Aktuálně: 3 974 inzerátů203 772 diskuzních příspěvků18 179 uživatelů

Příspěvky uživatele

Vaskhu

Vaskhu
Vaskhu 14.05.2024, 13:26:52 xxx.xxx.0.108
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 14.05.2024, 13:01:42

Jo ve vedrech nefunguju ani já, natož v parným létě ještě mordovat psa. Ani žádnej skialpinista nejsem,takže někde tahat psa po skalách to taky asi nehrozí. Spíš takový trosku dálkovejsi přechody naší vlasti - Šumava, Beskydy, Krkonoše, Krušný no klasika, ještě toho nemám prošmejděnýho hodně. A co tak pomalu zjišťuju, tak zatím ten Čechohorák bude asi fakt nejideálnější. Byl to můj první typ, pak čím víc člověk má na výběr tak je to těžší a těžší. Začínám si o něm zjišťovat infa a ono ty neustálený povahy apod. to má holt asi hodně plemen. I ty německý ovčouni co znám tak každej je jinej, jeden mazel, druhej magor, taky to bude o výchově no. A my co sem měli psi, nebo děda, (No,Kolie,Chodak Jezevčík, a dost kříženců ) tak každej pes byl jinej, prostě originál. Hlavně ten jezevčík to byl fakt osobnost.

Vaskhu
Vaskhu 13.05.2024, 22:06:33 xxx.xxx.0.108
»
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 13.05.2024, 21:10:15

Díky za reakce. Tak já nepsal že by byl pes jen venku, do baráku měli psi u nás vždycky přístup. Ale aby vydržel celoroční pobyt venku, když třeba budu v práci, tak pro psa (podle mě) je lepší když bude běhat přes den kolem baraku a na zahradě, než aby ležel třeba na chodbě v domě. No a jestli třeba dopoledne mrzne nebo prší,tak by to moh i ten pes vydržet ne? Zaleze si do boudy. Jinak s tou ustálenosti ČHP to bude asi pravda co sem študoval o nich. O německým ovčákovi sem taky uvažoval, ale skoro vhodnější by mi vycházel Československý vlčák. I když to by byl asi trochu složitější výcvik a výchova. Ale se zdravím a vydrží na tom budou asi lépe. Přeci jen řeba  na 30 kilometrovou túru. 

Vaskhu
Vaskhu 13.05.2024, 16:40:07 xxx.xxx.5.215

Ahoj, chtěl bych se zeptat. Jakého psa byste si vybrali nebo doporučili k podobným účelům (mým). Až doslouží můj psí důchodce (už má 15 roků),tak bych si chtěl pořídit psa, který by toto zvládal(mollos by asi nadšený nebyl). Tj aby byl vhodný na dlouhý horský túry, aby byl středního nebo vyššího vzrůstu ( ne zas obří), u baráku aby dokázal ohlídat(ale zas nemusí být vyloženě ostrý) , mohl být celoročně venku (samozřejmě s možností do domu, to moji dosavadní psi vždycky byli furt u mě), denně samořejmě bych ho protahnul mimo pozemek, zdravotně aby na tom byl jako plemeno slušně (kyčle apod.). Zatím mam tak ňák v hledáčku Českýho horskýho psa. Nebo strejda měl kdysi Českýho fouska a taky to byl skvělej pes. Měli byste třeba nějakého dalšího adepta? Díky