Aktuálně: 4 055 inzerátů199 763 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 16.08.2024, 20:33:24 xxx:xxx.d47b:ebf0
kometa:

Znáte - Jak podat kočce prášek? Každý rok tím bavím novou generaci studentů.


Tak v tom videu taky do té kočičky nakonec vpraví malinkou bílou tabletku.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 16.08.2024, 19:19:57 xxx:xxx.70d5:161e
kometa:

(hrabáče). Skunkovití (Mephitidae): zahrnuje skunky a ježury.

Jako, že hrabáč kapský se řadí mezi šelmy? A ježura australská taky? Ta patří snad někam úplně jinam, ne?

A nemělo by se psát fosy (vzor žena)?


Kometo, jsem ráda, že i vy, vzdělaná nejvýše v tom vidíte pěkný hokej 🙂)

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 15.08.2024, 20:59:12 xxx:xxx.d520:610

Psotvární (Caniformia) je podřád řádu šelem, který zahrnuje různé „psům podobné“ šelmy, jako jsou psi, lišky, medvědi, medvídci, lasice, skunkové a pandy malé, a všechny ploutvonožce (lachtany, tuleně a mrože).

Pořád se dozvídám něco nového. Tolik let jsem chodila do školy, ale psotvární ??

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 15.08.2024, 17:47:48 xxx:xxx.d520:610
megi-the-pes:

Není to pes, ale psotvárné jo, doslova. 🙂

Obrázek

Co je to psotvárné ? Co mám udělat, aby se mi to taky zdálo krásné ?

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 15.08.2024, 17:38:31 xxx:xxx.d520:610
Fikovnice:

Poslední edit: Orionka má pravdu v tom, že čím složitější auto, tím je vyšší riziko poruch. Tak to prostě je. Vymakanost, techn. vychytávky atd. narážejí na fragilitu miliónu různých systémů, které tyto věci řídí. 


V tomhle ohledu byla nejlepší 110. Vše potřebné jsme vozili pod sedačkou a kromě totálky, šlo všechno ( skoro ) opravit na cestách. Ještě 120 jsme opravovali ve Švédsku na silnici a všichni mechanici ze servisu se šli podívat 🙂) Když jsme byli 110- tkama v Jugoslávii, spousta aut stála na každém odstavném ve stoupání od moře do hor a vařila, my jsme pootevřený motor podložili špalíkem a jeli jsme bez zastávek.

P.S. Vím, že už vás s těmi brontosaury se…

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 15.08.2024, 12:29:04 xxx:xxx.d520:610
rapotačka:

Petr Kratochvíl

https://www.youtube.com/watch?v=Urpqu0hC5sU


Je to tak pesimistické, že jsem to nedokoukala. Že to stojí za ho…, vím. Jinak jsem ráda, že se máme dobře a vzhledem k tomu, že to neovlivním ( ať se snaží mladší ). Jinak zapomněli, při tom rozdělování společnosti, zmínit tažení proti seniorům.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 12.08.2024, 19:28:26 xxx:xxx.2f59:e86a
assil:

Mě by stačil i pranýř na náměstí s popisnou cedulí, jako obecně se mi pranýř zdá jako celkem dobrý vynález.


Taky jsem pro pranýře. Tam by byl - na pranýři - frmol, že by jeden nestačil.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 12.08.2024, 19:19:26 xxx:xxx.2f59:e86a
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 12.08.2024, 17:48:26

Četla jsem jen Deník americké manželky. Svého času to byl hit. Znechuceně jsem to odložila s tím, že jejich problémy bych chtěla mít. A rok se s rokem sešel a možná je u nás dost žen, které mají problémy podobné.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 12.08.2024, 19:15:21 xxx:xxx.2f59:e86a

nechávat 4 dítě asi na starost 8 letému snad doufám zadavatelka nebude,

Tak se vás tu několik prohlásilo za divné, protože nemáte děti a nemusíte mimina. Asi jsem taky divná. Děti mám, ale když jim byly 4 a 8, tak starší vyzvedával malého ze školky, vodil domů a čekali, až přijdu z práce. Někdy zůstali venku, tak jsem si je cestou z práce posbírala. Ale neměla jsem psy. Když u mě bývala vnučka, tak zůstávala doma sama tříletá, to už jsem psy měla a někdy bylo potřeba jít s nimi bez ní.

Naštěstí je to dávno. Dnes by mi je asi odebrali !!!

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 12.08.2024, 18:45:59 xxx:xxx.2f59:e86a
JanaJanaJanaJana:

Nebojte, ono to plus minus tak nějak dopadnem v rámci Green Dealu budou na starý baráky postupně zavádět povinnost takových opatření, že když je nebudete plnit, tak vám nastaví tak vysoko daně jakože emisní povolenky, že ty starý báby ten barák stejně nakonec radši prodaj,,,samozřejmě velmi často šíbrovi 😀 no a kde pak skončí, v nějakým low cost pasťáku.


Jen jsem z vašeho trochu zmateného psaní nepochopila, jestli je to dobře nebo špatně. A pak mě překvapuje, že jen staré báby. Myslíte, že mladé rodiny bydlí všechny v novém s rekuperací ? 

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 12.08.2024, 18:37:26 xxx:xxx.2f59:e86a
Fikovnice:

Noo, když už výjimečně jedu na chalupu, tak jsem taky náplava…😜

A pamatuji doby, kdy k nám chodilo na baštu klidně 15 koček! Měla jsem i fotku, jak balkónek u chalupy je celý obsazený kočkami. Měla jsem tam své oblíbence, dodnes si pamatuji obřího černého Mikeše (dnes jej připomíná můj obřík Fido). A pak jsme jednou přijeli…a kočky nikde, včetně třeba Mikeše. Velmi záhy jsme se dozvěděli, že je všechny vystřílel místní mladý myslivec. V té době si asi nedělal vrásky z toho, že je střílel uprostřed nebo na kraji vesnice.😠

Takže jsou i náplavové výjimky, jako třeba já…😄😉


Odhaduji, že to jsou ta 80. léta, o kterých píšu. Kočky se tenkrát likvidovaly všemožnými způsoby.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 12.08.2024, 18:18:14 xxx:xxx.2f59:e86a
Janae:

Naopak, nikdy nebylo méně koček Ja stále budou ubývat. Já si ze svého dětství pamatuji ty obrovské kolonie koček v každém koutě mého rodného městečka nebo spíš větší vesnice. Dnes se v městečku občas vyskytne bezprizorní kočka nebo někdo vyhodí koťata hned je toho plný FCB, najde se někdo, kdo jim poskytne domov.

Za mého dětství bylo městečko celkem zamořené kočkama, obrovská tlupa byla kolem školní jídelny, jiná v zahrádkářské kolonii, kolem hřbitova, kolem sídliště, kolem jatek……To už není a troufám si říct, že nikdy nebude.

Teď už delší čas žiji na minivesničce a ani zde nejsou toulavé kočky, nejvíc koček asi vlastním já, ostatní drží jednu nebo dvě kočky u baráku, většina je kastrovaná, nekastrují akorát starší lidi, ale tam se to jaksi vyřeší samo. Před časem jsem byla mile překvapená, že kastrují kočky i v místním kravíně, kde ještě před pár lety měli měli na kastraci podobná názor jako ty osmdesátileté babky.


Jestli píšete o přelomu 70. a 80. let, první půlce 80. - tak ano ! Města byla plná toulavých koček. Rušila se pískoviště, byla zamořená. Sklepy v sídlištích - kočičí ráj, stejně tak nemocnice a specialita Liberce - nadzemní teplovody. V nemocnicích se to začlo řešit, když se kočka ( tuším na Bulovce ) objevila v operačním sále uprostřed operace. Stejně tak lázeňské parky byly plné koček - ty nebyly toulavé, ty “byly pacientů”

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 09.08.2024, 12:54:13 xxx:xxx.ea0b:6857

tak to těžko pochopím, co má babka z toho, že má barák, omítky se nenají…

Tak třeba bude mít štěstí a umře dřív, než ji vystěhují do kolektivního bydlení ( 8. kategorie, na lepší by jí důchod nestačil )

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 09.08.2024, 12:07:41 xxx:xxx.f173:af13

Tady měli být Rangers-Plavci v klubu na zahradě…

Na Rangers jsme chodily, když hrávali v klubu na Hlávkově koleji. Krásná 60. léta. 🙂