Kdyby si zjistili situaci arů "hyacintů" v Čechách, tak by alespoň přizpůsobili cenu. Takhle je to jasné při přečtení inzerátu, že je to bouda, protože za tuto cenu se dostane v Čechách papoušek vycpaný. Nedělám si legraci, v Praze v novém obchoďáku na Pankrávi se dostane vycpaný kůň (hračka) za 10.000,- Kč ale je moc pěknej, jako živej!
Pokud si chcete být jistá můžete trus poslat na veterinu poštou v igelitovém sáčku, samozřejmě s papírem který vyndáte s trusem z klece. Co se týká příznaků onemocnění ,záleží taky jak je andulka stará. Mladé andulky trpí na Trichomonas žijící ve voleti, pokud sípá může mít vzdušné vaky napadené roztoči.
Proti plísni je nejlepší jablečný ocet. Důležitější je ale zajistit na klíčení dobrá semena a dát jich klíčit tolik, kolik se hned po naklíčení spotřebuje.Po namočení je nutné semena hned druhý den dobře propláchnout a nenechávat je ve vysoké teplotě, kde by plíseň mohla začít působit. Do dalšího dne je dobré semena propláchnout několikrát. A jak jsem psala hned spotřebovat.
Určitě jste nepořizoval anduláka pro sebe, ale pro druhou andulku aby nebyla smutná. Teď když si na sebe zvykly by byla chyba zase je oddělovat. Musíte to brát tak, že první andulka bude vždycky přítulnější než ta druhá.Někdy ochočení trvá déle někdy se andulka pouze přizpůsobí, ale na ruku nepůjde. Bude dělat pouze to co ta první.
Pokud si nejste 100% jistá poraďte se s veterinářem specialistou na exoty. Někdy je určité onemocnění příliš podobné tomu druhému (hlavně na fotce) a příznaky mohou být zavádějící. Co se týká koupi druhé andulky, tak se může stát, že ta první, která se doma dobře zabydlela, tu druhou nepřijme a pere se. Je to v ojedinělých případech, ale je to možné Hlavně to dělají samičky. Pak je horší si k původní samičce pořídit ještě jednu samičku, prtože dochází k teritoriálnímu boji. Sameček tyto útoky spíš odrazí. Dva samečci se nikdy tak neperou.