Aktuálně: 4 059 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 27.03.2024, 10:11:30 xxx.xxx.64.54

Mě teda dost překvapuje, že si někdo, tady tedy Orionka, myslí a ještě tím argumentuje, že obsazení Ukrajiny by probíhalo tak, že by prostě s armádou prošli celou Ukrajinu a obsadili jí vojskem,

Buď já neumím psát, nebo vy neumíte číst. Nepíšu ani slovo o obsazení Ukrajiny. Vlastně jo, že Rusko nemá zájem obsadit Ukrajinu. A vy to o 180 otočíte !

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 27.03.2024, 10:05:11 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Ono je to těžké…

Přesně toto se teď vyčítá Izraelcům. Že vraždí Palestince v Gaze, včetně nemluvňat. Jako odplata. Když jsme nezažili válku/útok v říjnu na Izrael, asi si neumíme ani představit, jaká zloba v těch napadených je. Tím neobhajuji vraždění dětí, spíše chci napsat, že si lze to příkoří asi fakt těžko představit bez osobního prožitku a třeba ztráty někoho milovaného.


Jakou zlobu měli Ukrajinci vůči Polákům, ale i Čechům, kteří  (ti Češi ) je nikdy nenapadli. Že je vraždili, tím nejhroznějším způsobem. I němečtí fašisté obsazující Ukrajinu se těch zvěrstev hrozili. Je to dlouho ( i když ne tolik ) a snad by to mohlo být pozapomněno, kdyby nevytáhli jejich portréty, nestavěli jim pomníky - přihlásili se k jejich odkazu - jsme neskuteční blbci !

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 26.03.2024, 19:10:01 xxx.xxx.64.54

To jste si zas někde přečetla, že?

Ne, nepřečetla. Vy máte svou zkušenost - tedy dědečkovu. ( Komu čest, tomu čest. Překvapuje mě, že s těmito zkušenostmi vám nevadí příklon k Německu ) Já mám zkušenost z druhého konce republiky, ne osobní - tak stará nejsem, ale podobně zprostředkovanou. Z Pankráce a právě z Terezína.  Znala jsem rodinu z Bohušovic, která měla Terezín “u nosu”, jejich syn ( a moje profesorka z gymplu ) tam byl zavřený, když vybrali Němci Roudnické gymnazium. Znala jsem dva lékaře, kteří jako medici likvidovali tyfovou epidemii v Terezíně. Rodiče znali v Příbrami ředitele Lukeše i rodinu Stočesovu. I ostatní učitele, kteří nevěděli, jestli řádění gestapa skončí.

Ilustrace jací byli Němci? Překvapuje mě, že zmiňujete Němce. Většinou se mluví o nacistech - asi z jakého si nacistánu.

Nevěříte, že Ukrajinou to neskončí. Nevěřím narativu o Ruské cestě na západ. Ne proto, že bych Rusku věřila, jak píšete, ale Rusko nemá sílu ani na to, aby obsadilo celou Ukrajinu. Kdyby ji chtělo zničit a Ukrajinou  projít, tak by to udělalo. Ale, co by z toho mělo? Západní Ukrajina je zničitelná, ale není obsaditelná. O státech NATO dále na západ nemluvě. Jaderná síla je na obou stranách. 

Opravdu nevím, co volal jaký prezident v Terezíně. Tak prezidenta máme jen jednoho a je chyba, že mu lidi nevěnují dostatečnou pozornost. Ať už ho volili nebo ne. Je to prezident a jeho projevy by lidi měli poslouchat. 

Víte, co dělali Rusi naším občanům? Ale to je jasné uplatňování kolektivní viny. Snad byste mohla mluvit o Stalinově režimu, o stalinistech. Nebyli to náhodou Ukrajinci ? Byli to jedním slovem sověti, národnosti se nerozlišovaly.  A když jsme u těch Rusů, slyšela jsem svědectví (očité, se píše, že ) o tom, co vyváděli Ukrajinští fašisté a nacionalisti za II. sv. na Ukrajině. Bojovali proti Stalinovi tím, že vraždili polská, ruská a česká nemluvňata.

Je to pořád dokola. Za 6 let německé okupace zahynulo 400 000 našich občanů. Za 20 let okupace vojsky VS jich bylo do 1000. V Mnichově nás zradili západní spojenci, v 68. ti východní. 

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 26.03.2024, 16:37:50 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Děkuji moc! Víš, je to jen kosmetická vada, ale mně na tom autě strašně moc záleží… Mluvila jsem i se zaměstnavatelem, já netuším, kde přesně se to stalo. Kamerové záznamy u nás kvůli “skvělému” GDPR se prý smí uchovávat jen 48hodin. Já to zjistila 20.3. Policie nevyřeší nic, to je mi jasné…☹️


Nechci být zlá, ale přece jen konstatuji :

Ta auta dnes houby vydrží. Když před lety ( mnoha) chtěli unést kamarádovi nevěstu, vyběhl, sedl na kapotu. I ho na kapotě povozili, aby ho setřepali. A to nebyl žádný drobeček.   

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 26.03.2024, 16:29:11 xxx.xxx.64.54
balu:

Pozor! Nejhorší smrt je z vyděšení.


To není smrt z vyděšení. Děsit nás chtějí jiní. “Putin bude pochodovat po Václaváku a bude mít projev u Husa” tím děsí aspoň polovinu.

To je jenom zhnusení. 15.3. zahajovat výstavu Svatovítského pokladu v Německu, to není náhoda, to je hnusná symbolika. Jste šťastný člověk, že to tak nevnímáte a je vám to jedno.

Asi vám bylo jedno, když v Terezíně volal tentýž prezident po zodpovědnosti našich předků.

A když jste z toho Brna…Víte, že německé paničky se tam chodily dívat na popravy Čechů v Kounicových kolejích ?

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 26.03.2024, 13:52:07 xxx.xxx.64.54

Policejní hlídka zastaví motoristu. Na zadním sedadle vidí ležet jelena. "Co to máte na zadním sedadle?" "Psa!" "A s parohy?" "No dovolte, co je vám do soukromí mého psa?!"

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 26.03.2024, 13:51:19 xxx.xxx.64.54

Policejní hlídka kontroluje řidiče, který veze na střeše auta lyže "Prosím vás, nač jsou vám teď v létě lyže?" "To jsou vodní lyže, já lyžuji na jezeře." "V pořádku, šťastnou cestu." Druhý policajt po chvíli povídá: "Ten nás obelhal! U nás máme tři jezera, ale ani jedno není s kopce!"

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 25.03.2024, 17:57:41 xxx.xxx.64.54
efe:

My jsme s Barčou od včera na dovolený. Je to dokonalej výletní pes. V hotelu spí, v hospodě spí a venku krásně vyšlapuje. 
Dnes z Ostrova přes Tiské stěny do Tisé na oběd a přes další Tiské stěny zase zpátky ❤️

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

To jen svědčí o tom, že je to knírač, i když zrzavý. Knírač jako formanský pes má cestování a výletování v krvi.

V Tiských stěnách jsme taky s knírači byli. Spali jsme v hotelu ve Sněžníku, tam tenkrát psi nesměli do jídelny. Nebyl problém, byli zvyklí v autě. Jenže kolem auta na ně dorážely děti, psi to nezvládli a z obložení střechy uvnitř nadělali třásně. Cca 10 cm široké proužky - než jsme se nasnídali. 

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 25.03.2024, 15:35:56 xxx.xxx.64.54
Zrzavci:

 Buggyro - nad tímhle jsem uvažovala v rámci zařizování výběhu pro slepice, jak dlouho to tak může vydržet?


Slepicím do výběhu pořiďte kopřivy, bršlici, plazivý přísavník tříprstý, kuklík, vrbinu, pěťour a budete tam mít nezničitelné houští - slepice tam budou mít ráj. Jen to musíte uhlídat, abyste toho neměla plnou zahradu.

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 25.03.2024, 09:02:29 xxx.xxx.64.54

Všechno má své pro a proti. Když se staré tetičce zabouchly dveře a ona zůstala bez klíčů na chodbě, stačilo zavolat "zlatíčko, otevři mi" A zlatíčko otevřelo.🙂

Otvírat si umí i můj kocour. Chtěli jsme ho přelstít a otočili kliky svisle. Stejně si otevřel, jen při tom zničil všechny kliky a hlavně jazýčky u zámků, takže čekají na výměnu. Je prostě paličatý a rumploval klikou tak dlouho, až se podařilo.☹️

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 24.03.2024, 15:20:15 xxx.xxx.64.54
Bobca:

takže..vždycky 4 fotky je jedna taška..zepředu,zezadu a z obou boků….Ještě nějaké nášivky,ale ty si holky vymyslí kde,a našiju je tam pak..vycpala jsem je dekou😊Ještě budu našívat na pověšení za velké ucho,na bocích “déčka”..ty jsem zapomněla..

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

1****