Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 27.02.2024, 13:59:24 xxx.xxx.64.54
kometa:

Myslíte VŠV? Nebo jak se to momentálně jmenuje.


VFU. Ale tak už se to asi nejmenuje, když jim tu farmacii vzali.

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 27.02.2024, 13:55:18 xxx.xxx.64.54
kometa:

Podle mě se na KAŽDOU VŠ v té době dělala přijímací zkouška z ML.

Já ne. Přijímačky 1983. Byly z biologie, chemie a fyziky. Ale byli jsme poslední ročník, který z politiky ještě státnicoval.


V Brně.  I tak ty zkoušky byly dost těžké, poptávky převis a problém se dostat. Ještě ML….A ta škola měla věhlas a kvalitu. Za totáče. Nevím, jak se to mohlo stát, že najednou ve svobodě jí kus seberou a tomu zbytku jde úroveň tak dolů, že se propadla do nejhoršího hodnocení. Tedy slyšela jsem. Jak je to opravdu ? 

Je vidět, že záleželo na škole - na vedení a docela taky na konkrétní době. Politická magořina chodila v nějakých vlnách.

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 27.02.2024, 09:11:30 xxx.xxx.64.54
Aluška:

Napřed mi o ní řekla kamarádka, pak jsem si přečetla, že snese plné slunce a až potom objednala. Tak se těším 🙂


Taky jednu mám (zatím v květináči) bílou, co se změní do růžova. Dobře, vystrčím ji na slunce, třeba se jí bude dařit líp 🙂)

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 27.02.2024, 08:49:30 xxx.xxx.64.54
Dafi:

Dafi už v sobotu skončila s lékama,už i v sobotu měl menší výletík-výletík je všechno,kde se popojede ždibec autem🙂takže kousek mezi polama na asfaltce a pak obejítí centra Vyškova a zverimex,a v neděli vycházku po cyklostezce k rybníčku s celou 4 a zpět-s tím,že by jsme ji kdykoliv vzaly kdyby to na ni bylo moc..ale běhala,spokojená,

a doma už řádí jak mafián-krade/nosí věci,a žare jak dábel!!!!su strašně štastná,doufám,že 2 týdny smůly jsou za náma!!!

před týdnem v neděli mi odešl anduláček,po 9 letech,4 měsících a a ve čtvrtek před týdnem přítel utratil naši skoro 18 letou kočenku,ta teda už byla dost nemocná,ale nedařilo se mi nikoho z rodiny dokopat na veterinu…☹️:-/

  Fíkovnice-vy jste doktorka?

máme dost nemocného tchána a potřebovala bych se na něco zeptat…..


👍

Jsem ráda, že Dafi je dobrá !!!!

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 26.02.2024, 20:36:02 xxx.xxx.64.54
Aluška:

Já mám objednané hortenzie latnaté, chci něco kvetoucího na místo kam celý den svítí sluníčko 

Obrázek

A jste si jistá, že snese celodenní slunce, natož úpal. O hortenziích se traduje - vlhko a polostín. V Holandsku jsme jich viděli hodně, velikých a krásných i na plném slunci, ale v přímořském vzduchu syceném navíc kanály.

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 26.02.2024, 20:29:15 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Takže i zde opravuji samu sebe: Vyloženě zkouška z ML to nebyla.


Tak nějak. Co měl chudák Marx společného s rokem 1968 ??? 🙂)

Jen jsem se koukla. Zajímavé je, že o něm všichni mluví, ale kdo ho četl? A další zajímavost :  Karel Marx Kapitál 1. a 2 díl 1499,--  a 1-3 díl dokonce 2029,--. Za mě na VŠE by se učit měl. Přece jen je to teorie, která na 100 let ovlivnila kus světa. A i když je to ( možná) slepá cesta, ekonom by ji měl znát.

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 26.02.2024, 20:16:18 xxx.xxx.64.54

ideálu všelidového společného vlastnictví nějak nevyšlo

Tohle jsem nějak nepochopila, nějak jsem touhu po všelidovém společném vlastnictví nezaznamenala.

Jen vím, že největší obavy na vsi byly “aby nechtěli zrušit družstva”. Nevím, jak kde. Tady v pohraničí byly st. statky. Ženy u dobytka dělaly na směny a v červenci jezdily na podnikovou dovolenou do Bulharska.

A co se kolektivizace týče ( ano bylo to ošklivé a hnusné ), přečtete si Hrozny hněvu. Nebyla to kolektivizace, ale vznik obřích farem a s malými farmáři zatočili ještě hůř. 

Já nechci minulou totalitní dobu hájit za každou cenu, jen abychom při ostrém pohledu do minulosti nepřehlídli chyby “nové doby”.  Piráty hlídejte.

Tolik ten komunizmus zavrhujeme a přitom v něm žijem. Traduje se, že Jakeš kdysi řekl. že komunizmus bude, až budou banány levnější než brambory !

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 26.02.2024, 19:54:45 xxx.xxx.64.54

Pokud ML je míněn marxismusleninismus, tak nevím jak v 89, ale v 87 se určitě zkoušky z něj nedělaly. V té době se na střední v ON možná o těchto “velikánech” zmínili, ale marxlen. opravdový se učil až na VUMLU 🙂). Jo Dějiny mdh ty se učily na VŠ - snad na všech a byl to předmět nadmíru nepříjemný.

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 26.02.2024, 19:26:38 xxx.xxx.64.54
Vahine:

No to je moc pěkný číslo a musí to být krásný pohled 😃 


Teď už je ráno světlo, já vám je vyfotím. Vypadají pěkně, krmí je osazenstvo nádraží a cestující je přikrmují. A všechny se postupně přitoulaly. 

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 26.02.2024, 19:11:16 xxx.xxx.64.54
Xerxova:

tak koukám na nová témata a čtu Křečci na maso… a říkám si, morčata velkých plemen se na maso občas chovají, ale křečci?? Není to moc malý?? Až pak jsem to přečetla pořádně 😉


Tak křečky na maso jsem nenašla. Kde jste na ně narazila?

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 26.02.2024, 19:09:39 xxx.xxx.64.54
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 26.02.2024, 18:55:51

Předešlu, že nemožnost cestovat byl velký hřích. Kdyby lidi pustili, mnoho by se jich rádo vrátilo. Brzy poznali, že všude chleba o dvou kůrkách…..a ten tady byl docela pohodlný. Proti tomu, co čekalo mnohé migranty. 

Nebudu to celé rozebírat, jen podotknu, že máte popletenou časovou osu. V době, kdy byly Jiskry a SSM už nikdo dělnický původ nezkoumal. Prostě na to na přihlášce na střední nebyla kolonka.

Do Jugo mě pustili s oběma syny. Byl z toho docela poprask. Měla jsem tenkrát dovolenou psanou do středy, abych se vyhnula víkendovému provozu. Ovšem, když jsem se v podnělí neobjevila v práci, člen výboru KSČ lítal po podniku a řval, že on říkal, že nás nemají pouštět. Šéf věděl svoje a akorát z něj měl legraci. Takže já jsem byla 3 dny komunistou uznanou emigrantkou. Jak jsem někde psala, záleželo na lidech. Srážka s volem bolí dnes, stejně jako tenkrát.

Třeba vám ještě něco napíšu. Třeba. Příště.

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 26.02.2024, 18:55:51 xxx.xxx.64.54

Tak to přece jen hodím do politiky :

Balu napsala :Ono záleží co všechno hodnotíte. Jestli dětství a mládí jen z hlediska rodiny a kamarádů, tak to bylo fajn, určitě lepší než dnes, kdy se jede moc na výkon, některá děcka mají každý den kroužek a hraní s kamarády a lítání po venku v podstatě neznají. Ve sportu se jede taky na výkon, já chodila do Sokola pro radost, žádné soutěžení, ale prostě si zacvičit. Na druhou stranu ve škole do nás valili komunistickou propagandu, každý do Jisker, každý do Pionýra, později do SSM. Když jsem odmítla být pionýrkou, bylo z toho ve škole pozdvižení a volali si rodiče do školy. Při přihlášce na střední školu hrál roli dělnický původ a politické smýšlení rodičů. Dovolená v zahraničí? Výlet do zahraničí? Na nákup do Rakouska nebo Bavorska? Kdepak!Jen do východního bloku. I Jugoslávie byla možná jen na devizový příslib a výjezdní doložku. Naši žádali několikrát, ale nikdy jsme nemohli jet celá rodina, tak jsme nejeli. Itálie? Řecko? Jen prověření soudruzi mohli do Jugošky a na západ s celou rodinou. Dnes jezdí kdo chce kam chce, pro děcka je k dispozici Erasmus, můžou cestovat, poznávat. Nejsme v kleci.

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 26.02.2024, 18:43:26 xxx.xxx.64.54
Rapotačka:

https://www.facebook.com/reel/769774908020766


Tak on Macinka taky není úplně košér. Proč se vysmívá jeho hnědé košili, mně taky nevadí jeho bílá.

A abych pravdu řekla s tím růstem nerůstem si nejsem moc jistá. Když vycházím z toho, že nikomu strom do nebe nevyrost…..Jak to vede EU, je to blbě, ale zase - něco se vymyslet musí a výsměchem se to nevyřeší. A jak vidno ve světě - on ten kapitalizmus současného typu, taky není spásný ( Francie, USA, Blízký východ, migrace…… )

Škoda Kryla, ten to měl v hlavě srovnaný, on znal už tenkrát úskalí kapitalizmu….měl to z první ruky, frajer to byl. Jenže nebyl vybrán.

Nevím, co si kdo pamatujete…..On se hlásil ( snad rovnou z letiště  ) u Havla….."tak běž a zpívej "a za poradkyni si vzal Báru Št.

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 26.02.2024, 18:05:21 xxx.xxx.64.54

Někdy sbírám celou myš, někdy střevo, někdy hlavu. Nejhorší je zdechlina pod postelí, pozná se tak, že smrdí, někdy se kvůli ní musí stěhovat nábytek. To se stane, když mi kocour přinese živou - dárek a kouká proč ječím, ať to chytí. Nechytí, daroval ji mně.  Když mi přinese mrtvou, chlubí se, vytahuje, chce pochvalu a vyměnit za pamlsek, případně kus masa.