Aktuálně: 4 059 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 31.03.2024, 14:18:52 xxx.xxx.64.54
impact:

Ještě sem lepnu jednu fotku, co ke mě ze včerejška doputovala.. Mám sice osm milionů fotek psů a lidí, protože na společných procházkách se vždycky snažím udělat nějaký průřez. Ale málokdy se stane, že by někdo vyfotil mě. Tohle mě včera zahřálo. 😊

Já a všichni moji psi. 🥰

Obrázek

Ztratil se Kilián ?

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 30.03.2024, 18:52:52 xxx.xxx.64.54

Já jsem se dnes venčila ve stopách Xerxových u Valtínovských rybníků. Krásná procházka alejí bíle kvetoucích prunusů, na druhé straně ohrada plná jehňátek. Jeřáby jsme viděly hned u prvního ( Hrubý ), ale přes rybník na okraji rákosí. Už v páru. Na dalších březňačky, poláky - taky už v párech a na Smolném se zvedly volavky, vynadaly mi a odletěly na Hrubý. Luňáci nás doprovázeli celou cestu, Smolný byl plný žab - užívaly si to. Jen orla jsme neviděly. Odpoledne už bylo krásně.

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 29.03.2024, 11:28:11 xxx.xxx.64.54

protože mě kdyby chtěl někdo poslat nevyžádanou sexuální fotku, tak by to musel vyfotit foťákem na film, ten vyvolat, vyrobit foto, dát do obálky, koupit známku a zjistit si mojí adresu, kam to poslat…😂

Přiznám bez mučení, že kdybych měla tohle absolvovat, tak bych si s vámi nepsala.😜

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 29.03.2024, 11:25:32 xxx.xxx.64.54
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 29.03.2024, 10:45:51

Tak já jsem generace P.

Tohle : jeden ze čtyř dospělých generace Z nikdy neměl partnerský sex, přičemž 31 % z nich tvrdilo, že se zapojili jen do virtuálního sexu nebo sextingu.

Tedy na počítači trávím zbytečně moc, ale že by i toto šlo po internetu, to mě fakt nenapadlo ! 😂

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 29.03.2024, 11:02:14 xxx.xxx.64.54

Ale proti povinné práci jsem, i když je jasné, že jsou lidé, kteří nepracují a nutnost práce by jim svědčila jak praseti drbání! ( Není to oxymoron ?)

Na jednu stranu tady všichni ( skoro ) kříčíme “ Nedělaj, jen si chodí pro dávky” a říkáme jim nepřizpůsobiví.  Cha, chá. Oni se přece přizpůsobili situaci, která u nás panuje. Nejlíp ! 

Nikdo tady přece nemluví o pracovních táborech, jen o povinnosti pracovat - nebo prokázat příjmy, ze kterých žiju ! Mám-li rentu nebo výhru, nebo úspory……(nebo bohatého partnera), pak žiju z nich. Nemám-li - pak drbu stát, nebo kradu. A to se nám přece nelíbí. 

Že heslo komunistů “ Každý podle svých možností, každému podle jeho potřeb” neplatí, na to už jsme přišli dávno. (Sytá šelma neloví !) Někdo si z toho vybral jen druhou půlku. A dobrovolně pracovat? Jen někteří a ti pak živí ty “chytřejší” ?

Třeba si vašeho známého vydržuje bohatá vdova ! 🤣

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 27.03.2024, 18:56:37 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Buggyro, problém je, že já nevím, kde a kdy přesně se to stalo… Tím, že už jsem na kamerách dohromady byla mnoho hodin, začínám se klonit k jinému místu. Kampus, OC, byla jsem u doktora, v lékárně… Je to na prd!!! Nemyslím, že se ten haj.l najde!👎

V jednu chvíli je na kameře detailní záběr Cikána (malého), jak si běží pro míč, který dopadl vedle parkoviště. Takže já (a plno dalších lidí) jsme uvažovali, že to třeba udělal balón. Ale to by asi nebyla zvalchovaná celá kapota.


Já na vašem místě pro klid duše bych v tom nehledala osobní útok. Opilí mládenci, kteří šli okolo mohli mít takový hnusný nápad a auto je mohlo zlákat hezkou červenou barvou. Nechci to zlehčovat, ale budete mít lepší spaní.

To auto se ženichem byla stará felicie, taková ta se stahovací střechou. To byly jiné plechy než dnes. mě kdysi v sídlišti někdo postříkal modré auto černou barvou. Po celém boku. Taky jsem to chvíli měla za osobní útok. Když zaparkovali všichni sousedi, viděla jsem, že blbci šli se sprejem a vzali celou řadu. To má být útěcha - slabá.

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 27.03.2024, 18:44:23 xxx.xxx.64.54
Vahine:

Orionko, vyfotila jste prosím ty miciny na nádraží? 🙆‍♀️


Vyfotila, telefonem ale nic z toho. Jezdím brzy a nebylo světlo. Den pokročil, zkusím to znovu. 

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 27.03.2024, 18:38:42 xxx.xxx.64.54
efe:

A dnes už byl poslední den naší dovolené a to jsme si vylezli na Děčínský Sněžník. Příšerně foukalo, ale jinak tam bylo krásně. Jen jsme nahoře přepadli filmový štáb natáčející další díl Ordinace v Růžové zahradě, takže ani tam nebyl úplně klid.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ale máte krásné fotky.

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 27.03.2024, 16:54:10 xxx.xxx.64.54
lupus4:

U nás horko, polojasno… ráno na fb hledali zaběhlou celočernou fenu NO v místech kam jsme se zrovna chystali… taky jsme se potkali, antož jsem si nenapsal číslo na maj., zavolal jsem měšťáky, aby ho informovali….přifrčel na kole do 20 min, pět po něm i MP, jsem docela mile překvapen, jak hladce to proběhlo a ani pokutu nedostal…

cestou zpátky jsme potkali na volno fenu čuvače - Belu,  na asi páté “ke mně” se uráčila “zajít” na dosah paničky (prej jsem byl vůbec první, kdo poznal čuvače🙂)  

ledňáček furt nikde…😢


Tak vám pošlu pro útěchu jednu jarní fotku

Obrázek
orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 27.03.2024, 16:47:05 xxx.xxx.64.54
orionka-2:

Právě že není, podle mapy je to kousek od Nového Města pod S. Ale možná, že udělali soudruzi z NDR chybu. Já tam nebyla, jen to na mě vykouklo na netu.


Sypu si popel na hlavu. Opravdu je to daleko až za Krakovem - jiné stránky. Na těch, které jsem otevřela původně byla trasa z Liberce přes Frýdlant 50,9 km. Jak říkal už Masaryk “nevěřte všemu, co píší na internetu”

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 27.03.2024, 16:40:41 xxx.xxx.64.54
Xerxova:

nebyl - proč?? Nestíháme všude všechno 🙃 Letos o prázdninách sice kus Polska bude - s vnoučaty a u pobřeží. Tohle je od nás hodně z ruky.


Právě že není, podle mapy je to kousek od Nového Města pod S. Ale možná, že udělali soudruzi z NDR chybu. Já tam nebyla, jen to na mě vykouklo na netu.

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 27.03.2024, 12:32:55 xxx.xxx.64.54

sarah01 : Jinak co se týká těch pomníků, my jsme třeba taky stavěli Benešovi

A teď pomníky pro Beneše srovnáváte s čím ?

A že se staví pomníky a oslavují se i silně rozporuplné osobnosti, to je taky všude na světě. 

Vy snad touhle větou srovnáváte Beneše s Banderou ? Tedy jejich pomníky ?

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 27.03.2024, 10:30:47 xxx.xxx.64.54
Sarah01:

No to bychom mohli koukat ale na všechno takhle, že jo.  Češi se po válce taky nechovali zrovna ukázkově, takzvaný divoký odsun je velká skvrna na naší historii, zahynulo údajně až 30 tisíc lidí.


Za divoký odsun už se omluvili naši představitelé několikrát. Začal to Havel a pak to opakuje každý, kdo do úřadu nastoupí. Omluvili se Němci nám za Lidice, za Ležáky, za mrtvé v protektorátu? Ve většině míst probíhal odsun spořádaně. Dokonce i někde dobrovolně. Část spřízněné rodiny ( původem smíšené manželství ) odcházela dobrovolně. Jeden strýc, Čech, šel do odsunu, protože doufal, že jeden syn se od Stalingradu vrátí, druhý tam padl. Jeho sestra hrdě prohlásila, že je Němka a šla taky. Z mnoha vlaků Němci radostně mávali, konečně jeli tam kam chtěli a mnozí měli takové “škraloupy”, že byli rádi za odsun. Takže ona ta skvrna není zase tak veliká, jako je zveličovaná. Nemělo se to dít, ale ještě na samém konci války hnali Němci zbídačelé vězně přes naše území v pochodech smrti. A třeba v severním pohraničí zůstalo neodsunuto hodně vdov po německých vojácích.

Už mě to nebaví !!!!!

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 27.03.2024, 10:14:37 xxx.xxx.64.54
assil:

Doporučuju vám něco si nastudova o polsko-ukrajinské válce, pak možná pochopíte.


Polsko-ukrajinské dějiny znám. Sahá to dál do historie. Kde tam vidíte Čechy ? Uměli to moc dobře rozlišit a brali to šmahem - o tom, že s Židy se nezmiňuju. 

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 27.03.2024, 10:12:53 xxx.xxx.64.54
Sarah01:

Jj, každej národ má mezi sebou gaunery, to už tak je.


Jenže ne každý národ (stát ) se k jejich odkazu hlásí ! Velmi hlasitě !