Dobrý den,
V kolonii se můžou chovat například Latami vlaštovčí, určité druhy agapornisů, alexandři čínští, mníšci šedí a viděl jsem i úspěšný skupinový chov alexandrů velkých a malých, ale to bych nezkoušel.
Vidím, že se noví chataři rozjeli... :) Byl jsem teď na sedmnáct dnů na táboře, kde jezdím už osm roků, tak jsem nemohl přizpívat. Sice celou dobu pršelo, ale i tak to tam mám rád. Letos jsem jel naposled jako ´´děcko´´ a na příští rok už mám přislíbené místo na instruktora, tak to snad výjde. Později hodím fotky, je tam krásně. Jinak mladí alexandři už žerou sami, takže taky přidám postupem času nějaké fotky.
Dobrý den,
Králováci nejsou papoušci, kteří by se často dokrmovali. Samozřejmě je šance, že na nějakého narazíte. Myslím, že jednu dobu byli nabízení na ifauně od Paní, která dokrmuje papoušky v praze. Mail je papousci@parrots.cz. Už je ale nějakou dobu neinzeruje, tak nevím, jestli je ještě bude mít. Paní údajně není chovatelka, jen papoušky dokrmuje, takže by Vám ho možná sehnala. Zkuste jí napsat.
Fylip
Dobrý den,
Oficiálně by jste toto potvrzení mít měl, ale třeba na burze v Přerově ho nekontrolují vůbec a podle toho, co jsem se dočetl na forech, to bude podobné i na ostatních českých burzách.
Dobrý den,
Mladé jsou dvě. Stejně jako loni dokrmuju z nutnosti, protože mi samice samce téměř zabila. Musel jsem ho odstranit stejně jako loni z voliery a ošetřovat. Následně si samička mladých přestala všímat. Stalo se to ráno a do večera jsem je ještě přikrmoval v budce dokrmovačkoui a čekal, jestli se nezačne starat, ale nezačla. Ještě odpoledne jsem si sehnal pro jistotu inkubátor a ten se hodil. Příští rok ihned po vylíhnutí mladých samce odstraním a zkusím to nechat na samici.
Dobrý den,
Budky čistím vždy po sezoně savem. Potom maximálně vypláchnu a nechám i několik dnů otevřené venku na vzduchu. Potom znovu vypláchnu a znovu nechám venku. Jinak mě napadá skvašená míchanice, ale vzhledem k tomu, že andůlky a rosely odchovali normálně, tak to bude asi něco jiného. Stejně jako Dáša bych nechal udělat pitvu, myslím, že pitva jednoho ptáka stojí 500 Kč, asi jak kde.
Fylip
Dobrý den,
Ještě asi před půl rokem jsem krmil ovocem a zeleninou nakrájenýma na velké kusy a to většinou bylo hodně zbytků a něčeho se dokonce ani nedotkli. Zrovna penanty mám dost vybíravé. Asi před půl rokem jsem začal krmit úplně jinak a to odpoledne dávám ovoce a zeleninu nakrájenou na malé čtverečky, popřípadě nasekanou na malé kousky a všechno smixované. Co se týče druhů ovoce a zeleniny, tak dávám téměř vše, až na avokádo. Základ směsi je vždycky jabko a mrkev a dál přidávám např. hrušky, nektarinky, broskve, banán, kiwi, třešně, mirabelky, pomeranče, mandarinky, kedlubny, okurky, červenou řepu, rajčata, papriku atd.. Dále přidávám do směsi jeřabiny, jak zavařené, tak nasušené, ale ty mi penanti nepřijímají dokonce ani v této směsi, stejně tak jako hrášek.
K večeru, když už je většinou ovoce a zelenina spotřebované, tak dávám zrní a zelené.
Dobrý den,
Podle mě by společný chov v takto velké volieře neměl být problém, zvlášť, když budete mít větší počet samců. Možná jste už viděl dokument ´´Austrálie, země papoušků´´, kde jsou Eklekti ze začátku hodně pozorovaní a podle jejich chování v přírodě by společný chov neměl být problém. Už jsem slyšel o společném chovu, vždy s větším počtem samců.
Dobrý den,
Pokud se to stane příště, tak udelejte otevřenoi budku, bez vrchní části a vajíčka podložte do ní, nebo jí tam dejte ještě před snůškou, třeba snese do ní.
Leef, taky se mi strašně líbí amazonci , zrovna mám zamluvený jeden pár, ale ne bělobřichých, ale černotemenných. Petro, Lešná je pro mě nejpěknější ZOO.
Dobrý den,
My jsme v roce 2002 chytili samečka korely, ke které jsme dokoupili samičku. Ještě ten rok mi vyvedli první mladé korely. Další čtyři roky bez problému vyváděli. Nevím, jak byl sameček starý, když jsme ho chytli samička, byla při koupení pěti letá. Dneska je má známý, kterému zrovna krmí jako každý rok druhé hnízdo, takže samice má teď 14 roků a samec může být ještě starší a pořád vyvádějí mladé.