Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 19.03.2024, 14:22:22 xxx.xxx.64.54
assil:

Nesmíte dát klikbajtový titulky, holt na mobilizaci každý klikne, o prostém soupisu by nikdo nečetl. Jako ten děs fakt nevyvolává vláda, ale novináři.


Ne, ne Foltýn není novinář. Poslechněte si ho. Není tam titulek, není to článek. Je to rozhovor.

orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 19.03.2024, 14:16:40 xxx.xxx.64.54
kometa:

A proti době před cca 5. lety ubyli krkavci, nebo se mi to zdá.

Těch je u nás dost. Jsou vidět nebo slyšet běžně.


Jsou vidět i slyšet - to tady taky, ale možná si to tu nějak ujasnili, rozdělili, už to není v tom množství.

orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 19.03.2024, 14:14:02 xxx.xxx.64.54

Z Foltýna jsem slyšela dvě věty - nesnáším Čestmíra. Fakt strašná legrace, že se mluví o mobilizaci.

Samkovou jsem slyšela sem, tam a jedním uchem (nemůžu u toho furt sedět - nejsem v práci).

Z toho, co jsem slyšela, nabyla jsem dojmu, že přesně vyhlášení mobilizace, by se stalo Martinem Šmídem.

A ještě mě zaujala zmínka Samkové o přítomnosti FBI v Praze s cílem pomoci při vyšetřování střelby. Magora ?

orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 19.03.2024, 10:36:57 xxx.xxx.64.54

Policista po zásahu na FF skončil: Zachraňoval jsem raněné, ale dočkal se nadávek

Ten titulek neodpovídá obsahu článku, ale to je na Seznamu celkem běžné. 

orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 19.03.2024, 10:25:05 xxx.xxx.64.54

Ono obecně to nemusí být nevšímavost… lidi si řeknou, že nikam volat nebudou, že není potřeba, aby se angažovali v nějaké pomoci, protože to určitě udělá někdo jinej.

A i proto to tu vypadá, tak jak to je.

Nemůžou vás odbýt. Nejdřív vám řeknou, že se hovor nahrává, nebo neřeknou, ale nahrávají a každé oznámení jsou povinni přešetřit.

Když jsem venčívala psy v Liberci za hřbitovem, volala jsem policii, protože na hřbitov potmě lezli nějací, asi, pobudové. V té době se na hřbitovech kradlo všechno kovové. Sice chtěli vědět nacionále, ale když jsem jim řekla, že zůstanu v anonymitě - stejně přijeli hřbitov zkontrolovat. 

Lepší 5x zavolat zbytečně, než nechat kluka v epileptickém záchvatu umřít. Howgh.

orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 19.03.2024, 10:15:53 xxx.xxx.64.54
Irma19:

Vzpomínáte, jak zemřel Kaplický? Zkolaboval a lidí ho na frekventovaném chodníku obcházeli…

V tomto souhlasím s Orionkou, sousedé museli tušit, že se něco děje, ale nikdo nezasáhl. Okno v bytě nebylo otevřené náhodou, z bytu se linul smrad (aby ne!). 


Děkuji, že mě někdo pochopil.

orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 18.03.2024, 20:16:54 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Mně zatím přišla nejhorší ta info, co jsem psala dřív: “Je nebezpečné vyvolávat studentku VŠ, protože by mohla nečekaně zareagovat!”😟

(VUT)


Paní učitelko, zase jste mu dala 4, přece jsem vám to zakázal. Počítáme s ním na gymnázium

Ten hoch, o kterém píšu, se po špatné známce začne počůrávat. Deváťák. Může za to učitelka, která mu tu špatnou známku dá.

Pardon, zase jsem se probudila o pár stránek zpátky.

orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 18.03.2024, 20:11:21 xxx.xxx.64.54

Půjdu, bohužel, proti všem. Nevšímavost, ať už opravdová, nebo ve stylu “kašli na to” je velkým nedostatkem naší společnosti. 

Dám vám jeden odstrašující příklad. Panelák 33 bytů. 11. pater. Hodně lidí doma. V osmém patře stará paní volala o pomoc. Žádný zájem, jedna sousedka dokonce otevřela dveře : “ zavři, baba řve”. Ta paní byla stižena mrtvicí. Nakonec ji přivolaná záchranka odvezla, v nemocnici ji dali dohromady, žila pak ještě pár let. Z 11. pater, 33 bytů volal 1 člověk. Lhostejnost ……

Já nechci z toho holiče sejmout odpovědnost. Ale kdyby lidi nebyli lhostejní, pes nemusel trpět tak dlouho.

orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 17.03.2024, 22:51:22 xxx.xxx.64.54
Xerxova:

dnes mi nad zahradou (stotisícový Liberec) poprvé kroužil luňák. Ještě před pár lety rarita, dnes hlavně na českolipsku výrazně častější… ale z okna ještě vidět nikdy nebyl


Luňáka červeného vídám v Podještědí častěji než káně - cca poslední 2 roky. Asi má velký akční radius, tak to může být pořád jeden pár. V pátek jsem ho pozorovala nad poli dost dlouho, byl krásný, celou dobu plachtil, dolů nahoru, nádherně využíval vzdušné proudy. Za celou dobu křídly nemávl. ( Pak mi jel autobus a musela jsem ho opustit )

A proti době před cca 5. lety ubyli krkavci, nebo se mi to zdá.

orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 17.03.2024, 22:45:02 xxx.xxx.64.54

A do toho ten blázinec kolem změn pohlaví. I naše generace měla sama se sebou v pubertě co dělat. A to nám nikdo nenapovídal, že máme přemýšlet, jestli jsme holka nebo kluk. A nebo jestli náhodou nejsme lesby. Měla jsem kamarádku, nedaly jsme bez sebe ani krok, měla jsem vůči ní ochranitelské tendence, nesnášela jsem jejího kluka…..no a přesto jsme hetero 🙂 obě.

orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 17.03.2024, 22:38:56 xxx.xxx.64.54

Jsem ráda, že jste znovu “vločky” otevřely.  Přemýšlela jsem o tom hodně dřív, teď už mě to tak “nepálí”, nebo už jsem si zvykla - na násilí, všude. Stačí se podívat na TV program, násilí, počítačové hry - násilí. Jen k tomu velkému % psychických problémů - umí se s tím křehké duše dětí srovnat? Snad nemusí psychologové tolik pátrat, kde se to bere. 

https://www.youtube.com/watch?v=obijzdqfpTo 

Tohle je taky “dobré” - přesný popis zbraní, na co je která dobrá…atd. Je toho asi 6 dílů, jeden lepší než druhý.

orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 16.03.2024, 21:23:50 xxx.xxx.64.54
N:

Ale bude Orionko.🙂 Válka by byla držena v konvenkčních mezích a konvenčními zbraněmi. Jadernými zbraněmi se jen rachotí. Teda Green Deal nebude určitě.😄 Nedovedu si dost dobře představit, jak Putin vyrobí deset tanků a my jeden za stejnou cenu. Takový boj je předem prohraný už na poli ekonomickém. Ono tedy naštěstí realita je taková, že je pořádně ani nemáme kde vyrábět, pracovníků v oboru a dalších souvisejících odvětví je taky minimum. Buďte v klidu to jen tlučhubové rozvášnili dav a v listopadu se uvidí kdo je schopen válku na Ukrajině řídit a taky ukončit.🙂 


Do listopadu je ještě daleko…..

Jezdí u nás na autobuse mladý kluk z Ukrajiny. …..Snad je nevydáme, kdo by nás vozil.