Pro mě jsou patagonci jedni s nej, takže si myslím, že ho máte za odměnu. Rádi něco ozobávají, takže potřebují dost větví. Zas tak hlasití, jak někteří píšou, nejsou. Sem tam si jenom povikládají. Příští rok by měli mít obydlí ve vnitř 2,2x1x2 a venek 3x1x2. Letos měli čistá vejce, tak snad příští rok. Letos byl samec ještě mladý. Ale jsem rád, že kde je jeden, tam je druhý a samice seděla tak pevně, že jí ani nevadilo budování vedle jejich voliéry. Jen samec ji v toku trochu protřídil peří na hlavě.
Budku mám horizontální 60x30x30. Přes zimu jsou v pohodě venku, ale příští rok dostanou novou voliéru i se záletem. Teď ji mají 2x1x2m. Krmím suchým, klíčeným a kdejakým ovocem a zeleninou, samozřejmě zeleným. Kde jste k němu tak narychlo přišel?
Pro Toma, nemyslím, že měnit větve jednou za rok je zrovna rozumné. Vždyť jejich okusováním ptáci získávají velké množství různých látek a jakou dobu se tím zabaví...
Mně mniši kromě jablek ze začátku také nic nechtěli. Chce to předkládat všechno možné stále dokola. Každý den to budete vyhazovat, pořád dokola, pořád dokola, až jednoho dne... Vím o čem mluvím. Rajčata odmítali měsíc.
Já teď stavím další voliéry a také stále přemýšlím. Dříve jsem nedal dopustit na svařované a teď to vypadá, že dám pletené, protože dvojka nebo dvaapůlka drát se na svařovaném asi nedá úplně napnout. Pletivo naboduju na rám a pak natřu tmavou barvou.
Vajíčka se nepoškodí. Čím sou jemnější, tím je v nich víc prachu. Hrubé hobliny (většinou smrkové) namočím do kýbla s vodou, nechám nasát, poté vymačkám a dám do budky. Důlky jsem nikdy nedělal. Hobliny lépe izolují jak proti chladu, tak proti suchu. Vždy tam poté přihodím kousek strouchnivělého dřeva. Ještě lepší než hobliny jsou štěpky z čerstvých větví.