, vymyjte a vypařte (n. vyplynujte) kurník i hnízda, krmítka a napáječky. Doplňte nové čisté stelivo do hnízd např. ječnou slámu. Kupte Sprej proti ektoparazitům a slepice dle návodu tím sprejem opakovaně postříkejte. Doporučuji, abyste začal krmit pouze "Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu". Chovu zdar !
Dobry den, mam stejny problem, vejce od mych slepicek ISA BROWN se take bez velkych zbytku bilku na skorapkach loupat nedaji - at jsou jakkoliv stare. zkousela jsem uplne cerstve i 21 dni stare a stale stejne. nejde to. varim stejne dlouho jako vy.nekdy i dele. . zchlazeni vodou nepomuze, "loupanim v lahvi se i pres veskerou setrnost rozpadly na srot. !"...LEA
Jak vejce po uvaření chladíte ? Domnívám se, že to musí být "šokem" a opakovaně. Tedy: Vejce uvařit, slít z nich vařící vodu a ihned na ně nalít studenou vodu. Po chvilce znovu slít a znovu nalít studenou vodu a tak to opakovat třeba třikrát. Na chlazení můžete zkusit použít i vodu předem vychlazenou v chladničce.
Mně zchlazení studenou vodu uvařených vajec pomáhá a loupou se pak dobře.
Dobrý den, koncem srpna jsme zakoupili 6 kuřic od velkochovatele KAVAPO. Slepičky neměly ještě hřebínky a spíš pípaly než kvokaly. Dosud nesnáší. Včera jedna začala zprudka couvat a zastavila se až když do něčeho lehce narazila. Zobe, běhá, drží se ostatních, hrabe a i jinak se chová jak zbytek slepic. Krmíme K1, pšenicí, ječmenem a zobou zelené. Jsme začínající chovatelé a nevíme jestli to není nemoc. Děkujeme za radu.
Ano, kuřice ve věku asi měsíc před začátkem snášky (tedy nedospělé), vydávají pípavý zvuk, ale určitě nekvokají. Tento měsíc by měly dospívat, a tedy i začínat snášet. Krmit by jste je už měli "Kompletní krmnou směsí pro kuřice v drobnochovu" s obchodním označením K2.
Couvání a narážení kuřice do překážek není normální projev zdravého jedince.
Dodatek:
- Nyní krmte POUZE K2 ! Dle návodu. Po začátku snášky začněte krmit "Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu" dle návodu. Její obchodní název je N1. Až se všechny slípky roznesou, pokračujte krmení krmné směsi N2.
- Pšenice (pokud jste ji koupili levně od neprověřeného dodavatele), tak může být stará, původně určená k setí, a proto možná mořená jedovatými mořidly, a proto pro kuřice JEDOVATÁ.
- Ječmen je pro krmení kuřic nevhodný.
Moc děkuji za odpověď. Pšenici i ječmen jsme koupili v chovatelských potřebách a tam nám také poradili, že ječmen máme sešrotovat. Jelikož začínáme, tak šrotovačku nemáme a tak vše mixujeme. Slepice pouštíme po zahradě, není možné že couvající sezobla něco jedovatého?
Znova opakuji: Do začátku snášky krmte POUZE "Kompletní krmnou směs pro kuřice v drobnochovu tj. K2. S krmivem pro kuřice neexperimentujte; je to drůbež ve vývinu. Každá chyba v krmení v tomto období může mít zásadní vliv na další životaschopnost a snášku mladých slípek.
Couvání může být způsobeno nějakou otravou např. jedovatou bylinou, jedem proti hlodavcům, apod. Může v tom hrát roli i nějaké postižení očí a schopnost kuřice vidět. Nepouštějte kuřice na smetiště nebo do areálů např. po opuštěné továrně nebo po nějaké dílně, skladu chemikálií aj. Nenechávejte kuřice pít nějakou neznámou vodu vytékající z něčího dvora. Nepouštějte kuřice volně do polí !!! Mohou tam na poli sezobat jedovaté pesticidy nebo herbicidy určené k ochraně rostlin.
Nastudujte si jedovatost rostlin rostoucích v přírodě i jedovatost pokojových rostlin. Chov slepic není tak jednoduchý, jak se může na první pohled zdát. Jsou to tvorové smrtelní, na to se připravte, nebudou žít věčně.
Jedovaté rostliny v přírodě a na zahradě např.: pryskyřník prudký, konvalinky, ocún, durman (datura stramonium), oměj šalamounek, rulík zlomocný, vraní oko čtyřlisté.
Jedovaté pokojové rostliny: např. diefenbachie, oleandr.
Jedovatý keř: (kromě bobulí) tis, lýkovec, aj.
Odkazy na obrázky jedovatých rostlin (popis si přečtete po kliknutí na obrázek):
http://rostliny.naturfoto.cz/jedovate-rostliny.html