Nevím jestli odvodňuje, ale když sežerou jablko většinou mají vodnatější trus,když je vodnatější je jasné, že s ním jde víc vody, ale jestli to něčemu vadí si taky nejsem jist.
zkuste zajít někde do lesa a sehnat dubové nebo bukové dané šířky i s kúrou, udělají možná i více užitku a budou zadara :-) (já osobně je ještě spařím vařící vodou a očistím kartáčem)
já mám ve voliéře bidla tak velké, že když si na ně vleze a obejme bidlo, tak mu k celkovému obejmutí chybí asi 1/4 až 1/2 bidla, jde o to aby se na bidle pořádně zapřel ve stisku,ale aby mu drápky skončily v bidle, cementové a jakékoli tvrdé - mírně drsné pomůže. Pro zrychlení efektu si papouška vytáhněte a přebruste mu je pilníkem na nehty ( plastový pásek s jemným smirkovým papírem) tím se mu jehličky otupí a nové by se už pak neměli v takové míře tvořit. zobák bych asi zatím nechal tak, dorůstá neustále, takže se časem obnoví , pokud by si jej ničila hrou dále, asi bych přemýšlel o kleci s čtvercovými oky.
Řekl bych že by to mohlo být opravdu tou velikostí klece. Mám pyrury doma ty jsou v poho. Ale to samé jsem pozoroval asi před dvěma roky u arating. Když měli velkou klec tak v pohodě. Pak jsem je ale musel dát asi na týden do malé klece a následovalo zmíněné. Vyprázdnili se až jsem je pustil ven, to pak stálo zato. Po přesunu do velké to pominulo.
Nechápu proč jsou někteří čitatelé(ky) takto stahovačné :-)), v původním příspěvku píšete, že máte alexandRY a né jednoho papouška a také nemůžu vědět jak je chov vašeho –ich papoušků situován, jestli jsou volní,zavření jeden nebo víc atd. Psala jste, že máte papoušky což je množné číslo o celodenním rituálu jste nepsala nic, z toho každému vzejde, že při více papoušcích ve voliéře bude i větší množství znečištění. SAMOZŘEJMĚ z vaším jedním alexem a volným polem působnosti po bytě bude možné i hygienické měnit a čistit jednou za měsíc. Dával jsem dohromady jednoho kakadua, ikdyž byl volně, byl naučen chodit kadit do klece. A po jeho potřebě i byť jako jednoho papouška si nedovedu představit uklízet po měsíci. Dalším pohoršeným chci tímto napsat ať uváží svěžím rozumem, že každý papoušek se chová jinak, je jinak naučený, je jinak veliký atd. takže čistit ubikace každému jinak, je zřejmé :-)))
papoušek si vybral :-), smůla pro zbylé pozůstalé :-(, jakmile si jednoho vybere od toho si nechá cokoliv a neožene se ani neštípne ani nic jiného, druzí jsou už ti DRUZÍ, ti do takové milosti již nepadnou, může časem zmírnit a neútočit až tak na druhé,ale vyvolený zůstane jen jeden
není, skončil jako domácí mazlík od bývalého chovatele. má hendykep chybí mu 2,5 prstu na noze které si v mládí amputoval snahou sundat si kroužek,takže je mu dopřáváno vše v rodinném duchu.
zhlédl jsem ho na inzerátu a neodolal
podle vaši reakce píši že to nepatřilo přímo vám, jen jsem reagoval na zdejší všeobecnou diskuzi, že vzhledem k velikosti klece někomu stačí odstranit trus a nahradit novou podestýlkou někde jednou za měsíc když papoušek dělá potřebu na jedno místo
osobně nejsem za křížení. ať je chovatel sebevíc zkušenější nebo naprostý laik, pro mě to jde proti přírodě. dělat něco co příroda nedělá mi připadá neadekvátní.když to někdo dělá ať dělá,ale mě tím neohromí
no nezlobte se na mě, klece-volierky mám určitě větší a v nich i menší ptáky než žako, ale čistit až po měsíci mi připadá až nechutné. když si i vezmu že byť kadí na jedno místo, kde se hromadí trus jak řídký (po ovoci) tak normální, si nechci ani představit co vše se v té kubce může nacházet a mít to doma ..........
řekl bych že zkoušet a zkoušet není třeba. to není jako papouška učit mluvit slovo které začne po týdnu opakovat. To je rozhodně na delší dobu. Netlačit na pilu, kontakt - vydržet, kontakt - vydržet a k tomu dost času.
Ano, nechat zavřenou. Musí pochopit,že jste jeho spojenec a že skrz vás může jít ven a že vlastně jste ten hodný, ten kdo dá najíst,pamlsek atd. Každý pták se cítí navíc v malé kleci stísněný takže je rád když se za nějakých podmínek dostane ve n a to si i pamatuje.