Modrá mutace tři až tři a půl, přírodní kolem dvou. Teď mi při psaní jeden čerstvě odstavený přírodní pomáhá, ale i když to nebyl původní plán, tak u nás zůstane.
Ahoj Barboro, mníšky chovám. Jednoho teď dokrmujeme (už je takřka samostatný) a dopadlo to tak, že si ho necháme.
1. ano
2. ano + každodenní prolet (čím víc, tím líp)
3. nemusí, ale není na škodu jednou za cca. půl roku udělat vyšetření trusu a popř. odčervit
2000 je cena za ručně dokrmeného přírodního mníška a 800 za mníška odchovaného rodiči. Jako mazlíčka si vem určitě ručně dokrmeného.
Já s touto překližkou pracuji a teď ji budu dávat jako mezistěny do výletů. Znám také doust chovatelů, kteří ji používají na budky a je to bez problémů.
Používat ho můžete bez obav, sám ho také používám. Pokud se nepletu, tak byl vypěstován pro dostihové koně, ale přesný rozdíl si nepamatuji (kdysi jsem se na to na nějaké diskuzi ptal).
Dávat pořád dokola a snad se to naučí. Mně naklíčené nechtěly aratingy škraboškové a po asi měsíci každodenního podávání ho začali postupně konzumovat. Do té doby jsem ho jen vyhazoval.
Byl jsem loni s přítelkyní a bylo to opravdu nádherné. Na cestovku (Primaroute) si nemůžu stěžovat, prostě super. Letos jsme chtěli znovu, ale bohužel nám to nevyjde, příští rok ale určitě.
Včera jsem se setkal se zajímavým názorem ohledně pohlaví mladých u alexandrů čínských. Bylo mi řečeno, že pokud se celoročně chovají v otevřené voliéře, tak se jim líhnou většinou samci a pokud mají přitápění, tak se líhne mnohem víc samic než při čistě venkovním odchovu. Já se nad tím pousmívám, ale co když má nějaká desetina stupně vliv na pohlaví zárodku. Ví o tom někdo více než já?
Já jsem je u korel měl a opravdu nedoporučuju. Nebylo z toho nic, protože i když tam bylo víc budek, tak kakarici lozili hlavně tam, kde byly korele. Nakonec jsem je dal samostatně, protože bych neodchoval ani jedny.
Ahoj Miro, děkuji za radu. Bohužel to tak mám, že musím do voliéry vstoupit a voliéra je navíc hodně malá. Je to prozatimní ubytování. Mám rozestavěné nové voliéry. Tam budou mít klid a při kontrole budky nebudu vstupovat do jejich teritoria. Velikost bude: zálet3X1X2 a výlet to stejné.
Gratuluji ke konžským a přeji, ať se jim to podaří. Já se spíš letos trápím. Patagonci mi seděli na čtyřech vejcích a jak jsem chtěl vlézd k nim do voliéry, tak samce popadl amok, vletěl do budky a pět minut jsem poslouchal nesnesitelný rachot a řev z budky. Dopadlo to tak, že samice má oškubanou hlavu a dvě vejce jsou zničena. Na zbylých samice dál sedí. Jedna pára mnichů rozbila druhé snůšku těsně před líhnutím a to nejhorší: zabila se mi samice číňana. Asi se v noci vyplašila a hlavou proti zdi. Co se vody týče, tak vám dál držím palce. Teď jdu shánět novou samičku.
Dobrý den Oldřichu, jak ukázali v TV Bohumín, tak jsem si na vás okamžitě vzpoměl. Snad to dobře dopadne. Přeji pevné nervy a žádné škody. Držte se. Martin
Dokrmovat mníška na ochočení od šesti týdnů, když z hnízda vylétají za cca. 45 dní, je hloupost. To by musel být dokrmován od dvou, max tří týdnů. Cena mi zas tak divná nepřijde, ale nesmí to být od šesti týdnů.