Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů
Stage
Stage (5 příspěvků) 03.06.2024, 13:17:41 xxx.xxx.156.253
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 02.06.2024, 18:13:40

Očipované bylo s chovatelkou jsme komunikovali téměř každý druhý den, fotky atd… 
Byli jsme i u paní doma o žádnou množku se nejednalo (Na její obranu).

Bohužel pitva by samozřejmě vyjasnila vše, bohužel v té chvíli to našim nedocvaklo ani mě ne (následně), abych byl upřímný.  Ono i tak pokud člověk nemá smlouvu atd… může vyhodit tisíce za pitvu a pak se dožadovat nějakého odškodného bez nějaké vidiny možné náhrady.

Já jsem poté chovatelce tu možnost nabízel, že bych prostě pokud na tom trvá štěně vykopal a provedla by se alespoň nějaká exumace, ale chovatelka si to již nepřála z důvodu empatie vůči našim, kteří samozřejmě měli štěně jako své dítě. 

Nicméně paní i když by se jak tu spousta lidí píše mohla na nás vykašlat to svým způsobem řeší a sbírá názory a dle toho se pak rozhodne, jak s tím naložit dále. 

Já ji samozřejmě chápu, že lidé jsou různí a někdo by si mohl třeba tu smrt štěněte zavinit vlastním přičiněním a pak běžet za chovatelem a žádat náhradu. 
A bohužel z mé strany si myslím, že fakt, že se čubě, která štěňata porodila praskla děloha a musela být následně operována by mohl také poukazovat na možné genetické zavinění způsobené komplikovaným porodem. 

Ale jak zde již někdo psal, každá strana si bude hledat tu variantu, která ji bude zrovna vyhovovat.

Samozřejmě stát se mohlo vše. 

Jen doplním že příznak byl ještě podrobněji takový, že štěně se začalo třást, mělo natažené pacičky a úplně zakloněnou hlavu, pomočilo se a pokadilo (Nekňouralo, že by trpělo bolestí nebo tak).

Štěně to již k životu nepřivede a nemá cenu se s tím dále asi zabývat, jelikož jak paní chovatelka, tak i naši z toho jsou psychicky vyčerpaní. 

Nicméně děkuji vám za názory, snad se to uzavře již uzavře.

Stage
Stage (5 příspěvků) 31.05.2024, 20:41:07 xxx.xxx.164.225
»
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 31.05.2024, 19:31:58

Právě mi to přišlo takové zavádějící. Samozřejmě je to jen spekulace ale sice jenom komplikované porody mohou mít také přičinění na různých gen. vadách, např. I epilepsie.

Ale jak říkám jen spekulace.

Stage
Stage (5 příspěvků) 31.05.2024, 12:36:16 xxx.xxx.161.72
»
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 31.05.2024, 12:32:19

Vakcínu mohu zjistit od rodičů odpoledne, ale zvěrolékařka říkala, že pokud by měla být nějaká reakce, že většinou bývá do půl hodiny-hodiny.

 

Stage
Stage (5 příspěvků) 31.05.2024, 12:28:57 xxx.xxx.161.72
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 31.05.2024, 12:20:31

Rozumím bohužel, stalo se upřímně my máme s přítelkyní kočku z chovné stanice a i paní říkala, že do toho člověk nevidí i tak když zná rodiče a celou linii, že se stát samozřejmě může cokoliv, ale alespoň má člověk lehkou jistotu. 

Tak uvidíme jak se dohodneme s chovatelkou, ona je paní k tomu přístupná nebo řekla, že chce spravedlnost, že existuje spousty podvodníků a stát se mohlo cokoliv v čem ji naprosto chápu, proto po ní nikdo nechce celou cenu atd… 
Že prostě obvolá stanice, zvěrolékaře, aby si udělala názor no. 

Ale jak říkáte, všechno jsou akorát spekulace o tom co se komu hodí a spíš bude záviset na lidském rozumu ☹️ 
 

Stage
Stage (5 příspěvků) 31.05.2024, 11:33:40 xxx.xxx.161.72

Zdravím, 

Mám zde poněkud nepříjemné téma, koupili jsme našim štěně - Jorkšír (Máma o tom mluvila dlouho, ale nebyla rozhodná) Vybrali jsme si chovatelku kousek od nás - bez PP. 

Prosím, aby lidé, kteří mají zášť vůči psům bez PP klidnili své emoce.

štěněti bylo 2,5 měsíce v době nešťastné události vážilo cca 900g, bylo živé, hrálo si a dovádělo. V pondělí 27.5 proběhlo očkování a kontrola od zvěrolékaře (V pořádku).
V noci 2:00 29.5 štěně dostalo v noci záchvat (křeče), pomočilo se a pokadilo naši vyjeli okamžitě na pohotovost, ale již bylo pozdě - zástava srdíčka. (Naši měli štěně zhruba tři týdny)

Nyní se dohadujeme s chovatelkou čí to je zavinění a jak se k tomu postaví obě dvě strany.  (Po chovatelce, jelikož se nedá určit samozřejmě ať už genetické zavinění nebo jakékoliv jiné chceme vrátit ½ protože nám to přijde fér vůči jejim nákladům a starostem a zároveň fér vůči naší strátě i když peníze samozřejmě tu díru plně nezalepí, ale pomohou alespoň v hledání nového člena rodiny). 

Paní když jsme se na štěně byli podívat říkala, že fenka přišla o dělohu (že byla na operaci), že ji praskla, ale že údajně těžký porod neměla.

Pitva nebyla provedena naši z toho byli tak v šoku, že na to neměli pomyšlení. 

Ve spojitosti s tím vším mě napadá, zda štěně nemohlo mít epilepsii a v noci dostat vážný epileptický záchvat a následkem toho uhynout.

Chci slyšet názory zkušenějších, nikdy jsme se s tím nesetkali a to již Jorkšíry dva máme (takové veterány 15 a 16 let.)

Stejně tak i před tím jsme měli mnoho psů.

Prosím tedy o názory zda se dá alespoň takto odhadnout potenciální příčina úmrtí.

Naši si zároveň nejsou vědomy žádného pádu, štípnutí od včely či nic podobného.

Děkuji a zároveň se omlouvám za takové téma.