Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 28.02.2024, 13:53:06 xxx.xxx.64.54

Další  - Kocáb - prý chce kandidovat na prezidenta ( opět ). Jak se jmenoval ten fond ? Trend ? Kam zmizel, jak to dopadlo, jakou roli v tom Kocáb hrál? Nevěděl, neuměl ? Možná.  A teď už ví a umí? Co kdyby se držel svého kopyta? Jako muzikant - dobrý !

orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 28.02.2024, 13:24:52 xxx.xxx.64.54
Sarah01:

No, já si myslím, že nikdo tady nejsme žádní boháči, takže jsme na tom plus minus stejně.  Taky mě štve, že jsou potraviny drahý. Ale jíst holt musím. Ačkoliv bydlím na vesnici, tak na zahradě si nevypěstuju nic, nemám na to čas. U nás obchod není, ale zase to mám do města do supermarketu cca 2 km, takže i když jsem neměla auto, buď jsem si zajela busem, nebo i zašla pěšky. Nemá cenu brečet, že dřív bylo líp, ta doba pribiňáků za 1,5 Kč, mlíka za 2 Kč a rohlíku za 30 halířů už se nevrátí. A nevrátila by se ani, kdyby příští volby vyhráli komunisti.


Já nebrečím, že dřív bylo líp. Mě jen štve, že by mohlo být líp dnes, kdyby……A nemyslím komunisty. Vondra má ke komunistům daleko a místo aby po svém Promopro chodil kanálama, tak napadne Jandejska, že je agrobaron. (To je dnes takový folklór, taková obdoba kulaka ?)  Úmyslně, za použití prokázané dezinformace !!! A furt je “u vesla” a jsou snad takoví, kteří ho budou volit. Ať už zmizí v propadlišti dějin. Rozkrádač, nenávistník a závistník. ( Jen jeden z tisíců )

orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 28.02.2024, 13:07:20 xxx.xxx.64.54

já si zavařeninou ochutím obyčejný jogurt za 15…  A zavařeninu koupíte za 60,-- ??

Mně máma jako malé kupovala na mlsání karotku. Za 32,-- ?

ale to srovnání kupní síly prostě vypráví ve prospěch dneška, Když počítáte s tou průměrnou mzdou. Existuje taky vážený průměr ( se tomu říkalo, myslím ) - ten by byl zajímavější. Takhle to je : "sežrala jsem kuře, vy jste si ani nelízla, ale každá jsme měla půlku"

nezlobte se na mě… Rozhodně nezlobím.

orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 28.02.2024, 12:12:44 xxx.xxx.64.54
Canka:

Ja doma imaice strojek mám,stříhám tím malou ponici,ale já to sama nezvládnu..ale zkusím poprosit na té veterině,jestli by ho ta vetka na zadečku neoholila..dneska bych se na tu jeho prdku chtěla pořádně podívat..ale jak říkám,nechci ho nějak víc stresovat..

Každopádně dnes ráno hned,když mi zazvonil budík,tak vylezl ze skříně se pomazlit.a chodil za mnou normálně..byl na záchodě(bohužel jen čůrat,takže bobík nemůžu zkontrolovat),napil se a baštil..dal si kapsičku a granulky..a nezalezl hned do skříně,ale seděl na chodbě a koukal,jak si hrajou Čikitka s Pučmeldou…pak jsem mu prdla ten Entero a i když jsem odcházela,tak byl na okně a nešel zalézt..tak snad je to na lepší cestě..ale nemůžu si pomoct,za mě pomohl hlavně ten gel..nevím,jestli ty antibiotika..


Snad to půjde k dobrému. Je dobře, že 2 další kočeny jsou v pohodě, že to není nakažlivé.

Nevím, jestli to tu nebylo : Nemohl se napít z misky pod kytkou po zalití ? Pod jedovatější, než je azalka?

Můj pitomý kocour pije z misky vodu, která proteče po zalití do misky pod azalkou. Říkám mu “až se otrávíš, tak si nestěžuj”. Misky s vodou po domě má, ale jemu chutná nejvíc, ta co proteče přes hlínu.

orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 28.02.2024, 12:03:42 xxx.xxx.64.54
assil:

Akce jsou pro někoho z města, kdo má možnost zajít do obchodu skoro každý den, pro nás z vesnice, když vyjedeme na nákup dvakrát do měsíce, jsou akce k ničemu, to člověk musí koupit co zrovna je.


Ale zase máte ty možnosti, co má Buggyra. A co měly “Menšíkovic” maminky.

orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 28.02.2024, 12:02:04 xxx.xxx.64.54

(vejce, brambory, maso, česnek, jahody, broskve, jablka, švestky, snad letos přibudou i třešně)

Na balkoně v paneláku - ty maminy - já ne.

Na tohle má Menšík moc hezké vyprávění, jak to chodilo u nich doma…..Byli nemajetní, ale měli šikovné maminky a ty věděly… a tak měli všechno.

orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 28.02.2024, 11:58:24 xxx.xxx.64.54
megi-the-pes:

No, tak to si za polovinu koupím ne český. 
Nebo se na to vybodnu. Koupím tvaroh. Kolik, 80 - 100 za kilo?
Ne. Prodám děti.
A je to.
Jednoduchý jak facka.


Odpověď i pro Sarah …

Já vím, že se to dá obejít - taky to umím. Jen mi přijde smutné, že matky od malých dětí musí hledat náhražky, šmejdit po slevách ( ještě že to pro ně někdy vyšmejdí opovrhovaní důchodci ), když chtějí koupit obyčejný pribiňák !

orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 28.02.2024, 11:54:42 xxx.xxx.64.54
Anonymní:

Ano a kde. Rad bych někde zs zlomkové ceny nakoupil. On si tu zlomkovou cenu asi každý, podle svých příjmů, představuje jinak


Ke zlomkovým ( tady symbolickým ) cenám mám perličku z Liberce :

Liberec uvažuje o krátkodobých jízdenkách v MHD s platností cca 5 minut, s dosahem 2-3 stanice ( držte se ) za symbolickou cenu 20,-- Kč. Jsem ráda, že na městě máme tak movité zástupce, že je pro ně 20,-- Kč symbolické. 

orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 27.02.2024, 19:04:44 xxx.xxx.64.54
JanaJanaJanaJana:

Lidi jsou pohodlní. Nechtějí se prostě dřít, a jak píšete, být v bahně a zimě a smrdět, je to celkem pochopitelné, mají to i “normální doktoři”, prostě už to není tak moc srdcařská záležitost. Nyní je požadavek na méně práce za více peněz - pouze konstatování, bez jakékoli kritiky. Také si lidé uvěodmují, že být poctivým terénním vetem je fakt žít na úkor vlatsní rodiny….a už i ty chlapi si uvědomují, že je fajn vidět svý děti růst. A je strašně těžký odříkávat zákrok s vědomím, že tamhle někde v noci kolikuje kůň a možná chcípne.

Chlapi teď jdou hodně tam, kde jsou peníze, a uvolňují tak v dříve mužských oborech prostor ženám.

Ale nejsem sociolog, ani znalec oboru, prostě dedukce 🙂


Hezký obrat - “uvolňují místa ženám”. Jela jsem tuhle v autobuse a řidička v městském provozu řešila s dítětem ( mladší školní věk ) po telefonu, že na ten kroužek musí jít bez ní, protože ona ještě nekončí a že musí jet tramvají…..a ať vyrazí včas a že mu ještě zavolá a když do té doby skončí, tak ho potom vyzvedne. 

Taky už uvolnili místa ženám ve vlacích, na naší trati jezdí strojvůdkyně.

orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 27.02.2024, 13:59:24 xxx.xxx.64.54
kometa:

Myslíte VŠV? Nebo jak se to momentálně jmenuje.


VFU. Ale tak už se to asi nejmenuje, když jim tu farmacii vzali.

orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 27.02.2024, 13:55:18 xxx.xxx.64.54
kometa:

Podle mě se na KAŽDOU VŠ v té době dělala přijímací zkouška z ML.

Já ne. Přijímačky 1983. Byly z biologie, chemie a fyziky. Ale byli jsme poslední ročník, který z politiky ještě státnicoval.


V Brně.  I tak ty zkoušky byly dost těžké, poptávky převis a problém se dostat. Ještě ML….A ta škola měla věhlas a kvalitu. Za totáče. Nevím, jak se to mohlo stát, že najednou ve svobodě jí kus seberou a tomu zbytku jde úroveň tak dolů, že se propadla do nejhoršího hodnocení. Tedy slyšela jsem. Jak je to opravdu ? 

Je vidět, že záleželo na škole - na vedení a docela taky na konkrétní době. Politická magořina chodila v nějakých vlnách.

orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 27.02.2024, 09:11:30 xxx.xxx.64.54
Aluška:

Napřed mi o ní řekla kamarádka, pak jsem si přečetla, že snese plné slunce a až potom objednala. Tak se těším 🙂


Taky jednu mám (zatím v květináči) bílou, co se změní do růžova. Dobře, vystrčím ji na slunce, třeba se jí bude dařit líp 🙂)

orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 27.02.2024, 08:49:30 xxx.xxx.64.54
Dafi:

Dafi už v sobotu skončila s lékama,už i v sobotu měl menší výletík-výletík je všechno,kde se popojede ždibec autem🙂takže kousek mezi polama na asfaltce a pak obejítí centra Vyškova a zverimex,a v neděli vycházku po cyklostezce k rybníčku s celou 4 a zpět-s tím,že by jsme ji kdykoliv vzaly kdyby to na ni bylo moc..ale běhala,spokojená,

a doma už řádí jak mafián-krade/nosí věci,a žare jak dábel!!!!su strašně štastná,doufám,že 2 týdny smůly jsou za náma!!!

před týdnem v neděli mi odešl anduláček,po 9 letech,4 měsících a a ve čtvrtek před týdnem přítel utratil naši skoro 18 letou kočenku,ta teda už byla dost nemocná,ale nedařilo se mi nikoho z rodiny dokopat na veterinu…☹️:-/

  Fíkovnice-vy jste doktorka?

máme dost nemocného tchána a potřebovala bych se na něco zeptat…..


👍

Jsem ráda, že Dafi je dobrá !!!!