nedoporučuji, ačkoliv jsem už takový chov viděla. Rozely jsou hodně agresivní, voliéra by musela být velmi velká a mít budky na opačných koncích proletu. Viděla jsem takto chovat ve zhruba cca 6 či 7 metrovce (odhadem).
Pro Lukáše - tak moje andulinka už snesla, co tvá zpěvačka?
Pro Astrilda - vypadá to parádně :-) My máme ještě stále na jezírku ledovou kru :-) Bylo fakticky zmrzlé až na dno
Čili hnízdili už letos v zimě? Loni těžko, když jsou tak mladí. Nechte je tedy se rozkoukat, změnili místo i budku, než si zvyknou, snad se to spraví a normálně zahnízdí.
pokud je andulka iopravdu hodně mladá, stejně jako děti - více spí, dokonce jakoby polehává na bidýlku, to s věkem přejde. Hlavně aby louskala semínka a jedla.
pro 112.110 - pár korel a nejvýše tři páry andul. Nic jiného bych tam nedávala. Rozely, penanty, horské i nádherné mám v pětimetrovkách - 3 metry výlet, 2 metry v budově. Mimochodem já tam mám i ten zmiňovaný 1 pár korel a tři páry andulek.
Někteří papoušci tento zlozvyk mají, projeďte si tady diskuzi, už tu několikrát toto téma bylo. Dodejte vápník, já sama ale mám docela negativní zkušenosti, když se naučili papoušci žrát vejce, nedokázala jsem je to odnaučit, jediné řešení bylo jim vejce odebrat a podložit jinému páru. Mě tak rozela odchovávala princezky. Pokud zjistíte, kdo z nich to dělá, je možnost přepárovat. Snad vám někdo poradí, jak je to odnaučit. Jinak to, že první vejce hnízdící pár rozbije, se stává, obzvlášť, pokud se ptáci páří v budce. Ale nemělo by to rozbíjení být pravidlem.
na 100 % poznáte samce podle zpěvu. Podle fotek tipuji - šedý samec, skořicová perla samice. Ale chtělo by to detail ocasu zespod, nebo se mrkněte - u samiček jsou vlnky, samec má péra jednobarevné bez vlnek.