Milane pokud mají k dispozici budku, dostatek pestrého krmení jako je míchanice, zelené krmení, namáčená či naklíčená pšenice apod. nevidím problém v tom aby nezahnízdily. Samozřejmně musí pár harmonizovat ale pokud se krmí měl by si se dočkat vajíček. Zkus sledovat jestli se budou pářit.
Dobrý den, snesená vajíčka sbírejte a uložte na chladnější místo do té doby než snese všechna. Mezi tím každé odebrané vajíčko nahradtě sádrovým podkladkem. Až zjistí, že se sádrou nic nenadělá nechá vajíčka napokoji a bude na nic sedět, vyměňte v její nepřítomnosti falešná vajíčka za její.
Rozdělte mláďata pod jiné samice. Samec by je asi sám nedokrmil. Pokud by jste zaznamenal napadání mláďat cizí samicí. Nezbude vám jiná možnost než andulky dokrmit sám.
Nevím, jaký smysl má toto téma? Možná jen jako neplacená reklama. Pokud se chcete pochlubit se svými stránkami není nic jednoduššího než napsat e-mail Zbyňkovi a on by vaše stránky přidal do odkazů na této stránce. Chovu zdar
Dobrý den, papoušek kouřový pokud je ručně dokrmený je velice dobrý společník. Samozřejmostí je každodení prolet po místnosti. Ručně dokrmený papoušek se pohybuje od 1300-1800Kč (záleží na chovateli). Bohužel bude asi těžké sehnat ručně dokrmeného papouška horského.
Pokud do jedné budky snáší obě samice můžou mít mezi sebou potyčky, které mohou i vést k usmrcení mláďat nebo rozšlapání vajíček. Jinak pokud máte ve voliéře dva páry, tak nabídňete ptákům tři budky ať si druhý pár vybere. Já mám letos podobný problém u korel bělohlavých. Pár sedí na vajíčkách a pak začnou postupně mizet. Druhá samice i samec tam občas vlezou a vajíčka zničí. Budu je muset oddělit.
Toto se u mě dělo minulý rok. Samice koukala do budky, samec samici dokonce krmil ale moc vedle sebe neseděli. Tento rok jsem pozoroval častější krmení a niní jsou v budce 4 vajíčka. Jestli jsou oplozená nebo ne se dozvím za pár dní až bude samice venku z budky. Neumím takovéto chování páru vysvětlit. Možná je jen pár nezkušený.
Pokud budete nebo chováte např. zebřičky, chůvičky apod. můžete voliéru osázet thújemi, buxusem, smrčky a jinými podobnými rostlinami. Pokud máte větší papoušky je osázení voliéry zbytečné. U rosel pestrých jsem osázel voliéru smrčky a borovicemi ale vše bylo do dvou dnů poničené. Větví k okusu měli dostatek ale vždy je zajímá něco nového.
Stačí budku teba dvakrát denně orosit a mělo by být vše OK. Občas stříknu trochu i na vajíčka když není samice v budce. Další věc je nabídnout papouškům větší misku na koupání. Samice se vykoupe a mokrá zasedne na vajíčka.
Nepíšete jestli byl ručně dormovaný. Pokud nebyl bude ochočení docela oříšek. Papoušek vám musí důvěřovat. Pokud získáte jeho důvěru mělo by to jít pak samo. Ovšem důvěra tohoto staršího jedince bude náročná na čas. Přeji hodně štěstí.