Že je zničí to jej jen dobře, udržuje si tím zobák,svaly atd. v dobré kondici a asi se s tím i na čas zabaví. Úchyty buď je seříznu na požadovaný tvar, nebo využiji toho co se nabídne (viz foto), něco přišroubuji středem dřívka dlouhým vrutem,nebo z hrubého pletiva udělám kolíbku do které dřívko usadím, záleží jak velké bidlo a pro koho je.
Návrat do klece , každému svěřenci něco chutná a dostane hlad – šel bych touhle cestou úplatku :-)
Ty ubrousky sice asi rozdrbe taky, ale jde o to, že by mu neměly v žádném směru ublížit…..
Proso (předpokládám senegalské) určitě, jinak směs pro velké papoušky, a být na vašem místě zkusím sehnat pár pap.granulí. Nekupovat hned celé balení ale sehnat trochu a vyzkoušet, tím se hodně věcí taky vyřeší. Jinak klasika, ovoce, zelenina,piškoty atd. varovat se lidských solených, kořeněných,smažených jídel, může být i vařené nesolené maso čas od času :-)
To je mi opravdu líto,každá ztráta takového přítele bolí. Znám to z vlastní praxe. Věřím že se časem najde jiný který ránu zacelí, ani nemusí zůstat u jednoho ks, jestli už se staráte o jednoho,není až takový problém se starat o dva. Koukněte po ručně dokrmené a uvidíte, že se poddá i ta divoká. Držím palce.
Né že by to bylo nemyslitelné, ale je to málo pravděpodobné vzhledem k věku andulky. Navíc je to afrika s austrálií. Senegalci jsou dost usedlí papoušci takže z jeho strany bych neřekl na určitý problém.Ale asi bych to taky nedoporučil. (oba mají cca 2,5 r ,skamarádily se napoprvé asi před 2měsíci když ag. utekl a přiletěl do obýváku)
No já nechával dělat v Brně DNA od k.šalamounského dělalo se to asi taky až na popáté, výsledek pak byl samice(což mi taky dvakrát nesedělo :-( ),dobré vědět že 100% není 100%
buráky určitě omezit jsou tučné ! na dno dejte třeba ubrousky co se dávají na veřejných toaletách (neparfémované – bez potisku) nebo papírové utěrky do kuchyně
Každý žako je samostatná osobnost, co umí jeden se nemusí dalších sto naučit.
Převychovat jde skoro každý jedinec, jen záleží čeho se převýchova týká a na kolik moc to půjde. Záleží co od něho chcete a jak na něho půjdete a hlavně jak dlouho vás to bude bavit to neustále zkoušet ikdyž to nepůjde třeba po jednom nebo čtvrtém měsíci. Záleží jak na něj půjdete podle toho co budete chtít vytvořit k obrazu svému. (měl jsem aratingu samce – odchov pod rodiči velká voliéra-a tomu trvalo například 7-8 měsíců než dostatečně ztichl tak abych k němu přišel a nechal se vzít na ruku)
Na okus místo kupovaných bydel stačí zajít někam ven a sehnat si např. silnou větev dubu,buku,třešně……. jsou lepší starší padlé(avšak zdravé),vyschlé jsou tvrdší.
Z hraček dávejte pouze přírodní a pokud možno veskrz dřevěné, řetízky pouze hodně silné, tak aby je pap.nemohl rozdělat, lan a třepených ozdůbek bych se vyvaroval také – po pozření-vdechnutí může dojít k smrti, to samé u plastových věcí,pozření odštipku či drobné části může vézt k závažným problémům až úhynu.
Ochočení – to zvládne jedině čas a trpělivost.
Hravý a společenský už ale pravděpodobně nebude, s tím počítejte. To je JEHO osobnost.
je to samec
jedině trpělivost,dal bych menší klec (dočasně)
jídlo střídavě, nechat vyhladovět,zjistit co má rád a nechat ho zvykat na osobní kontakt, hlad donutil i větší tvrdohlavce
rozpůlit,ale není řečeno že se pak do něj pustí. třeba jeřabiny mi žere tak polovina opeřenců,to samé chilli papričky, jedni je milují jiní si jich ani nevšimnou
Pako je 09 a Clody je letošní,Pako je usazenější trochu nedůvěřivější,ale ukecaný jak mraky, Clody zatím žvatlá, ale ta je oprsklá až běda, ke každému přijde, nechá se drbat a neustále vkuse chce něco kousat,drbat atd.
Asi každopádně veterina.
Podle článku z časopisu PAPOUŠCI z březen/duben 2004 (číslo 2) kde se popisuje problematika deformací a lámavost kostí u žaků v době dokrmování bych tohle mohl vidět jako možný prvopůvod popisovaného problému.
ano taky je dávám, stříkat je nestříkám (pozor nato !) a ptáci je dobře přijímají, veskrz všechny ovocné stromy, pak ještě lísku a nějaké jehličnany veskrz smrk a borovici