zaklánění hlavičky a poposedávání po zemi je údajně znakem začervení, máte důvod se obávat, že by nějakým způsobem se mohla nakazit? Listy znečištěné trusem volně žijících ptáků apod. Má čisté okolí kloaky? Začervení papoušci o sebe nedbají a jsou "ušpinění" v okolí zadečku. Jinak držím palce, ať se uzdraví, 3 roky nejsou nic moc, je to mladý ptáček.
Takže je to pár, přece jen jsem se nespletla :-) Už máme první vajíčko, krmí se, sice samička je velice dominantní, občas samce prožene, ale doufám, že si budou rozumět.
Ne, každý druh má specifickou dobu inkubace. Problém může nastat, pokud samička nesedí pevně, že vajíčka se zastudí - třeba v případě, když se jde nažrat nebo proletět, vajíčka rychle vychladnou.
Máte budky pod střechou? Neprší na ně přímo? Určitá vlhkost musí v budce být, papouši ji zvyšují koupelí a mokrým peřím, jinak by se vajíčka nelíhla, ale plíseň jsem v budce nikdy neměla :-(
Budky andulkám - a nejen jim - běžně čistím, mám přístup zvenku z krmné chodbičky, takže andulky nestresuji ani neplaším svou přítomností, mláďata vyjmu, budku vyčistím, vystelu novými hoblinami - několikrát, než andulky vyletí z hnízda. Je pravdou ale, že začínám obvykle až jsou vylíhnutá všechna vajíčka, do té doby samičky sedí hodně pevně a nemám šanci se do budek dostat. Neznamená plíseň ve vaší budce přílišnou vlhkost? Přeji hodně zdaru.
Zdravím! Obě perlovky jsou samičky :-) Pohlaví jsem nicméně tady neřešila, pouze jsem chtěla vědět přesný název mutací - jestli se jedná o dvě varianty stejné mutace - nebo o dvě různé mutace.Obě samičky jsou loňské, už hnízdí :-) Zdraví Dáša
Je zajímavé, že ji odhání od budky, bývá spíše běžné, že ji zahání do budky, kdykoliv vyleze. Agresivního samce bych určitě oddělila, nechte ho pár dní mimo. Mě naopak útočila samice na samce, až jsem začala pochybovat, jestli je to vůbec samice, váleli se v bitce i po zemi, po několika dnech, kdy na sebe pořád volali z oddělených voliér - necelém týdnu, jsem ji vrátila zpátky, k žádné bitce již nedošlo, samička hrabe v budce, snad se dočkám, jsou to ročáci. Držím palce. Zdraví Dáša
Ahojky Orino, považuji za samozřejmé, že andulata jdou automaticky pryč z chovu, ne že se mi budou dále množit. Já když loni pořizovala mladé ptáky ( ti moji byli už 10 letí a pomalu mi "odcházeli" jeden po druhém), nakoupila jsem podle barev, které jsem chtěla - 3 samičky a 3 samečky od různých chovatelů a nechala je se přirozeným výběrem spářit. Stejně tak mám ve druhé voliéře 2 + 2, taky přirozeně spářené.Takže je tady i možnost kombinace páru pro případné zájemce, ptotože andulky ze sousedních voliér příbuzné být nemohou.Přeji hodně zdaru, ten modrý andulák je úžasný :-)
Nevidím důvod, proč nekupovat andulky od chovatele, který chová v hejnu. Když si koupím každou od jiného chovatele není důvod se bát příbuzenského křížení :-)
Dokončili jsme omítku a terénní úpravy,trochu mě mrzí, že jsme nestihli přesítovat než ptáci začali s hnízděním, nějak letos spěchali :-) Takže pokračování až na podzim.