Aktuálně: 4 416 inzerátů187 060 diskuzních příspěvků17 916 uživatelů
Aluška
Aluška (73 příspěvků) 12.06.2024, 08:42:54 xxx.xxx.200.75
Zrzavci:

No dělám chytrou, to víte, že brečím, teď jsem musela odejít od kolegy, radši, protože jsem mu to říkala a nechci mu řvát v kanceláři. Ale je tady opravdu to, že ty dva roky byly úžasný, to je to, o co se opírám. Nemohla jsem večer spát a tak jsem si s ní fakt udělala procházku po hvězdách a pak jí nechala běžet, utíkat, letět a….řvát…..nic z toho už teď nemohla. Až jednou přijde čas pro madam Lidožravku a statečnýho Idorka, vezměte si tyhle berličky, nenechte je odcházet ve smutku, vybavte si ty hrozný příšernosti, co provozovali a vyváděli. Kam zalezli, odkud jste je musela lovit…… smutek k tomu patří, ale tohle je hodně dobrá pilulka, která s tím smutkem trochu pomůže. 


❤️❤️❤️❤️

Aluška
Aluška (73 příspěvků) 12.06.2024, 08:35:11 xxx.xxx.200.75

Teď jsem četla jak baští slepice a pak jsem uviděla vpravo na vašem webu  řádku Bubinka už tady není…. Vám se to řekne nebrečte. Zrovna myslím na lidožravku z hnojiště a týranýho Idorka….R.I.P. Bubiško

Aluška
Aluška (73 příspěvků) 11.06.2024, 15:15:21 xxx.xxx.200.75
Fikovnice:

Aluško, ten Váš případ a úžasné hojení Idorka by si zasloužil být publikován i v nějakém odborném časopisu!👍👏


To určitě ne, takhle se určitě hojí hodně psíků 🙂, ještě asi v půlce hojení nabízeli, že by vzali kožní štěp, tedy odkrojili kousek kůže nad ránou a přetočili a všili do rány, ale nechtěla jsem další narkózu a díru vedle, když to hezky srůstalo.

Aluška
Aluška (73 příspěvků) 11.06.2024, 15:04:24 xxx.xxx.200.75

Moji psi nezahrabávají, moji psi vyžírají díry do trávníku….jednu díru žerou vedle 40ti letýho buku, za chvíli se vyvrátí….přišel s tím Idorek a naučil to Bessču a Mirďu. Jediná Mijunka se neúčastní. Aspoň někdo. Proč ty blbouni žerou hlínu? Za chvíli uvidím do Austrálie……

Aluška
Aluška (73 příspěvků) 11.06.2024, 10:02:45 xxx.xxx.200.75

hIdorek část druhá - při napadení prasetem a zhojení. Takže prase ho porouchalo v den jeho 12tin 17.4.2024. V pět večer jsem s ním upalovala na veterinu, že má odtrženou kůži na zádech. Vetka mu to skoro 2 hodiny sešívala. Říkala mi, že si myslí že se to nechytí. V noci když jsem vynášela Idorka čurat, jsem si všimla, že nedošlapuje na levou zadní. Ale říkala jsem si, že ho asi hodně bolí, podle vetky byl hodně zhmožděnej na celou levou stranu. V pátek už mi to nedalo, vetka udělala rtg a zjistila zlomeninu. Ona zlomeniny dělat neumí tak jsem v pátek večer obvolávala Budějce. Křížek v Budvetu tam nebyl, v Třeboni mi to nezvedli, v CB vetu mi řekli že nemají pohotovost a bla bla, na Vltavě mi řekli ať přijedu, že na to kouknou. Dělali si svoje rtg a vet že se mu nezdá pánev, že tam taky něco má  a tolik věcí najednou že taky neumí, ať si seženu ortopeda. Mezitím volali z Třeboně co jsem chtěla, ať teda pošlou z Vltavy fotky, že se pan doktor podívá a zavolá mi zpátky. Volal po chvíli a říkal že ty snímky jsou nějaký divný, že ta pánev určitě není čerstvý zranění, ať přijedu v pondělí ráno, že o víkendu je pan doktor pryč, ale v pondělí si ho vyfotí sami a uvidí. V to pondělí se teda zjistilo, že měl ty 4 starý neléčený zlomeniny a kůže na zádech musela celá pryč. Do nohy dostal kovovej implantát, kterej se už nevyndá. První 3 dny jsem jezdila denně na převaz, pak už jsem převazovala sama doma a jezdila jen na kontroly. Prvních 10 dnů se rána očistila ( měla jsem od kamarádky ze špitálu Prontosan, nechala jsem mu chvíli napřed jsem očistila takovej šlemík a pak jsem mu na tý ráně nechala chvíli připlácnutej čtverec namočenej v tom Prontosanu) , pomazala medem ( ale opatrně, já  byla zvyklá na pastovanej med, aby mi netek z chleba na ruce a u tohohle řídkýho jsem se nerozpakovala, nabrala med, plácla na psa a než jsem se otočila, steklo to dolů a pes se přilepil ke stolu 😀). Takže jen opatrně nabrat 2ma prstama ( samozřejmě v rukavicích ), potlapkat po celý ráně, na to se dával mastnej  tyl, na něj vrstvu hydrogelu , na to gázový čtverce, na to omotat obvazovou vatou aby se udělala měkká  vrstva a na to obvaz. Ta vata mě teda štvala, protože mu to celý včetně mastnýho tylu po chvíli sjelo dolů a ta blbá vata se přilepila do rány a pak odmáčet a tahat z rány přilepenou vatu je na prd. Kamarádka mi přinesla ze špitu takový nevím jestli taky gázový, velikosti A4 “ hadříky”, ten jsem přeložila, do toho dala kus tý vaty aby měl měkkou vrstvu na ráně, a přiložila na tyl a gázový čtverce ( místo omotávání celýho psa vatou v roli ) a i když tyl zespodu mírně odcestoval, tak se vata nepřilepila. Po 10ti dnech jsem začala mazat Alaptit a další postup byl stejný - tyl, hydrogel, obvazy.  Po 14ti dnech jsem mu ránu stříkala Aloe first sprejem a mimo 1x  denně mazat Alaptidem jsem ještě asi 3x denně stříkla tu aloi a mázla ještě aloe gelem a dávala Curenzym. Byl úžasnej pacient, krásně držel, doma jsem ho obvazovala sama. Posadila jsem ho do plechu na pečení, aby ten dezinfekční oplach netekl na stůl.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Aluška
Aluška (73 příspěvků) 11.06.2024, 09:39:41 xxx.xxx.200.75

Idorek část první - po příjezdu od bývalého “ majitele ” , byl 6ti letý a současnost po 6ti letech u mě

Obrázek Obrázek
Aluška
Aluška (73 příspěvků) 11.06.2024, 09:37:13 xxx.xxx.200.75

Lidožravá Bess, při nálezu u hnojiště na Slovensku, pak příjezd k nám a současnost po 9ti letech 😀. Vypadala jak odrostlý štěně, ale přitom jí bylo 4-5 let….

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Aluška
Aluška (73 příspěvků) 11.06.2024, 08:26:36 xxx.xxx.200.75
Trickyvoo:

Přiznám se, že jsem si představovala, že mu tam zůstane v lepším případě velká lysina a těší mě, že jsem se zmýlila. Ještě mi přijde z fotky, že v místě, kde měl tu jizvu, má tu srst jinou, jakoby vlnitou? Něco jako lidi po rakovině, když jim znova narostou vlasy a jsou z nich chvíli “kudrnáči”?


jj, má jí mírně vlnitou, snad se natáhne až doroste do správný dýlky, ale i kdyby ne, tak to bude fuk, vystavovat se už nebude 😀

Aluška
Aluška (73 příspěvků) 11.06.2024, 08:21:06 xxx.xxx.200.75
Vahine:

Zrovna dneska jsem si říkala, že teda u Vašeho Idorka tu mrtvou tkáň veterináři všechnu odstranili, léčili a překrývali a u Hachiho se nechává  léčená mrtvá tkáň na místě s tím, že se teda neví, jestli někde uvnitř není třeba zapíchlé bůhví čím kontaminované stéblo nebo jestli to teda je nebo není kousnutí od kočky, která má v hubě spoustů všeho možného, když chytá myši…stěr asi nebyl? ATB zabírají? Já jsem asi hrozná, ale měla bych na veterináře, jakožto laik, spoustu otázek 🤷‍♀️ 

Nerozumím tomu, ale doufám, že mě to celé mile překvapí a půjde léčba dobře…🍀🍀🍀 


Ona ta kůže u Idorka byla celá odtržená, jako víko od krabice. Nepřirostla, začalo to hnisat a bylo snadný to odstříhnout, protože se vědělo kde

Aluška
Aluška (73 příspěvků) 07.06.2024, 11:16:00 xxx.xxx.200.75
Kilian:

…doufám, že už má objednáno…


Nemá, doma se vrací z lesa věčně zasranej jak jetel, chudák křesílko 😀 😀

Aluška
Aluška (73 příspěvků) 03.06.2024, 13:11:59 xxx.xxx.200.75

Dnešní kontrolní rtg Idorkovo zlomené nohy - prý na to že jsem starej pes ( pan doktor je trochu drzej, měl jsem ho kousnout) se to hojí dobře a už zase můžu skákat přes kaluže. Já už teda týden skáču, ale to jsem mu radši neřek, aby se třeba nezlobil. Záda mi už mamina obvazovat nemusí, tak už nebudu vypadat jak trdlo v bílým bodýčku 😃. Mamina tam zahučela za cca 35 000. Něco říkala že za to mohla mít dva malý nový. To teda nevim co tím myslela, ale stará se o mě dobře, tak jí ty divný řeči odpouštím.

Obrázek
Aluška
Aluška (73 příspěvků) 31.05.2024, 11:19:05 xxx.xxx.200.75
Trickyvoo:

Byl to můj tip, protože jsem nikde neviděla jeho hlavu 😂.

Tak proto on jí má tak krásnou, vymazlenou z peřin 😄.


Hlavně mít hlavu v teple 😀, takhle spí nejradši

Obrázek