Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů
Dafi
Dafi (207 příspěvků) 26.06.2024, 20:20:00 xxx.xxx.136.20
Arosek:

Smecka dekuje za pochvalu a ja jen doplnim historii naseho seniorhausu 🙂

Borka - vzata ve 4 letech z mnozirny
Gwen - nalezena pred vanoci vyhozena v lese, vek cca 12+
Happy - puvodni majitel se po 11 letech souziti v RD rozhodl jit do bytu a fena se mu tam nevesla. Toz “bydlela” v zahradkarske kolonii a jelikoz tam nechtela byt sama a zdrhala, vyfasla retez kolem krku
Imir - nalezen v jedne zapadoceske obci, ktera odmita platit peci/utulek a rozhodla o utraceni
Kitty - stara fena se proste prestala hodit doma 
Lea - rodina odmitla jinak zdrave fene zaplatit operaci za cca 12 000 a trvala na utraceni
Masa - metuzalemka. Pan ji v jejich 21,5 letech odlozil do utulku, protoze se cca 1x tydne doma pocurala
Nessy - v roce vzata od cikanu, kde bydlela venku u boudy na retezu (upozornuju vazi 6 kg)
Otis - v deviti letech skoncil v utulku, kdy prvnich 7 let prozil zavreny v kotci a dalsi dva roky si polepsil a byl zavreny na zahrade. Adotovala ho jedna pani v CR, ale jaksi po tydnu naznala ze pes nesplnuje jeji predstavy klidneho seniora
Saggy - Lunik IX. Vic rikat netreba

Nekteri vydrzeli par let, nekteri par mesicu, nekteri bohuzel jen par tydnu ☹️ Ale kazda minuta s nima stala za to a nemenila bych ani za nic!


klaním se až k zemi a jste prostě skvělá…velký obdiv,nechápu,kde berete tu sílu….

Dafi
Dafi (207 příspěvků) 22.06.2024, 21:39:15 xxx.xxx.136.20

je tu někde Kilian?

Můžu na vás mít dotaz?

Vy jste chodila na tu canisterapii,víte něco o polohování,prohřívání psem?

Já se o to cíleně s nažím s Dafi,a před tím i s Gerem-mám bolavý záda+špatný kolena,klouby na ruce levé-loket,zápěstí,prsty kloubů..

no v noci je to peklo horší než ve dne…

tím,že se v práci natahám,nadřu…nalítám+teplo/vedro/zima-na střídačku,od 20 let jsem se léčila na ortopedii a revmatologii,takže něco jako revma by u mě byl..

  no a tak k dotazu-když mě bolí záda,snažím se občas cíleně dávat Dfi na záda,nalepit ji na sebe,na ty záda,a at tam aspon hodinu leží bez hnutí a prohřívá…

myslíte,že to trošku k něčemu je?

nebo je to zbytečný?

Obrázek
Dafi
Dafi (207 příspěvků) 22.06.2024, 21:28:54 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 22.06.2024, 19:05:32

z bazénkem se máte,u nás bazének pejsci nemají rádi,my se akorát pak dohadujem,že psi budou moří,Dafi prochladne,zánět močáku a tak..

no doufám,že už se bazének u nás nevytáhne…☹️

psi ho nemají rádi,je to jen na borčus,to je radši trošku ochladím vodou-Vpsích sportech bylo o chlazení psů a tak..

 ale koupily jsme ty chladící podložky,tak mají tohle…proti vedru..

pochopitelně to nepoužívají,ale aspon to nezabírá místo a nedělá borčus jak bazének…

Dafi
Dafi (207 příspěvků) 16.06.2024, 20:45:58 xxx.xxx.136.20

Doron-jste šikulky!!

taky jsem hodně kdysi cvičila nápodobou-třeba takhle hlídání předmětů-to jsem uvázala jednoho psa hned vedle druhýho co hlídal….co už to uměl…

a když jeden vidí jak se cvičí s druhým,tak se pak může přetrhnout-protoože on chce a umí přece taky🙂

Dafi
Dafi (207 příspěvků) 14.06.2024, 10:43:56 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 14.06.2024, 10:27:54

jéé,konečně někdo kníračovej,i když kdysi..tady jsou kníračoví kromě mě snad jen 2 lidi…tak málo na tak super psy 🙂

Dafi
Dafi (207 příspěvků) 13.06.2024, 21:00:51 xxx.xxx.136.20

tak venčení Betty s Dafi,Žeryk s Betty po vycházce,a Žeryk s Dafi na schválně zarostlých záhoncích s kytičkama-s měsíčku máti přítele dělá masti,a to další tam tak samo vykvetlo…

Obrázek Obrázek Obrázek
Dafi
Dafi (207 příspěvků) 12.06.2024, 18:07:10 xxx.xxx.136.20

megi-na kohouta nemám nervy..🙂

no ty já teda občas nemám ani na Žeryka,to by byl dlouhej příběh,kterej důvěrně znají Fifi a Zrzavci-Žeryk prostě čím je starší,tím je protivnější….

a stokrát u něj platí bud ve střehu…

Ph-no takže to je ten můj PIŠKOTEK? to vaše mali,mali?

Dafi
Dafi (207 příspěvků) 12.06.2024, 17:33:04 xxx.xxx.136.20
Ph:

ER nema variantu nedocviceno 😀Videla jste film Goro -bily pes?  taky nemel nedocviceno 🙂

Nebo jeste muzete pocitat mravence 😇 tam taky neexistuje nedocviceno .


no,tak já chápu,že se to musí splnit vždy!!!

Ale jakej je teda rozdíl mezi ostatním povely?

Když ty by se přece měly plnit taky vždy!

takže by teoreticky neměl být tento povel ani potřeba…

megi mě to celý rozbila,jak to pitvala🙂

Dafi
Dafi (207 příspěvků) 12.06.2024, 17:30:12 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 12.06.2024, 16:41:21

Megi-vy mě táák  štvete🙂🙂

já měla pocit,že teoreticky to chápu o co jde,to teda teoreticky já zase chápu hoodně věcí,to zas jako jooo!

ale pak jste mě do toho hodila vidle vy s vaším ptaním na povely-jakej je rozdíl u naučených povelů,a mezi tímto…

a su zase v trapu..

já nad tím povelem uvažovala-nemám povel poslední záchrany…

ale vlastně to znamená-mít u sebe vyjíímečnou dobrotu vždy,když by byl potřeba tento povel?

a jinak-já jako povel který by měl fungovat vždy!mám PIŠKOTEK!

jenže jak su stará tak su blbá,a když jde do zuhýho tak řvu jak blbá ke měěě!!!!

a na piškotek!si jaksi nezpomenu..☹️

pochybuju,že by se u mě po 37 letech pejskařiny dal odbourat tento reflex-když je průser přivolávej nebo řvi stůj/čekej!

 a že bych si v kritické situaci vzpomněla na povel poslední záchrany..ehmm asi ne..

jinak ke slepicím-máme slepice,teda spíš rodiče přítele,a no to je jedno kdo,a slepice běží,kdykoliv nás vidí,protože…člověka s miskou viděti značí ,že slepičky budou papati🙂

máme svini agresivní kohouta tak tam odmítam chodit-bud kohout nebo já..

tak krmí ostatní…

fotky víc jak 7 let staré,když byla Dafi štěnisko…

Obrázek Obrázek Obrázek
Dafi
Dafi (207 příspěvků) 10.06.2024, 21:32:06 xxx.xxx.136.20

já to tady se zájmem čtu a připadám si jak hystarickej psychopat..

první můj pes-kříženec knírače-měla jsem ho od mých deseti let,od mých 13 let jsem s ním chodila na cvičák,do roku se moc nepouštěl+ho porvalo pár velkých psů,tak vyjížděl na psy,ale to jsme časem spravily na cvičáku,poté co mi zdrhl s fenkou kokřice-ta byla kamarádky,v lese,a přišel po 2 hodinách dom,kdy šel z lesa,přes pole,přes koleje a 2 silnice,tak od té doby 14metrové vodítko a pouštěný kolem řeky,v parku a ve městě na okraji,v lese nikdy,

další mí psi zvěř nezajimala,v lese chodily a chodí po cestičkách,a nejdál 30kroků,přede mnou,ale spíš se táhnou za mnou,do polí/luk nesmí,prostě jen cestičky,polnačky,a nedjbože je vteřinu nevidět!!!psi rodičů by teda lovily,takže s rodiči,strávily živo na flexinách,protože tady prostě není kde pustit-za barákem pole/les,a v dědině nejsou chodníky,jen silnice,kde se to dost hemží autama….-tím,že autobusy tady moc nejezdí,tak jít odpo ze psy do dědiny tak s něma člověk jen uhýbá na bok autům….,psi rodičů pouštím/pouštěla jsem občas v zimě po jednom,na určitých místech-který byly blízko domu,případně cyklostezka někde,a to jsem po pár metrech přivolávala,dávala lehni na dálku,a pouštění byly tak 5 minut,když jsem byla kousek od domu,vše po sekané,všude přehled….a nikde nikdo,takže tak párkrát v roce….

jinak se mnou pořád na dlouhých vodítkách,a to přesto,že třeba Bttyna měla vždy přivolání na pětníku,ale holt,je tam kus jezevčíka…takže dlouhý vodítko a cvičení poslušnosti/tance a kdysi stopy a domící agility….

u Gera-knírač malého si rodiče přítele myslely,že je tak vycepovaný,že chodí jen po cestičkách,ale on byl princátko z Prahy🙂on prostě nerad chodil do vyšší trávy,hoiští,on by nejradši chodil po angl.trávníku a chodnících….🙂když jsme hledaly hříbky a sešly s cesty tak stál/seděl bez povelu na cestě a čekal,až se na ni vrátíme..

ono taky knírač s chlupatýma nohama mimo csty,to je vražda na česání…

10minut v lese a hodina česání..

takže akční rádius některých psů by mě zničila,já hyystarka,bych zašesivěla předčasně🙂

mám vzdálenost do 30kroků,pak už zastavuju/přivolávám,jak se vzdálí víc,tak už vilám zpět,,nenechávám ani moc čmuchat….

takže se mnou si psi asi moc zábavy neužijí…..

ale představa,že budou kus ode mě,a já nebudu vědět,co čmuchají-jestli to není něco co budou za chvíli i žrát?v čem se hodlají vyválet,jestli v dálce nepůjde myslivec a neřekne si ž pes je dost daleko..

ano myslivců je tu dost a pár let trvalo,než jsme si vysvětlily,že mí psi jsou cvičení,neběhají daleko,zvěř neloví a nemají o ni ani zájem-mí knírači,se kterýma mě na volno potkávaly a první roky jsem poslouchala,že mají být na poli/ v lese uvázaní,když viděly,že Gero na volno a poslouchá a nevzdaluje se a Betty desetimerovka,a  pak mě párkrát viděly s něma cvičit u rybníčku tak už pak pohoda….

 já su holt na daleký pobíhání psů ode mě poseroutka….

Dafi
Dafi (207 příspěvků) 09.06.2024, 20:47:11 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Trickyvoo z 08.06.2024, 19:31:53

Trickyvoo-no,ale ona je naprdlá🙂

ona totiž s česání/úpravy srsti má ráda jen kartáčování tím kulatým štětinovým kartáčem,co se navlíká na ruku poutkem-tak to miluje-používám na konci česání,ale jinak kovový,drátený nářadí….nenene,trimování-drží,ale taky žádná radost,nevadí stříhání strojkem a dělat drápky?tak to jsou scény🙂

Dafi
Dafi (207 příspěvků) 08.06.2024, 08:59:44 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 08.06.2024, 07:44:00

děkuji!nechtěla jsem ji dělat úplně dohola,a úplně moc to nepouštělo-někdy to pustí až na kůži,takže jsem otrimla co šlo,pak se snažila vyčesat co nejvíc pryč,a pak zkrátit,ale ne dohola….,alchymie…obdivuju majitele vícero kníračů a vůbec trimovacích psů..mě stačí 3 krát do roka Žeryk,-i když toho netrimuju,ale stříhám-Max tam trimuju,ale letos už se na to vykašlu,je mu skoro 13…-jediná z věcí proč se mi znovu nehce do knírače je úprava srsti,ve většině salonů prostě trimovat nechcou..je to dřina a zabere hooodně času…a na mě je to záhul,moc mi to nikdy nešlo..a výstavní úpravu neumím..jenže pak uvidím štěnata knírače a udělám-jééééééé..tak se uvidí…:-()

Dafi
Dafi (207 příspěvků) 06.06.2024, 12:13:22 xxx.xxx.136.20

tak tento týden mě přepadla obří rýma-prostě jen smrkám,a smrkám a smrkám-a mezitím pracuji,občas spím,venčím kousek za humnama….,o víkendu proběhla vycházka ve Vyškově podél řeky a pak v Kozlanech cyklostezka k rybníčku a zpět…ale jinak za humna a cvičení,aby se proběhli a zabavily a jinak se kurýrovat…

Obrázek Obrázek Obrázek
Dafi
Dafi (207 příspěvků) 30.05.2024, 20:18:59 xxx.xxx.136.20

jo,já se taky bavím hledáním..v práci stravekoku jsem hledala i v odpadkáči…a před tím vestu-že furt hledám mobil,klíče,v práci nůž,to by člo,a že pořád hledám stravenkovku +čipovku by šlo taky…ale ztratit  při převlíkání vestu????

Dafi
Dafi (207 příspěvků) 30.05.2024, 20:15:12 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Trickyvoo z 30.05.2024, 00:29:02

taky přeju dcerce at je co nejdřív fit a je jí mnohem líp!

 a máte totálně velmi moc krásné fotky rybníků!

já delší vycházku v lese v úterý,jinak cvičící v okolí mezi polama-Dafi se táhne nechce chodit,tak se ji snažím proběhat zabavit aspon nošením/hledáním…

Dafi
Dafi (207 příspěvků) 27.05.2024, 07:27:23 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 25.05.2024, 18:08:47

jako takhle-není umění mít krásnýho psa…a není umění mít krásnou fotku..🙂

ALÉÉ,MÍT TAKHLE KRÁSNÝHO PSA,KTERÝHO TADY VĚTŠINA ZÁVIDÍ NA TAKHLE KRÁSNÉ FOTCE JE MEGA UMĚNÍ!!!!