to se vám určitě "poškubaly" samičky andulek mezi sebou, já letos měla také menší kolizi ve voliéře, ony ty samičky jsou opravdu docela agresoři, když se jedná o budky a hnízdění. Viditelné rány jsem na jejich tělíčkách ale nenašla, jen na sebe nalétávaly jako dva kohouti. Nechala jsem je pohromadě a už se situace uklidnila. Co ty vaše? Zdraví Dáša
Leni, kolik ptáků máte ve voliéře a jaké? Samičky andulek jsou hodně agresivní, když chováte pohromadě více párů, často se mezi sebou takhle servou, když si umanou třeba stejnou budku, i když máte ve voliéře více budek než párů. Obvykle se ale srovnají mezi sebou, stanoví si hierarchii v hejnu. Jen aby se rány nezanítily!! Pokud opravdu mátevíce párů pohromadě, určitě bych ji i se samečkem - pokud jí to neudělal on, odstavila do jiné klece, než se rány zahojí, pokud je zkrvavená, papoušci rádi na tato místa znova útočí, nechte ji někde bokem se vyhojit, třeba na týden, však ještě zahnízdí, nebojte. Pochopila jsem, že prozatím vajíčka nemá, že?
u prvního vajíčka se to stává. Počkejte na další. Naše penantice loni taky první vajíčko upustila na zem, pak bylo dalších pět pěkně vzorně v budce :-)
Nedoporučuji v žádném případě, kakarici jsou docela agresivní, hájí si své teritorium i proti mnohem větším papouškům a ta klec je velmi malá, řekla bych i pro ty tři páry andulek, obzvlášť, až vyvedou mladé. Už bych tam nic nepřidávala. Přeji vám, ať se daří. Zdraví Dáša
tohle je určitě samec, buďte v klidu, máte zřejmě příliš starostlivého tátu, šest vajec je tak akorát, takže už zřejmě samička přestane snášet a budou se střídat v sezení. přeji hodně zdaru, samce máte určitě, ještě aby byla oplozená vajíčka a bude vše v poho. Dejte vědět, až se budou líhnout mláďata.Zdraví Dáša
nemusíte jít na to násilím, mě se takhle koupou jedině nádherní a rozely, zbytek uletí do budovy. Teprve až přestanu, "užívají" si kapek,které zůstávají na pletivě a "sbírají" je do peří.
Papoušek si neškube peří když je začervený, je to zlozvyk, velmi často z nudy, nebo když je papoušek nějak nespkojený. Když je máte v páru, nestává se tak často, aby se ptáci škubali,protože se navzájem zabaví, mají zájem o hnízdění a tak. Spíše je to u domácích mazlíčků, kteří se cítí sami.
Ta andulka je super. Mám žlutolící samičku a modrého samce. Jejich rodiše neznám. Je nějaká naděje na žlutohlavou modrou? Moc bych si ji přála. Vkládám fotku mladého páru - ještě spolu nehnízdili, teď se krmí.
musíte se podívat na rýdovací péra zespodu, u strakatých samců jsou buď světlá nebo tmavá, ale vždycky jednobarevná, co převládá záleží, je-li straka více nažloutlá,nebo jestli převládá šedá. Samice mají zespodu vlnky, dokonce i lutina, i když tam mohou vlnky někdy také chybět nebo být tak světlé,že je nevidíte. Ten roztažený ocas na první fotce je shora, náš samec tam má taky jedno pírko vlnkovaté, ale jen jedno, ostatní jsou i shora jednobarevné.
korely zřejmě nejsou ještě přepeřené nebo jsou to obě samičky.Sledujte chování, zpívá některá z nich? Tenhle projev přichází dřív než přepeření. Ocas zespodu - u samečka je tmavý, u samičky vlnky. U mladých ptáků před přepeřením je peří jako u samiček.Zdraví Dáša
dejte zpátky papoušky do tepla, není vhodné takto brzy stěhovat ptáky,když teploty ještě venku hodně kolísají. Pokud má "zaseknuté"vajíčko, zvýšení teploty jí pomůže ke snášce.
příbuzenské páření by být samozřejmě nemělo, zvyšuje to riziko genetických chorob,cíleně se využívá, pokud chcete podpořit nějakou novou mutaci, to ale asi u andulek nesledujete.Nedoporučuji.