Aktuálně: 4 416 inzerátů187 064 diskuzních příspěvků17 916 uživatelů
Aluška
Aluška (73 příspěvků) 20.06.2024, 14:44:22 xxx.xxx.200.75
Sarah01:

Nějaká jejich dobrovolnice rozflákala auto a nemají čím vozit zvířata na veterinu, havarijko neměli, mají sbírku na auto. Tak jen sonduju, jestli příspěvek poslat či nikoliv.


Taky myslím že jsou v pohodě, pár jezevčíkářů od nich mělo pejska a spokojenost

Aluška
Aluška (73 příspěvků) 20.06.2024, 11:15:26 xxx.xxx.200.75
Doron:

Ale on měl od prvního dne tu ránu takovou suchou, už když to měl přišitý, nehnisalo to, tady se zprvu rozvíjel zánět a bylo to takový neohraničený , nepřehledný. 

Jak to vlastně s  bylo? Byla to tržná rána nebo to bylo odražený? Držela ta kůže ještě někde?

Vy jste to taky tak úžasně dokumentovala, sledovala jsem to bedlivě,člověku se to může hodit i pro člověka🙂. Díky moc!


Měl to odtržený jako víko od ktrabice. Vetka vyčistila, přišila, píchla penicilín. Ve středu. V pátek dali další atb když dělali provizorní sádru.  V neděli se mi to už nelíbilo, bylo to cítit a ve švech byl vidět sekret. V pondělí odstříhli, dali dvoje atb a med a mastej tyl atd….

Aluška
Aluška (73 příspěvků) 20.06.2024, 10:43:36 xxx.xxx.200.75
Doron:

Neuvěřitelný pokrok za poslední den !

Nahoře to už vypadá moc hezky!

Prožívám to s vámi a bála jsem se,  co udělá to vysazení atb.

Ale zmiji bych nepoznala, to mě znervózňuje,  jako…, kde má ten klikyhák ?🙂))


Idorek bral atb taky jen 14 dnů 

Aluška
Aluška (73 příspěvků) 19.06.2024, 09:46:54 xxx.xxx.200.75
L.S.:

Zahojí.  Akorát to bude trvat dlouho. 

Měla jsem na valachovi taky “díru jako do p*dele”, a zahojilo se. ❤️

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Takhle přesně postupovalo hojení rány Idorka, kdy mu prase odtrhlo kůži na třetině zad

Aluška
Aluška (73 příspěvků) 14.06.2024, 15:25:01 xxx.xxx.200.75
PumaCZ:

Jinak jsme pred chvilkou prijeli od veta domu. Rana se mu stale libi a Hachi mel prvni kuru laser terapie. Posilam vycistenou ranu. 

Jinak pri cisteni jsem mu hnula nahore s tou nekrotickou vrstvou, takze pocitam, ze v nasledujicich dnech se zacne odlupovat. Pod ni je hezka ruzova tkan. Ta nekroticka vrstva ma podle me neco mezi pul a jednim cm. 

A vet zacina verit, ze ho mohla opravdu ustknout zmije. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A víte že mě to včera napadlo, jestli to není uštknutí ?

Aluška
Aluška (73 příspěvků) 14.06.2024, 13:12:51 xxx.xxx.200.75
PumaCZ:

Tak hirudoterapie funguje tak, ze se pijavice nacuca krve, ve ktere je zvysene mnozstvi toxinu, tim padem se jejich koncentrace v tele snizi, plus tim, ze zamezuje srazlivosti krve, se krev rychleji filtruje, cimz opet dochazi ke snizeni koncentrace spatnych latek. Napriklad produkovanych treba tou nekrotickou tkani. 

Osobne si myslim, ze by to smysl melo, ale jak rikam, u nas nikoho, kdo tohle provozuje, neznam. Zkusim se zeptat dnes veterinare, co si o tom mysli a zda nekoho zna.  

Kazdopadne diky za zminku, stejne jako ten laser me to proste nenapadlo. To same s probiotiky.. Hachi ted kadi i 4x denne osklive rozplizle smrdute cosi, a az vcera me napadlo zacit mu davat probiotika, ktere doma permanentne mame a jakmile ma prujem apod., tak i automaticky davame.. 


na probiotika jsem se ptala taky, Idor teda kadil normálně, vet mi řekl, že dokud bere antibiotika, tak je to zbytečný

Aluška
Aluška (73 příspěvků) 14.06.2024, 11:36:37 xxx.xxx.200.75
PumaCZ:

Pijavice jsem mela domluvene pro babicku na bercovy vred, a jelikoz se bala sama, pro sebe na bolesti hlavy, takze tem se vazne nebranim (cetla jsem par studii a opravdu prokazatelne pomahaji). Problem ale je, ze tady v Nemecku o nikom, kdo hirudoterapii provozuje, nevim. 

Kazdopadne mame dnes termin u veta v 13:30, kdy bude mit Hachi i prvni laser terapii, jelikoz nas vet laser ma a ma s nim vyborne zkusenosti. Hned se take doptam na ten repik i pijavice. 

Obrázek

S lejzrem má zase jiná kamarádka taky dobrou zkušenost,  nehojící se rána po vyříznutí boule na krku psa + dávala Curenzym

Aluška
Aluška (73 příspěvků) 14.06.2024, 11:33:24 xxx.xxx.200.75
Varaxi:

Pijavice léčí hlavně záněty, což asi není od věci, ale - snižují srážlivost. Nevím nevím, aby ta rána po odpadnutí toho mrtvého masa zbytečně nekrvácela. Ono to není žádné drama, ale pijky se hodí spíš na chronické problémy. 

Jako takhle - pokud to je na dobré cestě, tak bych neexperimentovala. 


Aha, mě právě ta známá tvrdila, že jak to rozproudí tu krev, tak že odtéká to špatný a rána se lépe hojí. Ale jak říkám, z praxe neznám. Kočičce s odumírajícím masem na noze prý pijavky nohu zachránily, že to laicky řeknu sežraly a rozproudily tu krev.

Aluška
Aluška (73 příspěvků) 14.06.2024, 11:08:36 xxx.xxx.200.75

A co hirudoterapie ? Pijavičky? Tady kamarádka dělá, v Budějcích a má prý skvělé výsledky. Taky jsem domlouvala Idorka, ale protože to měl zavázané a plácané medem, nechtěla jsem to znovu rozvazovat  a pak se to krásně hojilo samo….

Aluška
Aluška (73 příspěvků) 12.06.2024, 12:47:51 xxx.xxx.200.75
Anonymní:

Taky jezdíte na Vetpoint Třeboň? 


Myslíte mě? Byla jsem poprvý před 7mi týdny, kdy jediní z obvolávaných vetů v pátek večer řekli, že v pondělí mám přijet a Idorka budou operovat. Teď tam ještě pojedu s ním na kastraci a perineální kýlu, ale jinak na obyčejnější zákroky mám svojí vetku v Budějcích.

Aluška
Aluška (73 příspěvků) 12.06.2024, 11:06:34 xxx.xxx.200.75
PumaCZ:

Tak to vypada dost podobne. Jenze Hachimu se ta nekroticka tkan odlupuje sama svym tempem. 

Jinak tam byl prvne jen hematom, rany prvni veterinar neobjevil. Na ty jsme prisli, az kdyz zacaly krvacet ve ctvrtek rano. A udalost se stala v utery rano, takze s nejvetsi pravdepodobnosti uz se stacily rany poradne infikovat. 


Mě taky na kontrole v neděli na vet, kde mu v pátek dělali aspoň provizorní sádru, řekli že to bude odpadávat, ty černý místa, ale v pondělí při operaci nohy ustříhli celý a začalo se to hojit

Aluška
Aluška (73 příspěvků) 12.06.2024, 09:57:59 xxx.xxx.200.75
kometa:

Jinak aluska zadne fotky nedavala. Navic sama psala, ze nektoricka tkan byla temer oddelena od zbytku tela, takze se jen ustrihla.

Dávala. Viz vlákno Jak se vám venčí? A nekrotická tkáň byla odstraněna až poté, co se po přišití neuchytila. A u vašeho psa to oddělování už vidím taky.


Přesně tak, ve středu se to přišilo a v pondělí odstříhlo, už byly vidět tmavý skvrny a pod šitím hnisalo. První fotka při přišití v pondělí a druhá v neděli, už to černá

Obrázek Obrázek