Aktuálně: 4 416 inzerátů187 064 diskuzních příspěvků17 916 uživatelů
Aluška
Aluška (73 příspěvků) 30.05.2024, 08:28:00 xxx.xxx.200.75
Verun:

OT: Ta rampa si myslím je pro jezevčíky lepší, ono i hopsání ze schodů je páteři nepřítel…známá má teď jezevce po operaci plotýnky … má do postele  něco jako schůdky, oblečený to v zimě je, dostatek pohybu, tak by si člověk řekl svaly to udrží a stejně…


Já v zimě neoblíkám, myslím že mají dost pohybu, 3x denně dlouhé lítací procházky různým terénem, po schodech do prvního patra a zase ven běhají xkrát denně. Musím zaťukat na něco co nehoří, za 45 let s jezevčíky ( vzorek 8 kousků) žádný se zádama nic neměl. Doufám že to štěstí budu mít pořád 🙂

Aluška
Aluška (73 příspěvků) 29.05.2024, 09:20:42 xxx.xxx.200.75
Sarah01:

Ono se to prý liší podle počtu chovných jedinců. Pokud je jich málo, tak to jinak dělat nejde. Ale zase mně nepřijde, že by zrovna jezevčíků bylo málo. Takže je to, aspoň podle mě, hodně divný. Teď jsem si předběžně spočítala příbuznost dalšího  vrhu, pokud to vyjde, dle rodičů a vychází mně to na 4,295%, což je ještě míň, než minule. Přesný výsledek budu mít cca za 3 týdny, zadala jsem si to na K9 data a tam to chvíli trvá. Pokud se předpoklad potvrdí, tak si myslím, že je to velice krásná hodnota. 


My máme přímo na stránkách klubu výpočet Wrightova koeficientu . Zadají se  zápisová čísla psa a feny a vyjede rodokmen a % příbuznosti

Aluška
Aluška (73 příspěvků) 29.05.2024, 08:28:27 xxx.xxx.200.75
Sarah01:

Tak z té vaší otázky není poznat, že vás to zajímalo. A ne, nechovám pod číslem 6, píšu to tam. Nejenže píšete tak, že člověk vůbec neví, co tím míníte a jestli se ptáte nebo něco jiného, ale také nečtete celé příspěvky. Takže bratranec se sestřenicí nejsou ani rodiče mojí feny, ani krycího psa mého prvního vrhu. S tím koeficientem je to u každého plemena trochu jiné, u našeho plemena by měl být maximálně cca 6% v 10. generaci. Vysvětluje to třeba na labvet.cz i paní Tichá u příbuzenské plemenitby, to si snadno najdete, já o jiných plemenech pochopitelně nic nevím, protože to nepotřebuju. Mě hlavně zajímal ten termín “přešlechtěnost”, jestli je míněno, že to souvisí s příbuzností a jak. Teď už v podstatě vím, že je to akorát nějaký termín nějakého veterináře, když si neví rady, na co tu neuropatii svést.


U jezevčíků může být maximální koeficient příbuznosti 12,5 %. To mi připadá strašně moc. V jednom případě vím o krytí na 12,5 % a byl to nevlastní brácha s nevlastní ségrou….měli oba stejnýho tátu, jinou mámu

Aluška
Aluška (73 příspěvků) 29.05.2024, 08:21:56 xxx.xxx.200.75
Trickyvoo:

Chápu, chápu, štěně kouše a dělá loužičky a další roztomilůstky. No Malina hned v prvním týdnu vycítila, že je v elektrikářské rodině a ty přece pracují s kabely, tak nám přeštípla kabely u všech spotřebičů v dosahu, takže nabíječka, kabel od vysavače a od pohlcovače vlhkosti…prostě ňuňánci 😂.

Mě teda zaujala ještě jedna věc, ta rampa…to je pro toho diblíka roztomilého, aby mohl s vámi spát v posteli?


U jezevčíků se dávají k posteli nebo gauči rampy nebo schůdky ne proto, že by si tam nedokázali vyskočit, ale aby neskákali dolů. Je to blbý na tu jejich dlouhou páteř. Ty dopady dolů. Mám schůdky u postele, protože mám postel docela vysokou. Tří je vzorně používají, čtvrtá na ně prdí a skáče si kudy chce.  Jinak po schodech lítají všichni milionkrát denně nahoru i dolů, bydlíme v patře. Schůdky k posteli jsme vyrobili s taťkou za chvilku. 

Aluška
Aluška (73 příspěvků) 24.05.2024, 10:54:16 xxx.xxx.200.75
Dafi:

Betty dnes 15 let-je to fenka rodičů-ale i trošku moje,všichni psi jsou tu i mí🙂teda oni si to myslí určitě

pořád miluje cvičení,vycházky a pořád jí to krásně hlídá-jen teda špatně slyší/hůř vidí,a bohužel ve strašným stavu zuby☹️ale s tím nic neudělám-hučela jsem xxkrát do rodičů horem spodem,ale máti nechce narkozu…

Obrázek Obrázek Obrázek

Úžasná babuška, moje Wendy bude mít v červnu 16 let 🙂

Obrázek
Aluška
Aluška (73 příspěvků) 21.05.2024, 13:20:19 xxx.xxx.200.75
Sardullah:

To jsou slaďoušci ❤️, ale já se nenechám opít rohlíkem, si pamatuju, co psala Leithian ve vlákně o štěňatech… cituji…

Tak náš slaďouch Diblík má zatím na kontě: Děravé všechny závěsy ve 2 místnostech Sežrané kartonové kryty čehosi pod sedačkou 2 pantofle 2 kozačky 2 kabelky 4 kusy povlečení Prostěradlo 1x šoupačky Zruba tak 1/20 mý matrace v posteli Vybrakovanej šuplik v kuchyni 2x odpaďák - když musí vydržet sám déle jak 20 vteřin dělám z bytu alcatraz a stejně vždy něco najde. Prostě štěndo jezevce😁😁😁

To by člověk nevěřil, co takový roztomiloušek jako je jezepčíkový štěnítko zvládne 😵‍💫🤪


Já teda musím říct, že jejich tatínek Mireček nezničil nic. 2 měsíce se mnou chodil do práce a byl pod dohledem a pak když zůstával doma, tak vše bylo zabezpečené a dostával na kousání roličky od toaleťáku, mraky hraček a ostatní pejsky 😀 😀

Obrázek