Aktuálně: 4 044 inzerátů199 696 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
Maťula65
Maťula65 (5 příspěvků) 20.09.2024, 01:05:52 xxx:xxx.199c:82d1
»
Odpověď na příspěvek uživatele zjarda z 19.09.2024, 18:11:47

Zapomněla jsem vám odpovědět na úhyn mláďat.Míchanici pochopitelně dělám,každý den čerstvou.Sameček ji má k dispozici,ale teď budku opustit nechce,když tu není samička.

Samička si zvolila  příbytek sama.Udělala si prostě svoji budku na skříni a rozcupovala si do ní naše faktury.Snažila jsem se jí tam udělat důlek,pak dát víčko jako misku na vajìčka .Vše ,co si neudělá sama,je špatný.Tak si myslím,že se ji vajíčka rozkutálela a ona asi hřála a krmila vždy jen jedno mládě.Napadlo mě teď,když není doma přesunout ji mládě do klasické budky a do  odpovídajících podmínek,kam lze shora nahlédnout.Ale nejsem si teď momentálně jistá vůbec ničím.Asi bude lepšì nezasahovat.M🥺

Maťula65
Maťula65 (5 příspěvků) 20.09.2024, 00:52:46 xxx:xxx.199c:82d1
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 19.09.2024, 18:49:50

Dobrý den opravdu nevím,nejsem veterinář.Jen jsem o tom četla,že se to stává a ona teprve před týdnem dosnášela,tak mě to napadlo,že by to tak mohlo být.Ale když říkáte,že to tak být nemůže,tak teď se o ni bojím ještě víc.Děkuji za reakci.M.

Maťula65
Maťula65 (5 příspěvků) 20.09.2024, 00:45:53 xxx:xxx.199c:82d1
»
Odpověď na příspěvek uživatele zjarda z 19.09.2024, 18:11:47

Děkuji za reakci a za radu.Tak se vyjádřil veterinář.Napadlo mě to také.Už předvčera mi přišla kulatá a dnes těžce dýchala a vypadala,že tlačí a pak ta krev.Nevím.Možná ho snesla do budky ale copak mě tam ten janek pustí.Vyvádí,že by to malé ušlapal,když se přiblížím.Nějak to dopadne ,ale sameček se z hnízda od rána nevzdalil a nebude mít už nic natráveno.Blbá situace.Ani nevím,kde bych do zítra sehnala přìkrm a jak říkáte,zda se do toho vůbec pouštět. Přesto děkuji. M.

Maťula65
Maťula65 (5 příspěvků) 19.09.2024, 16:34:32 xxx:xxx.9380:4013
»
Odpověď na příspěvek uživatele Hicks z 04.04.2007, 12:24:30

 Dobrý den,mohl byste mi poradit,prosím?Mám páreček Korel druhým rokem.Vlastně jsem ani netušila,že je to opravdu páreček,kupovala jsem je ve Zverimexu a tam si byli jistí jen samečkem,jenž měl kroužek.Byoy vyplašené,tiskly se na sebe a třasly se jak osiky.Nenechala bych je tam.Letos opravdu poprvé zahnízdily. Samička snesla 5 vajec,vylíhly se 3 mladé.Dvě mladé uhynuly,ještě jedno je tam ,jsou mu asi 4 dny.Teď sedí sameček.Dnes začala samička krvácet z kloaky.Nelenili jsme a lítli na veterinu.Moje neblahá předtucha bude asi správná .Nechali si ji tam s podezřením na zadržené vejce.Jenže co teď?Sameček večer asi vyletí a bude hledat samičku.Kdo bude hřát a krmit to malé?Jak dlouho může být o hladu a bez tepla?Nemám ani příkrm,i když na to je asi moc malé.A jestli ne,kde příkrm tak rychle seženu?Už z toho mám oči navrch hlavy,nevím co si počìt.🙈Prosím,máte někdo zkušenost?Radu?Budu vám nesmírně vděčná ,neb jsem teď nesmírně zoufalá.Děkuji.Martina

Maťula65
Maťula65 (5 příspěvků) 19.09.2024, 16:17:27 xxx:xxx.9380:4013

Dobrý den,mám páreček Korel druhým rokem.Letos poprvé zahnízdily Samička snesla 5 vajec,vylíhly se 3 mladé.Dvě mladé uhynuly,ještě jedno je tam ,jsou mu asi 4 dny.Teď sedí sameček.Dnes začala samička krvácet z kloaky.Nelenili jsme a lítli na veterinu.Moje neblahá předtucha bude asi správná .Nechali si ji tam s podezřením na zadržené vejce.Jenže co teď?Sameček večer asi vyletí a bude hledat samičku.Kdo bude hřát a krmit to malé?Jak dlouho může být o hladu a bez tepla?Nemám ani příkrm,i když na to je asi moc malé.A jestli ne,kde ho tak rychle seženu?Už z toho mám oči navrch hlavy,nevím co si počìt.🙈Prosím,máte někdo zkušenost?Radu?Budu vám nesmírně vděčná ,neb jsem teď nesmírně zoufalá.Děkuji.Martina