Možná bude nějaký problém v samici. Zkusil bych je přemístit na další sezónu do jiné voliéry nebo jim voliéru nějak zásadně pozměnit. Zkuste nabídnout třeba prkenou budku.
Dobrý den, papoušci snáší obvykle ob jeden den takže je to asi 5 dní co na nich po snesení nesedí. Mě samice seděj již od začátku snůšky ale andulky občas až po snesení posledního vajíčka. Čím ptáky krmíte? Jak jsou staří? Měli už nikdy mláďata? Pokud odpovíte na tyto otázky, můžeme hledat možnou příčinu. Zkuste vajíčka prosvítit zda-li jsou oplozená. Není možné, že samice ve vaší přítomnosti budku zrovna opustí? Zkuste je špehovat tak aby vás neviděli.
Já jsem budky zavěsil v polovině března a už mám vajíčka. Samice na vajíčkách pevně sedí a prvním rokem mi začali snášet i korely bělohlavé. Umistil jsem je přes zimu do místosti s teplotou 10°C a asi jim to prospělo.
Dobrý den, papoušek senegalský se průměrně dožívá 30 let. Na mluvení bych doporučil spíše samečka ale u velkých papoušků je to na stejno. Je také možné, že sameček si spíš oblíbí jednoho člena rodiny a pak bude ostatní napadat.
Počet vajíček je podle velikosti papouška. Osobně si myslím, že je to dáno tím, že ara kdyby měli krmit 5 mladých tak by to asi nezvládli. Naopak třeba andulka 5 mladejch v pohodě nakrmí. Taky se do hnízda 5 andulek vejde do malé budky 18x18cm (rozměr dna). Naopak 5 ar by na to musela být velká budka když připočteme ještě rodiče. Kdo to takhle zařídil to je ve hvězdách.
Díry na misky dělám skutečně přímočarkou. Na otáčení není žádný zázrak. Je tam z každé strany dlouhý šroub. Vytočit se nemůže pač se to otáčí vždy jen sem a tam. Nikdy né dokola. Jinak až doslouží mám v plánu do rámečku udělat ještě jeden rámeček z jacklu a ten se bude otáčet na závitové tyči. Výplň bude pozink plech. Misky budou mít nějaké kulaté kovové držáky.
Zimoviště budu snad letos po sezóně předělávat a místo prken příjdou dlaždičky. Ono to ani moc zadělat nejde myši u mě rejskové se dostanou všude. Když se jim jedna cesta zadělá tak si během chvilky najdou druhou.
Okolo zimování alíků malých sem už něco přečetl ale chtěl bych slyšet váš názor. Choval bych alexandry ve voliéře 250x100x200cm (d,š,v) s možností záletu do zimoviště 150x100x200cm (d,š,v) podle mého voliéra pro alexandry malé vyhovujíci. Otázka zní jestli bych mohl mít alexandry venku i přes zimu, když v zimovišti neklesá teplota pod 3°C ???. Děkuji za vaše odpovědi.
Zatím tam nic nelétá protože nejsou dodělané venkovní výlety. Pak tam bude létat nějaká austrálie (rosely, barnardi, červenokřídlý). Honzo myslíš o tom perlitu? Klidně něco napiš rád se poučím. Jinak co sem slyšel tak na zateplení a proti hlodavcům nejlepší materiál.
Nejvíce se mi líbí, když v létě pustím sprchu ve voliérách a papoušci začnou natřásat křídla a různě přelítávat. Je radost pohledět jak jim voda v horkých dnech dělá dobře.
Nevím jestli je to právě to správné řešení. Já sem ve starém zimovišti dal polyester na zdi a zatloukl prknama. Dnes už tam polyester skoro není. Myši ho všechen škvírkama vyhrabali ven. Jednou sem četl v příspěvku nevím jestli tady nebo na ifauně, že nikdo zateplil domek pro papoušky polyesterem a když se do toho dostali myši tak to chodbami zničili a omítka mu pak odpadla a polyester nikde. Nechci tě udrazovat ale pokud zvolíš tuto možnost chtělo by to spodek zakončit plechem k tomu určeným. Ale možnost prokousání jinudy tu stále je. Já sem na zateplení stropu u nového zimoviště použil perlit a myši se ve stropě neobjevily a snad ani neobjeví. Materiál je sypký a myším nechutná.
Dobrý den, já mám výletová okna zhruba 150cm od země a velká jsou 30x25cm (d, v). Jsem snimi spokojen. Čím větší okno tím více vám v zimě uniká tepla. O možnosti volného proletu jsem také přemýšlěl ale připadá mi to zbytečné. Pokud je voliéra celá zastřešená nemělo by zimoviště pomalu smysl. V době hnízdění se budou papoušci méně rušit než kdyby měli okno 60x60cm. Je to můj názor. Napiště jak máte vyřešené výletová okna vy? Nikde jsem četl, že jeden chovatel má výletová okna omístěna těsně u podlahy. Opět kvůli úniku tepla.