Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů
Dafi
Dafi (207 příspěvků) 15.07.2024, 06:24:44 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 14.07.2024, 12:35:19

No,mě taky povaha retrívrů,labradorů  nevyhovuje,chápu,že jsou to bezvadní lovečtí,asistenční psi,rodinní,přátelští,člověk se nemusí bát,že se s nimi něco semele,

ale jejich povaha-všechny miluju mě prostě nesedí-Arosek,a Sarah prominou🙂Já jsem na ty psi jednoho pána-knírače…..

zase vím o hromadě lidí co by si nepořídilo knírače..

vlastně nikdo z mých známých,nepočítám li kníračkáře,ale myšleno známí-okolí+rodina,takový ti obyč pejskaři,ne kynologové,ak nikdo z nich nemá/nechce knírače

protože štěká-i když Gerošek byl v paneláku naučený,že se tam neštěká,babička mého bývalého přítele,ke kterému jsem jezdila na víkendy s Gerem 7let,se mě ptala,jestli umí štěkat???Že ho nikdy neslyšela štěkat…tak jsem mu dala štěkání na povel🙂

Dafi taky v paneláku,v bytě tatínka neštěká,

jinak teda všichni knírači měly styl hlídání-to je fuk kdo k tobě jde-prostě štěkámjakože hned nevítaly,takže kamarádky říkaly-dyt mě znáš,to jsem já🙂

vlastně to jak byly knírači kdysi ostří psi-no to už ted moc nejsou..tak to by mě vyhovovalo….

no prostě knírač štěká a pak vítá….

taky není vzhledově asi tak líbivý jak …+úprava srsti,bez úpravy vypadá jak rejžák🙂

Dafi
Dafi (207 příspěvků) 15.07.2024, 06:09:07 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 14.07.2024, 22:08:43

Krása,tam jsme byly před 3 lety,akorát ani já ani Dafinka toho tolik neujdem….,

tak maximálně 10km……

a to mě Dafi při běžných vycházkách za barákem nechce chodit…ukecávám a krájím vycházku cvičením,jinak se vleče vzadu…

 na výletech a jiných trasách to nedělá,ale těžko můžu být denně na jiným venčícím okruhu,

a tady okolo nás jsou tak 3-4 trasy,ta 4 je po dědině,ty ostaní pole,les,ale základ je stejný-3trasy-3 základní cesty-k lípě,ke křížku,k hájence…+ta dědina….

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Dafi
Dafi (207 příspěvků) 14.07.2024, 09:35:44 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 13.07.2024, 23:24:27

no,on se člověk taky s těma psama furt učí a hodně věcí si hned neuvědomí,že..

tak jste dobrá,že jste na to došla!

já mám na schody povel-a překvapení😀-povel SCHODY

znamená to něco jako-pudeš nějak tak u mě a nebudeš vepředu/vzadu a tahat…,

chodím v podchodu v Brně,a tatínek bydlí za kolejema takže xxxkrát za den po schodech navrch/dolů

jinak mě po letech napadlo začít učit povel MEZI-někdo tomu říká taky DOMEČEK

  prostě,že si pes má vlézt na povel mezi nohy,hodí se právě,když su někde kde hodně lidí-nádraží v Brně….-vždycky jsem jí řekla sedni/čekej a pak přes ni přehodila nohu a měla jí mezi nohama,aby mi ji neušlapali-je prtavá….

a po letech blik v hlavě a objev povelu MEZI🙂

ve výtahu učím vlézt do rohu a sednout…

Dafi
Dafi (207 příspěvků) 14.07.2024, 00:04:32 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 13.07.2024, 16:38:48

moc,moc krásné…jen si dovolím pidi poznámk..

není to protože NO a zlaták je něco jiného?

když jste psala o té jiskře…

Dafi
Dafi (207 příspěvků) 12.07.2024, 22:31:39 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Naali z 12.07.2024, 08:58:11

Se vším souhlasím,jen-to chození do dveří první…

ono to není špatný,když se jde ven ze vrat/dveří/výtahu..kvůli bezpečnosti….

poté,co mě první z vrat vylezly psi,a k vratům se blížil zdrhlý asiat-nebo co to bylo pasteveckýho..a já měla pidichvilku na to stáhnout psy za vrata a švihnout vratama a poslouchat jen řev skoro souseda pár baráku nad náma jak ho nahání…-od té doby lezu z vrat jak indián na válečné stce…psi mají čekej,já vykouknu,rozhlídnu se vlevo,vpravo…

jo po schodech je dobrý naučit psa povel pomalu,nebo schody..-zjistila jsem poté co mě půjčený knírač stáhl v gumákách na zádech po schodech…🙂

Dafi
Dafi (207 příspěvků) 12.07.2024, 22:15:50 xxx.xxx.136.20

první 2 fotky vesty,3 fotka zimní bunda+gatě od Arack-švédská firma,a poslední fotka sukně+funkčí tričko chladivý od GAPAY-vše dárky-já sama su skrblík🙂

tak já bych vystačila osobně s vestou+sukní-sukně je mega super!

Dafi
Dafi (207 příspěvků) 12.07.2024, 22:12:18 xxx.xxx.136.20

já před osmi a půl lety na Vánoce dostala komplet-Vestu,bundu zimní,+gatě+kšiltovku od Ščučky,gatě šly česem pryč,protože jsem ehmmm přibrala🙂

ale-jinak ty gatě bez podšívky tlustý šusták tuhý-takže já pod to k-jedny,dvoje….,

u zimní bundy jsem měnila zip…jinak dobrý….

vestu nosím furt….🙂

kšiltovku mám teda několikátou-asi druhou?

tím,že je nosím všude-knihovna,práce,k MUDr,-tak vybledla….

 jinak na léto je božíííííí výcviková sukně-vlastně je to jakoby konec té bundy🙂mám od GAPAY

 mě se tam vlezou hovínkosáčky ,pamlsky,hračky,klíče,mobil,pidipeněženka,vodítko,čelenka,nákrčník+třeba i šustákový gatě,tenká mikina…:-

+několik šutrů z Rudice🙂🙂-pak jsem se 3 dny divila,proč mám tu vestu tak těžkou🙂,

jinak ty materiály jsou z hodně tuhýho těžkýho šustáku-nebo hodně-je to prostě těžký no🙂

zimní bunda není moc tlustá,ale to asi schválně,že se v ní člověk hýbe….

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Dafi
Dafi (207 příspěvků) 09.07.2024, 20:49:55 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 30.06.2024, 09:28:47

Efe už je zase trojpsí,

Efe už mopsíky zase mááá,

jééé ta Efe se mááááá🙂

Dafi
Dafi (207 příspěvků) 08.07.2024, 19:26:43 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 04.07.2024, 17:30:11

Sardullah,tolik let vás tady čtu a neskutečně mě furt bavíte🙂

až si někdy musím připomínat,že ženská co zvládne takový telata jako vy,néni-pěkně po moravsky😀néni žádný béčko!

ono vaše vykládání-psaní někdy vypadá,že píšete o čivavě-prinzeznička,pusinka,tututnununu roztomiloučká🙂a ono je to pes jako stodola,ale vy to tak úžasně popisujete,a to jak kolem té vaší pastevecké holky lítá váš manžel,že mě to občas svádí k tomu,že máte doma pidi psa,a ne obra🙂

máte můj obdiv za psaníí!

a máte pravdu-ke každýmu Šustovi by měla být knížka ještě-Příručka pro kynologa,jak vysvětlit manželovi/tchýni,tatínkovi….

že-když řeknu-nebude se krmit pes od stolu tak prostě nebude!!!

protože pak řekne můj tatínek-běž ze psama,já se nasnídám,jak s nimi budeš venku-at mám klid-protože psi ho u jídla otravují,když je u jídla krmí

-když řeknu-nebude se xxhodin denně házet Žerykovi míček,protiže klouby,páteř,adrenalin ,závislost na míčcích…-a čtu článek odRadechy Spudilové-suchý ÚNOR pro psy-o měsíčním neházení psům-a vyslechnu si-je to jeho život,miluje to,nic mu v životě nedopřeješ za radost..-to,že si s ním hraji na vycházkách,cvičím,+si může hrát s milionem hraček,ale ne denně xxx hodin házet z terasy ze židle…to stálo xx let hádek..

-když řeknu-Dafina nemůže žrát co chce kdy chce-tlouštka+dieta-dozvím se od maminky přítele,že psi mají v miskách jen!granule a frolíky-24/7 a jinak nic….ehmm pravda,to se po letech změnilo,když vidí kolik nás stojí Dafi na lécích,a odběrech krve,oproti jejím zdravým křížencům…

-takže každejkynolog/pejskař by měl dostat příručku pro rodinu….

 zase-přítelova máti nám pouští psi když jsme v práci,

přítel venčí,krmí a rozmazluje

bohužel,přítel by jim splnil modrý z nebe  až na úkor zdraví-viz Žeryk a házení…,

prostě přítel řekne ale,Žeryk chce….Dafi chce..a přesto nejede vlak ani rychlík😀

Obrázek
Dafi
Dafi (207 příspěvků) 06.07.2024, 11:35:33 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 06.07.2024, 11:19:36

jen pomazlit a pokoukat-chovatelská stanice z Devonu,kdysi jsem si odtud půjčovala Killynku,ale časem možnáá,až našetřím….  bych odtud štěně brala-chovatelka se všemi cvičí,skládá zkoušky,dělá výstavy,vede cvičák v BK,teda cvičák-je výcvikářka,vlastně kdysi za svazarmu jsem u ní ve svých 13 letech začínala….se svým prvním kžížencem knírače…

takže jsem si ted v úterý pomazlila 9 dospěláků-3feny,zbytek psi,zkusila otrimovat trochu roční fenku-furt mě to nejde☹️piplu se s tím xxx hodin na několikrát a Hanka to má za 2 hodiny….,

Dafi
Dafi (207 příspěvků) 05.07.2024, 22:59:58 xxx.xxx.136.20

tak já v týdnu 2 dny v BK s Dafi,kdy ráno velkovycházka a odpio krátký vycházky a 3 den završeno parkem v Rájci-Jestřebí-byly jsme tam v galerii na výstavě obrazů z Vysočiny,galerie Kruh,+vycházka po parku a dens ráno se všemi 4 okruh pařezovitý ve Ž.lese…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Dafi
Dafi (207 příspěvků) 30.06.2024, 22:59:48 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 30.06.2024, 19:27:41

tak sleduju,že jste výletovaly kousek od nás🙂

tady odpo a večer mega liják+2 krát bouřka..

já byla v práci..

tak jsem se nervovala jak dojedu..

chvilku aspon mín zákazníků

Dafi
Dafi (207 příspěvků) 29.06.2024, 22:46:37 xxx.xxx.136.20

já ze psama ráno mezi polama ke křížku a zpět-stímn a vysoká tráva,takže psi mokrý břicha/nohy,Žeryk v tom ještě válí sudy…pak jsem to šla znovu ještě s máti a jejíma psama,takže hl.vycházka za náma,večer šel přítel,já odpo…milion lidí po cestě z koupaliště,,,,

u nás se k vodě musí autem,máme to daleko….,

Sardullah-Maxík ve vodě leží,a nehýbe se,Betty udělá pár metrů..ne každej pes je plavací…,Žeryk je plavací tak,že ho není možný dostat z vody,to je taky pak naprd…

Dafi je trochu bázlivá,tak pár temp udělá..ona je v tonhle taky po mě🙂taky se bojím vody,udělám pár temp a jdu…🙂

jasně,je fajn když pes plave kvůli kloubům,fyzičce a vůbec je to prostě taky změna,něco jinýho než jen capat,ale když není plavací a jen brouzdací,tak hlavně,že se aspon namočí🙂

Dafi
Dafi (207 příspěvků) 28.06.2024, 16:20:47 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele tetrivek z 28.06.2024, 13:55:16

jak u nás,Dafi plave,taky až uvážu Žeryka,ona teda není moc extra plavec,2 krát pár metrů a konec,ale spon něco….

Obrázek
Dafi
Dafi (207 příspěvků) 26.06.2024, 21:33:18 xxx.xxx.136.20

no-já si teda chodím po ranní zdřímnout,

přijdu,pustím psy,vyvenčím 5 minut,jdu hajat🙂

natočím budíka v zimě,abych šla ven trochu za světla,přes léto je to fuk,to chodím hl.vycházky ráno/večer-odpo je venčící  krátká,nebo vodní vycházka

Dafi
Dafi (207 příspěvků) 26.06.2024, 20:43:12 xxx.xxx.136.20

jo,a návod mě zajimal taky…

jinak já do práce vstávám ve 4,když jedu busem tak 3 hodiny,40 minut,ráno venčím,krmím,cpu léky….

spát chodím tak v 10 v noci až v půl jednáctý a dýl jak 5 dní tahem se to takhle fakt nedá….

jenže já mám ještě odpolední a mezisměny….

z prýce mám čato telefony na jiný směny,směny v dovolené,směny ve volnu,

vlastně nejšastěji mě volá vedení z práce,protože někdo nedošel,nedojde,tak jestli můžu jinou směnu,nebo směnu navíc…

zase ale když jsem se potřebovala nějak domluvit,kvůli veterině,tak to nakonec nějak výjimečně udělat šlo..

když nemůžu krmí/venčí/ přítel..ořípadně pouští ven /dom přítelova máti-společné bydlení má + i -

 ovšem víc jak 4 psy rok v tahu denně-2 mí-z toho Žeryk měl 4 roky,Dafi prtavec,

rodičů Betty měla 8 let,a Max rodičů 4 roky,-bych nedala…

to jsem tenkrát chodila denně ze 4,ve volnu 2 krát denně,a jednou týdně se štěnětem Dafi na hodinu do města,,a jednou za měsíc jen s ní na 2 dny do BK,cvičila jsem denně,nebo aspon obden ze všema 4,Žeryk kvůli povaze potřeboval dělat denně tenkrát všechno-cvičení/česání,utírání tlapek-ano i když bylo sucho,a jinýmu psovi bych je neutírala…tak jemu jo,stejně jako xx dalších úkonů se muselo u něj denně….

  proto má Arosek můj obrovský obdiv…..-zvládat časově/emočně tolik psů+si brát starý a týraný pejsky….

pořád si myslím,že fajn počet psů je 2-3..,

 na fotce před osmi lety,Dafi neměla tenkrát ani rok…

Obrázek