Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů
orionka-2
orionka-2 (970 příspěvků) 29.02.2024, 10:30:50 xxx.xxx.64.54
Sarah01:

Teď to čtu, 3 kila je nesmysl, Naturella classic normal 18 kusů v dm za cca 63 Kč, duopack, kde je 40 ks, vyjde na míň, jak 150 korun. A to jsou opravdu luxusní vložky.


Jo, a když jsou doma dvě, jsou to ty 300,--. A sousedi jak jsem psala 3 dospívající dcery a je to těch 600,--.

Hlavně je to jedno k druhému. Já musím najít fotku, synek v botičkách ( ty první ) za 11,--Kčs 🙂) Sunar stál 11,-- taky Kčs. Ano,, byl na lístky od paní doktorky, aby tím lidi nekrmili kočky….Fakt nejsem stará, jen moc pamatuju. Jo a ty pitomý maďarský vatový vložky stály 2,70.  Vracím se do hrobu 🙂)

orionka-2
orionka-2 (970 příspěvků) 29.02.2024, 08:16:07 xxx.xxx.64.54
Buggyra:

N: no ale zase se dá dneska většina věcí vyřídit po telefonu, po internetu nebo datovkou. Já neviděla úředníka, babu na přepážce nebo bankéře už nějaké dobré roky. Boxík na rohu mi vezme zásilku kdykoli, kdy jdu zrovna kolem, předpis na léky přijde do mobilu, trvalý příkaz nastavím doma u telky. Telefon na řemeslníka seženu na netu. Dřív jsem daňové přiznání počítala v ruce s tužkou a papírem a lustrovala vysvětlivky, teď to nahážu do EPA a ono mi to vypadne zkontrolované. Dřív se u nás v práci dodáky kopírovaly na kopírce, baba musela vzít papír od šéfa se soupisem zboží, udělat na tiskárně zmenšenou kopii, tu pak popřekládat, vložit ji pod papírovou předlohu dodáku, a znova kopírovat. Pak ručně nebo na stroji dopsat datum, nákladové kusy a hmotnosti. Já to teď zkopíruju z mailu, data o zásilce dopíšu v souboru, za minutu jede dodák z tiskárny.

Dříve vás nenatáhli na elektřině, ale třeba měli cinknutou váhu v lahůdkách, na šmejdy si lidi musejí dávat pozor v každé době.


V té první půlce vám dávám za pravdu.

Ale “cinknutou ” váhu má dnes kdejaký supáč. Nakupuji v Tescu na Soukenném. Každý druhý nákup je předražený. Protože si pečlivě kontroluji účtenku, na informacích už mě znají. Nejvíc to bylo o chleba za 54,--, který jsem vůbec neměla. Reakce : pokladní se uklikla - bez omluvy, 20,-- na sýrech……

Moje rada zní : kontrolujte, taky jsem spoléhala na to, že pokladna jede přes kódy….a pokladní, co namarkuje, to stejně odvede.

orionka-2
orionka-2 (970 příspěvků) 28.02.2024, 19:06:55 xxx.xxx.64.54

Ti psi nebyli toulaví. Pro toho prvního si doběhla majitelka, toho druhého si majitel odnesl za nohy. Takže buď popelnice a nebo majitelé, kteří neumí zavřít vrata.

orionka-2
orionka-2 (970 příspěvků) 28.02.2024, 17:21:43 xxx.xxx.64.54
Buggyra:

Jsou samoživky, které to zvládají. Tady je holka, která ke koni, třem dětem, třem psům a třem kočkám má tři děti, a stíhá. A peče a vaří a auto nemá. Jako klobouk dolů. Ale na fejsbůku ji online skutečně moc často nevídám…

Edit: balu, to jsme se sešly 😀


Věřím, že to jde, ale ne každý má takové podmínky a tolik elánu. 

Taky znám rodinu, kde mladá paní chodí s dítětem u prsu, ruce v tom případě nemá, a když dítě zapláče psychicky se hroutí. Je proto špatná ? Prostě je každý jiný.

orionka-2
orionka-2 (970 příspěvků) 28.02.2024, 17:18:30 xxx.xxx.64.54

Dnes prádlo vypere pračka, vysuší sušička, nádobí umyje myčka,

A bydlí u potoka a na něm má malou vodní elektrárnu.

orionka-2
orionka-2 (970 příspěvků) 28.02.2024, 17:15:37 xxx.xxx.64.54
balu:

Proč byste to nechtěla dělat při dvou malých dětech? Generace žen to dělaly a to neměly tolik různých technických pomocníků jako mají ženy dnes. A mnohdy měly dětí více. Dnes mají ženy mnohem víc času než dřív. Ale ten čas jim žerou sociální sítě. 

Dnes prádlo vypere pračka, vysuší sušička, nádobí umyje myčka, plenky se neperou, takže ani nežehlí,… 


Jo, a taky rodily na poli, děti chovaly na slámě a když měly plíny, tak je máchaly v řece. A taky měly prací vložky. Pomalu k tomu spějeme. Zkuste mít doma 3 dospívající dcery. Některé školy vyhlásily menstruační chudobu a nakupují vložky ze školních peněz.

orionka-2
orionka-2 (970 příspěvků) 28.02.2024, 14:05:50 xxx.xxx.64.54

Buggyro, tak taky umím zavařeninu, taky vím, který soused nečeše ( ani nemusím krást, jde to dohodou ), kde z aleje padá do příkopa…..

Ale nechtěla bych to dělat při dvou malých dětech.  A bez auta.

orionka-2
orionka-2 (970 příspěvků) 28.02.2024, 13:57:59 xxx.xxx.64.54
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 28.02.2024, 13:40:20

A já se bláhově domnívala, že agrobaron je ten velmi úspěšný kapitalista, v kapitalismu žádaný. A on je fuj ? 

Český agrobaron je fuj, zahraniční agro (či jiný) baron je obdivuhodný ?

Vím u megí ironie - ne tak u Vondry.

orionka-2
orionka-2 (970 příspěvků) 28.02.2024, 13:53:06 xxx.xxx.64.54

Další  - Kocáb - prý chce kandidovat na prezidenta ( opět ). Jak se jmenoval ten fond ? Trend ? Kam zmizel, jak to dopadlo, jakou roli v tom Kocáb hrál? Nevěděl, neuměl ? Možná.  A teď už ví a umí? Co kdyby se držel svého kopyta? Jako muzikant - dobrý !

orionka-2
orionka-2 (970 příspěvků) 28.02.2024, 13:24:52 xxx.xxx.64.54
Sarah01:

No, já si myslím, že nikdo tady nejsme žádní boháči, takže jsme na tom plus minus stejně.  Taky mě štve, že jsou potraviny drahý. Ale jíst holt musím. Ačkoliv bydlím na vesnici, tak na zahradě si nevypěstuju nic, nemám na to čas. U nás obchod není, ale zase to mám do města do supermarketu cca 2 km, takže i když jsem neměla auto, buď jsem si zajela busem, nebo i zašla pěšky. Nemá cenu brečet, že dřív bylo líp, ta doba pribiňáků za 1,5 Kč, mlíka za 2 Kč a rohlíku za 30 halířů už se nevrátí. A nevrátila by se ani, kdyby příští volby vyhráli komunisti.


Já nebrečím, že dřív bylo líp. Mě jen štve, že by mohlo být líp dnes, kdyby……A nemyslím komunisty. Vondra má ke komunistům daleko a místo aby po svém Promopro chodil kanálama, tak napadne Jandejska, že je agrobaron. (To je dnes takový folklór, taková obdoba kulaka ?)  Úmyslně, za použití prokázané dezinformace !!! A furt je “u vesla” a jsou snad takoví, kteří ho budou volit. Ať už zmizí v propadlišti dějin. Rozkrádač, nenávistník a závistník. ( Jen jeden z tisíců )

orionka-2
orionka-2 (970 příspěvků) 28.02.2024, 13:07:20 xxx.xxx.64.54

já si zavařeninou ochutím obyčejný jogurt za 15…  A zavařeninu koupíte za 60,-- ??

Mně máma jako malé kupovala na mlsání karotku. Za 32,-- ?

ale to srovnání kupní síly prostě vypráví ve prospěch dneška, Když počítáte s tou průměrnou mzdou. Existuje taky vážený průměr ( se tomu říkalo, myslím ) - ten by byl zajímavější. Takhle to je : "sežrala jsem kuře, vy jste si ani nelízla, ale každá jsme měla půlku"

nezlobte se na mě… Rozhodně nezlobím.

orionka-2
orionka-2 (970 příspěvků) 28.02.2024, 12:12:44 xxx.xxx.64.54
Canka:

Ja doma imaice strojek mám,stříhám tím malou ponici,ale já to sama nezvládnu..ale zkusím poprosit na té veterině,jestli by ho ta vetka na zadečku neoholila..dneska bych se na tu jeho prdku chtěla pořádně podívat..ale jak říkám,nechci ho nějak víc stresovat..

Každopádně dnes ráno hned,když mi zazvonil budík,tak vylezl ze skříně se pomazlit.a chodil za mnou normálně..byl na záchodě(bohužel jen čůrat,takže bobík nemůžu zkontrolovat),napil se a baštil..dal si kapsičku a granulky..a nezalezl hned do skříně,ale seděl na chodbě a koukal,jak si hrajou Čikitka s Pučmeldou…pak jsem mu prdla ten Entero a i když jsem odcházela,tak byl na okně a nešel zalézt..tak snad je to na lepší cestě..ale nemůžu si pomoct,za mě pomohl hlavně ten gel..nevím,jestli ty antibiotika..


Snad to půjde k dobrému. Je dobře, že 2 další kočeny jsou v pohodě, že to není nakažlivé.

Nevím, jestli to tu nebylo : Nemohl se napít z misky pod kytkou po zalití ? Pod jedovatější, než je azalka?

Můj pitomý kocour pije z misky vodu, která proteče po zalití do misky pod azalkou. Říkám mu “až se otrávíš, tak si nestěžuj”. Misky s vodou po domě má, ale jemu chutná nejvíc, ta co proteče přes hlínu.

orionka-2
orionka-2 (970 příspěvků) 28.02.2024, 12:03:42 xxx.xxx.64.54
assil:

Akce jsou pro někoho z města, kdo má možnost zajít do obchodu skoro každý den, pro nás z vesnice, když vyjedeme na nákup dvakrát do měsíce, jsou akce k ničemu, to člověk musí koupit co zrovna je.


Ale zase máte ty možnosti, co má Buggyra. A co měly “Menšíkovic” maminky.

orionka-2
orionka-2 (970 příspěvků) 28.02.2024, 12:02:04 xxx.xxx.64.54

(vejce, brambory, maso, česnek, jahody, broskve, jablka, švestky, snad letos přibudou i třešně)

Na balkoně v paneláku - ty maminy - já ne.

Na tohle má Menšík moc hezké vyprávění, jak to chodilo u nich doma…..Byli nemajetní, ale měli šikovné maminky a ty věděly… a tak měli všechno.

orionka-2
orionka-2 (970 příspěvků) 28.02.2024, 11:58:24 xxx.xxx.64.54
megi-the-pes:

No, tak to si za polovinu koupím ne český. 
Nebo se na to vybodnu. Koupím tvaroh. Kolik, 80 - 100 za kilo?
Ne. Prodám děti.
A je to.
Jednoduchý jak facka.


Odpověď i pro Sarah …

Já vím, že se to dá obejít - taky to umím. Jen mi přijde smutné, že matky od malých dětí musí hledat náhražky, šmejdit po slevách ( ještě že to pro ně někdy vyšmejdí opovrhovaní důchodci ), když chtějí koupit obyčejný pribiňák !

orionka-2
orionka-2 (970 příspěvků) 28.02.2024, 11:54:42 xxx.xxx.64.54
Anonymní:

Ano a kde. Rad bych někde zs zlomkové ceny nakoupil. On si tu zlomkovou cenu asi každý, podle svých příjmů, představuje jinak


Ke zlomkovým ( tady symbolickým ) cenám mám perličku z Liberce :

Liberec uvažuje o krátkodobých jízdenkách v MHD s platností cca 5 minut, s dosahem 2-3 stanice ( držte se ) za symbolickou cenu 20,-- Kč. Jsem ráda, že na městě máme tak movité zástupce, že je pro ně 20,-- Kč symbolické.