Aktuálně: 4 423 inzerátů186 645 diskuzních příspěvků17 911 uživatelů
Aluška
Aluška (71 příspěvků) 01.07.2024, 08:24:48 xxx.xxx.200.75

Tak já jsem si taky vymyslela pro Mirečka honosný jméno do PP - Kaschmir Kamey. Chovatelka mu začala říkat Mireček a je to 😀

Aluška
Aluška (71 příspěvků) 28.06.2024, 14:59:18 xxx.xxx.200.75
Lenocka:

A tenhle bude v dospělosti vypadat stejně, jako ta dospělá fena kterou jste dávala předtím? To se to merle tak ztratí?? 😳


JJ, u červenýho merle se to v dospělosti nerozezná od červenýho s příměsí , na fotce chovný pes červený merle

Obrázek
Aluška
Aluška (71 příspěvků) 28.06.2024, 13:59:39 xxx.xxx.200.75
assil:

No jenže právě u bezpapíráků klidně může nakrýt jednobarevným, který je skrytý merle a je tam kde byl. Ono tohle uhlidat chce fakt už nějaký znalosti a nebo jako u některých plemen v PP chovu zákaz křížení merle s některými barvami, u kterých se ví, že se ta skrytá merle objevuje a blbě poznává.


Právě, i ti, kteří množí bez PP na psech s PP ale neuchovněných a nemají genetickej test na merle gen, protože je jim to úplně jedno a nebudou za to dávat prachy…..V zahraničí už dávaj štěňata s tím, že mají CORD1/PRA a test jestli nesou merle, nebo že nesou hnědej gen atd. U nás se to nedělá, nově zpřísnili podmínky uchovnění a to že CORD1/PRA už musí mít každý, test DNA a jednobarevnej jedinec po merle rodiči test na merle, jinak psa/fenu neuchovní.  

No jedna moje známá si bude brát fenku po Mirečkovi a už mi rovnou řekla, že tohle oni už podstupovat nebudou ( 3 výstavy + genetický testy ) , ale že 1-2 x štěňata chtěj…….

Aluška
Aluška (71 příspěvků) 28.06.2024, 13:22:28 xxx.xxx.200.75
Leithian:

Nemáte jeji fotku jako štěněte? Pro porovnání.


Ale mám fotku Mirečkovo potomka, kterej je červenej merle 

Obrázek
Aluška
Aluška (71 příspěvků) 28.06.2024, 13:19:11 xxx.xxx.200.75

Snažím se čistit obden kartáčkem a enzymatickou pastou. Kosti jsem dřív také dávala, ale teď co Idorkovi chybí horní stoličky , tak by kosti nepokousal a ostatním by záviděl a chtěl by jim je brát. Zatím byli geronti 1x u vetky na odstranění cca kolem 10tého roku každý, dřív nebylo potřeba.

Aluška
Aluška (71 příspěvků) 28.06.2024, 12:08:57 xxx.xxx.200.75
Leithian:

Nemáte jeji fotku jako štěněte? Pro porovnání.


Nemám, brala jsem si jí víc než půlroční, tenkrát se o merle moc nevědělo, akorát jsem věděla že máma červená a táta černej merle, ale že existuje červený merle jsem vůbec netušila. Je bez PP, samo kastrovaná. Je to už skoro 16 let

Aluška
Aluška (71 příspěvků) 28.06.2024, 10:21:18 xxx.xxx.200.75

Kamarádka má basenjíka, cca roční. Kupovali ho rodičům jako štěně, rodičům se nelíbil, tak si ho nechali. Kamarádka ho nemá ráda, protože ten jejich pes vůbec neprojevuje žádný emoce. Nevítá, nemazlí se, prostě nepoznají na něm  nic. Je to tak u všech basenji ?  Venčí ho jenom manžel na vodítku. Předtím měla 2 tibetský španěly.

Aluška
Aluška (71 příspěvků) 28.06.2024, 10:16:38 xxx.xxx.200.75
Fiona.Praha:

Blbé je, že i kdyby to náhodou množitel hlásil (nebo se i snažil vysvětlit), že štěně bez PP je skryté merle, nebude to kupující zajímat. Stejně jako nepotřebují PP a klidně si koupí parodie na dané plemeno. A dovedu si představit, že …. jé, moje Fifinka bude mít krásná “plesnivá” štěňátka. A protože stále spousta veterinářů dle diskusí na FB radí fenky nakrýt aspoň jednou za život, bude super, když ta plesnivá miminka pojistím plesnivým tatínkem. A neštěstí je na světe. Nezabírá osvěta PPxbezPP a merle se do povědomí stále nedostalo.  


Jo, už jsem se s tím setkala, revizák hasičáků a požární bezpečnosti, připadal mi docela chytrej. Mají merle fenu a kryjí merle psem, protože oni jsou tak stejní…..snažila jsem se mu vysvětlit co to znamená a co se může stát, aby si i vygůglil, odpověď byla, že ty první štěňata jsou zatím zdravý, tak další budou zase merle x merle…..měla jsem co dělat, abych ho tím hasičákem nepraštila

Aluška
Aluška (71 příspěvků) 28.06.2024, 09:37:39 xxx.xxx.200.75
assil:

Problém je skrytá merle, díky které se pak vytváří double merle nechtěně a nelze se tomu v podstatě vyhnout, jedině snad nařízenými genetickými testy a prostě myslím, že ty postižený štěňata nestojí za to.


To jde ale jenom v PP chovu. Pochybuju že by množky upozorňovali budoucí majitele, že jeden z rodičů jejich jednobarevného štěněte je merle a to jednobarevné štěně může být nositel merle genu. U jezevčíků ještě červená merle, která v dospělosti vypadá jako červená s příměsí a pokud si někdo vezme štěně třeba až v půl roce, nemusí vůbec tušit, že je červený merle. Na fotce moje teď 16ti letá jezevčice, která je červená merle .

Obrázek
Aluška
Aluška (71 příspěvků) 27.06.2024, 09:05:52 xxx.xxx.200.75
efe:

Já musím spát opravdu min. těch 8 hodin, jakmile je to byť o půl hodiny míň, doháním to několik dnů a jsem jak mátoha. 


Mám to taky tak, minimálně 8 hodin spánku, jinak nejsem k použití

Aluška
Aluška (71 příspěvků) 26.06.2024, 13:45:44 xxx.xxx.200.75
»
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 26.06.2024, 13:13:46

Ty kráso, ve tři ráno, to by mě jeblo. Já vstávám v 6.45 a i to je na mě brzo 😀. Nahážu do sebe vločky, vyšoupnu psy počuchat zahradu, rychlá koupelna a mažem do lesa.U soustruhu nemusím být přesně v 8,00, protože šéf chodí až po devátý 😀. Takže kolem osmý skáču na kolo a hurá do kanclu. Jinak mám taky šéfa v pohodě, kdykoliv potřebuju na veterinu ( což normálně chodím až odpo, ale teď s Idorkem) Taky mě pustí bez mrknutí oka. Hned po práci, do lesa, pak psí večeři, Aluška se něčím odflákne a maže posekat zahradu, vyluxovat bazén, umejt auto, vyplejt, něco ostříhat , prořezat, přišroubovat, zabetonovat …..a ještě po sedmý večer na další hoďku do lesa, už na mě vyčítavě koukaj, že je sedm. Když jsem připravovala Mirďu, tak jsem s ním chodila ještě v mezipauze mezi odpo a večer venčením, to jsme cvičili poslušnost, následování, odložení a na stopy jsme jezdili o víkendu do lesa .

Aluška
Aluška (71 příspěvků) 24.06.2024, 15:15:31 xxx.xxx.200.75
kometa:

Když ony ty ceny šly u koní docela vysoko.

Známá si onehdá koupila původou tříletku se skokovým potencionálem za 270 000. To mi přijde taky dost.


Myslíš tu šimlu ?

Aluška
Aluška (71 příspěvků) 24.06.2024, 14:13:35 xxx.xxx.200.75

Máca, kluk jí přinesl jako kotě , fotky nemám, takže Máca jako dospělá a Máca 22 let než nás opustila

Obrázek Obrázek
Aluška
Aluška (71 příspěvků) 21.06.2024, 11:03:57 xxx.xxx.200.75
Vahine:

Jste úžasní oba! ☺️👏 tak pak dejte vědět až se vyhajá po narkóze, prosím 🍀


Budou volat hned po zákroku a pak tam ještě bude než se vyspí a pak hned pro něj pojedu. A doufám, že teď když bude po kompletní generálce, bude mít už pokoj 🙂

Aluška
Aluška (71 příspěvků) 21.06.2024, 10:35:57 xxx.xxx.200.75

Tak já jsem převazovala i s Alaptidem, ale zase jak to měl na zádech, tak by si to otřel do pelíšku a moh by si tu ránu třeba válením v trávě poškozovat. Ale furt jsem vymejšlela, aby to neslejzalo, bodýčka, kšandu kolem krku a stejně to jelo dolů…pak jsem to tahala nahoru aby ho ta kšanda neškrtila. No ještě že je Idorek tááák trpělivej. Dneska ráno než si ho převzali na tu kastraci, tak říká pan doktor, že by si rád udělal ještě znovu krve, že měl posledně horší jaterní testy. Říkala jsem mu, že mu už 14 dnů dávám ostropestřec, tak ať si krvičku vezme, že jsem taky zvědavá. Po chvíli přišel a povídá, paní Vopelková, on má ty testy úplně super 😀

Aluška
Aluška (71 příspěvků) 20.06.2024, 14:44:22 xxx.xxx.200.75
Sarah01:

Nějaká jejich dobrovolnice rozflákala auto a nemají čím vozit zvířata na veterinu, havarijko neměli, mají sbírku na auto. Tak jen sonduju, jestli příspěvek poslat či nikoliv.


Taky myslím že jsou v pohodě, pár jezevčíkářů od nich mělo pejska a spokojenost

Aluška
Aluška (71 příspěvků) 20.06.2024, 11:15:26 xxx.xxx.200.75
Doron:

Ale on měl od prvního dne tu ránu takovou suchou, už když to měl přišitý, nehnisalo to, tady se zprvu rozvíjel zánět a bylo to takový neohraničený , nepřehledný. 

Jak to vlastně s  bylo? Byla to tržná rána nebo to bylo odražený? Držela ta kůže ještě někde?

Vy jste to taky tak úžasně dokumentovala, sledovala jsem to bedlivě,člověku se to může hodit i pro člověka🙂. Díky moc!


Měl to odtržený jako víko od ktrabice. Vetka vyčistila, přišila, píchla penicilín. Ve středu. V pátek dali další atb když dělali provizorní sádru.  V neděli se mi to už nelíbilo, bylo to cítit a ve švech byl vidět sekret. V pondělí odstříhli, dali dvoje atb a med a mastej tyl atd….