Pětiletý samec je určitě plodný, když loni byla mláďata. Prostě se nepovedlo, něco je rušilo, stačí třeba i špatná doba páření v průběhu dne - jsem četla. Já bych ještě budku nechala, není pozdě na druhé hnízdění, já loni měla druhé mladé až v srpnu :-) Pět mladých ze dvou hnízd ale není moc, u korel to je obvyklý počet na jedno hnízdění, asi opravdu bude problém v oplozenosti snůšky a letos se holt nepovedlo ani jedno. Já bych jim dala ještě letos jednu šanci :-)
to víte, že nic se nesmí přehánět, já dávám zásadně ovoce a zeleninu tak, aby ji snědli v co nejkratší době a nemusím tedy řešit plísně. Tedy tak jednu třešni na pár - v sezóně, kdy jsou na stromě, stejně tak jahodu.Maliny dávám 2 - ať má každý svou :-) Ale moji penanti jsou dost konzervy, opravdu stojí jen o jablko a mrkev - jak jsem už psala. Dávám dílky do pletiva, to mají nejradši. Zeleného dávám denně - ptačinec, pěťoury, salát a listy pampelišky na střídačku, ale zas tak, aby stíhali konzumovat.
to, co dáváte, moji penanti preferují, jinak zkouším všechno, co dá zahrada - salát, třešně, meruňky, maliny, jahody, ostružiny, hrušky, ale jablko a mrkev mají nejraději :-)
pokud je tak stará, jak píšete, z fotky vám nikdo pohlaví neurčí, protože korelka ještě není přepeřená, sledujte chování, jestli zpívá, jinak si musíte počkat na přepeření :-)
samička dospěla a to vás možná mate - mláďata mají ozobí hlaďounké, s věkem hnědne v době rozmnožování, přes zimu u mnohých zase zesvětlá a jakoby se sloupne ten suchý tvrdý hnědý škraloup. Fotka mláďat pro srovnání ozobí :-)
já na tom ozobí nic děsivého nevidím.Proč se vám nezdá? Odlupuje se, dělají se na něm stroupky nebo proč? Mě na fotce připadá úplně normální :-) Vyfotím ozobí svých samiček pro srovnání :-)
pokud je to opravdu jen klec, ze které ji budete pouštět na prolet, pak určitě stačí. Pokud by to mělo být na stálé žití bez možnosti proletu, musela by být delší. Vzhledem k tomu, že je dokrmovaná a bude to teda předpokládám"mazlík", jsou rozměry klece vyhovující :-)
máte opravdu samce? viděl jste se je pářit? S tím počtem vajec, je to hodně, naši kakarici měli opravdu jen do 8 kusů a samec na nich nikdy neseděl, ano, vlezl za samicí, ale nebyl v budce stále, teprve až se líhla mláďata, když krmil, tak tam pobýval delší dobu. Na druhou stranu, co se týče počtu vajec - koupila jsem údajnou samici rozely, kdy chovatel se domníval, že má dvě samice při počtu vajec 19 ks!! a přesto to byl pár. Pokud jsou přestimulováni - může být těch vajec víc, naše penantice jich letos snesla při jedné snůšce 14. Nechala bych to tak do 10. dne od snášky, pokud kakarici sedí, po této době už bude vidět, zdali jsou oplodněná, pokud ne, sledujte dál jejich chování ať víte, jestli máte pár :-)
záleží,jak je rozelák starý - zda by ještě partnerku vůbec chtěl :-), u starých samotářsky chovaných papoušků s tím může být problém, kolik času mu chcete věnovat vy, aby nestrádal, je třeba hledat pro i proti, to je vaše rozhodnutí. Typického mazlíka z ní asi mít nebudete, ale pokud vám stačí, že nebude divoch, budete si ji moct pouštět po bytě, vezme si z ruky pamlsek, toho se při troše trpělivosti skutečně dočkáte, pokud vás vaše nadšení nepřejde. Držím palce, ať už se rozhodnete jakkoliv. Je to krásný červený opalín, máme podobného, ale ve voliéře. Zdraví Dáša
kakarici opravdu rádi hrabou, doporučuji dát na dno voliéry drny, ať se zabaví. Čistší tím sice každopádně nebudou, spíš naopak, ale budou šťastní :-))
anduláci se mi dožívají tak 10 let, samičky pravda trochu méně, mladé měli do posledka - sice byli tak 2-3 v hnízdě, oplozenost vajíček je slabší, ale jde to. Moje první korela měla 15 lwet a hnízdila jako zamlada, nechápu proč měla ve stáří plešku na hlavě, ale mladí byli úžasní. Tito papoušci mi ale hnízdila od mlada, nevím, jak ti vaši - dosud nebyli spárovaní? Pak by mohl nastat problém, dostala jsem tak do chovu starou andulku samičku - mazlíka a ta místo toho, aby se spářila se samečkem, kterého jsme ji nabídli, se mi odměnila tím, že rozbila vajíčka ve všech budkách ve voliéře. Putovala zpátky do klece :-) Někdy už se ptáci do rozmnožování na staré roky nehrnou :-)
chemikálie v rozprašovači by to být mohla. Ale co získáte tím odčervováním, takhle začervený papoušek nevypadá. Jen ho vystavíte dalšímu oslabení organismu pomocí medikamentů.