Jde o to, jestli náhodou není rozdíl v olejnatosti např. 3% což při 45% olejnatosti je nulový rozdíl a jde jen o to, že všichni máme zakořeněno, že černá je nejtučnější a přitom nikdo nevíme, že ten rozdíl je opravdu nulový.
Tohle téma jsem nedávno zakládal i já a bohužel jsem se odpovědi nedočkal zde ani na ifauně. Snažil jsem se pátrat na netu a stejně nic. Jediné co jjsem se dozvěděl, bylo to, že rozdíl v olejnatosti závisí na odrůdě. Což navádí na myšlenku, že některá černá může být méně tučná než některá žíhaná.
Oběma vám gratuluji. Je to opravdu krásné číst o úspěších. Já čekám na jaro. Snad se konečně zadaří patagoncům. Letos to bylo čisté (mladý samec) a navíc samec v toku byl dost agresivní. Dělal nepořádek i v budce, když samice seděla. Toho se hlavně do budoucna bojím a nevím jak ho odreagovat.
Příčky mezi voliérama mám zděné a skrz ně mám závitové tyče a na nich budky. Na budce mám kousek pásoviny, který trčí nad budku a je v něm díra na tu závitovou tyč. Kontrolní dvířka řežu také přímočarkou.
Právě jsem se dočetl, že slunečnice obsahuje 35-52% tuku, ale záleží nejen na barvě ale i na odrůdě, takže některá černá může mít teoreticky méně tuku než žíhaná. Opravdu někdo neví víc?
Nemáte zas až tak pravdu, Petře. Já sice chovám patagonce celoročně venku, ale ve své domovině se na zimu stěhují na sever. Tuším, že do Paraguaye. Omlouvám se, pokud jsem to špatně napsal.
Se zadavatelem jsem přes email a ICQ v kontaktu. Sice jsem u něj nikdy nebyl, ale musím s předchozím přízpěvkem souhlasit. Křivdíte.Podle čeho soudíte, podle tmavých fotek, nebo podle toho, že tam není čerstvě vylíčeno?!!!
Na to nemám slov. Snad to, že korela u nás nepatří mezi jatečná zvířata, tak by se o autory měl někdo z právního hlediska postarat. Jinak je to nechutné.
Předně, patagonce na zimu nemusíš dávat do zimoviště, ale můžeš je s klidem nechat venku celou zimu. Stačí aby měli zákoutí, kam nefouká a budku na spaní. Hlavně opatrně při seznamování ptáků. Umí být agresivní. Dospívají asi ve třech letech.