Tahle anudla je ještě moc mladá na určení! Předpokládám podle zobáčku že je to letošní mládě. U andulek je to s jistotou poznat až po prvním přepeření ale u některých to trvá ještě déle. A mám i takovou skušenost že jsem si myslel že mám stoprocentně samce a rok a půl měl krásně modré ozobí a když se dostala do společnosti jiných ptáků přeměnilo se ozobí na hnědé a andulka začla snášet vajíčka.
No občas ptáci něco takového dělají právě kvůli ztrátě pozornosti majitele. Pokud přepeřuje podávejte mu vitamíny pro podporu přepeření. A co se týká toho kamaráda tak pro začátek je dejte do dvou klecí a ty klece dejte vedle sebe tak aby na sebe papoušci viděli a tak za týden za dva je můžete skusit dát dohromady ale hlidejte je kakarici jsou sice snášenliví ale někteří samci dosti teritoriální. Hlavně pokud by měli moc malou klec.
Chtěl bych vás poprosit o radu ohledně snášenlivosti Alexandrů malých s jinými druhy papoušků a ále bych chtěl zná názor na tloušťku pletiva aby ji alexandr neprokloval.Bude stačit bodované potahované pletivo s oky 19x19 a tloušťkou 1.8mm? Předem děkuji. Chtěl bych je mít ve voliéře s krytou částí 3x3x2 m a výtetem 5x2x2m.
Měl jsem je bez problémů celou zimu venku. Ale Voliéru na zimu celou přikrývám průhlednou folii aby ve volieře nebyl průvan a hlavně přísun tekuté vody. Byly teploty i kolem -20 a nebyl problém.
Nevím jak jiní chovatelé ale já s chovánímvíce párů pohromadě problémy nemám a mohli by to ýt samci ale nejsem si jist protože jsem se díval že u té šedé se u špičky ocasu objevuje náznak vlnek ale je to dost z dálky.
Klobouk dolů. Ani by mě nenapadlo že budou hnízdit v prosklené Budce. Opravdu luxus taková podívaná a andulkám se to musí taky zamlouvat takové bydlení.
Nebo můžete dokoupit samečky k těm ostatním samicím. Pokud budou mít možnost utvořit páry tak by to neměl být problém. Ale pozor na dostatek budek pokud nebudou mít dost budek na výběr( na tři páry aspoň 4 až 5 budek) mohou začít šarvátky o obsazenou budku a mohou si na vzájem povyhazovat vajíčka a v horším případě i navzájem ublížit.
Podle mě můžete klidně přidat buď andulky , nebo zebřičky. Já s nimi mám pohromadě ještě hrdličky chechtavé a korely a nemám s tím vůbec žádné problémy. Akorát mám větší klec než vy doporučuju tak max dva páry andulek, nebo jeden pár korel.
Mariane podle toho co jsem četl stačí když se to objeví u jedné a pak se to šíří hlavně vydezinfikuj celou klec i s budkami. Možná že prolezly všechny samice jednu budku ve které se ti to objevilo.
Ja ji dal do karantény než jsem ji dal do voliéry. Mám tam víc druhů papoušků a pokud je mám s pochybného zdroje nebo jsi nejsem jist zda jsou zdraví tak je dávám před vypuštěním meziostatní aspoň na dva týdny do klece mimo voliéru a ta se po každém jedinci dezinfikuje.
Dobrý den! Mám andulku v karanténě protože dostala vápenku. Potírám olejem třikrát denně a dost se to lepší , ale nejsem si jist jak poznám že je to již úplně pryč nemáte někdo dobrou radu jak to poznat? Kolem zobáku ji vypadali pírka tak nevím zda čekat až dorostou nebo ji po týdnu přidat spět do voliéry? Nemáte někdo nějakou zkušenost?
Tak jak píší ostatní těško radit.A co se týká agapornisů a jiných druhů bych dohromady vůbec nedoporučoval. Dokážou být dost agresivní. Strejdovi zlikvidovyli za odpoledne tři andulky( uklovlé nohy a zničené křídlo) a značně bojovali i s korelami. V jiné dost velké voliéře ( 3x5x12 m s nimi už problém nebyl ale to asi nebude váš případ jelikoř tak vysoký balkon asi nemáte.
Já jsem s andulkami a zebřičkami problém neměl až na jeden pár. Zebřičky mi procházely všechny budky a vyhazovaly vejce andulkám ale jednalo se o jeden pár a další tři páry zebřiček se s třemi páry andulek sneslo bez problémů. Co se týká rýžovníku a zebřiček to bych moc nedoporučoval. Pár v době páření napadá všechny ostatní ptáky a dovolí si i na korely. Kupodivu jsou agresivní i vůči jiným rýžovníkům. A to mám voliéru 2,5x2x1 m .