Aktuálně: 4 063 inzerátů199 607 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů
orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 09.04.2024, 13:44:55 xxx.xxx.64.54
Anonymní:

Tak uvažuje každá extrémní levice. Nic novýho 


Levice? Cituji Kňažka. Ten se rozhodně za levici nepovažuje ! Natož za extrémistu. On je přece demokrat. Extrémisti jsou Fico a Pellegrini ! A pak ještě jejich voliči. Né všichni, někteří jsou jen pomýlení.

orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 09.04.2024, 13:34:31 xxx.xxx.64.54

“Pellegrini je zlo s lidskou tváří”……."uniesol štát"……." v Kremlu už otvírají šampaňské" “ neznalost toho, jak to funguje v normálních demokratických zemích”…….to jsou perly……..to se nedá poslouchat. To snad na Slovensku neproběhly demokratické volby? To si představuje tak, že demokratické volby jsou jen ty, když vyhraje jeho kandidát 

orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 09.04.2024, 13:06:50 xxx.xxx.64.54

Vahine napsala : Dřív trávil čas na matraci za dveřmi… teď máme teda 2-3 dny v týdnu tu hlídací paní a je to supr, všichni spokojení. Paní hlídá u sebe doma, nevenčí, to až pak my. 

Značka ideál !

orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 09.04.2024, 13:02:21 xxx.xxx.64.54

https://www.facebook.com/groups/499895923417729/permalink/25108752238772089/

Jen ještě k tomu : Na pětiměsíční štěně, zřejmě dost temperamentních předků ( ty dlouhé nohy, tmavé oko, hladká srst, černá barva 🙂 ),  je prostě 8 hodin nečinnosti moc. Co asi bude dělat v té doporučené kleci? Zajistit procházku, zaměstnání, vylítání po čtyřhodinové samotě. 

orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 09.04.2024, 12:46:54 xxx.xxx.64.54

A některý pes to pochopí hned a nemá s tím problém, a prostě tam pokaždé spí nebo v klidu čeká.

A nebyl by takový klidný pes v pohodě i na pelechu, z kterého se může projít, dojít se napít, protáhnout, přesídlit…… Naše kníračka by asi zavřená v kleci ležela a byla v klidu. Hodinu, možná dvě. Proč? Akorát by se na nás dívala “co se vám to stalo? to vám přeskočilo?”

orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 09.04.2024, 11:02:03 xxx.xxx.64.54

nemožnost jít v noci na záchod, na to my lidé obvykle nejsme zvyklí.

Jen taková představa, co se týká ovčáka z fotky. Takový modelový příklad :

Majitelka v 7,00 zavře bílého psa do jeho “oblíbené” klece. V 8,30 psu "zaškrundá v břiše a…..Už ve 12,00 se majitelka vrátí ( přece nenechá psa v kleci 8 hodin) a psa jí někdo vyměnil, najde sice ovčáka, ale nikoliv bílého. Co vidí - může to být belgický, německý….a proč to tu tak páchne? A proč se ten pes tváří tak provinile a nešťastně ?

orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 09.04.2024, 10:49:57 xxx.xxx.64.54

Kamarádce pes rozkousal playstation, robotickej vysavač a ovladač na chytrou domácnost vše v jeden den…asi nemá rád elektroniku

Tohle mě hodně pobavilo ( skoro jako Fík. kocour a papíry). To ta kamarádka není schopná tyto věci umístit tak, aby se k nim pes nedostal? Opravdu někomu přijde jednodušší, dát kvůli své neschopnosti psa do klece?

Impact o vás to rozhodně není. Vy se vymykáte ( v dobrém ) normálním majitelům psů.

orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 09.04.2024, 10:37:46 xxx.xxx.64.54
balu:

Jak to tak čtu, není nic lepšího, než klec pro psa. Jak jsem jen mohla své psy ochudit o něco tak báječného! 

Dost ironie. Je mi líto, kolika z vás, co sem píšete, připadá zavírání psa do klece, tedy brutální omezení  možnosti pohybu na několik hodin, jako něco prospěšného, normálního a žádoucího. Jsem překvapená, kolika z vás by připadlo normální, kdyby vás každý den zavřeli na několik hodin do prostoru, ve kterém byste si sotva lehli, mohli byste akorát vstát, otočit se a zase lehnout. To přesně děláte svým psům, a přece tvrdíte, že je milujete…


Já vás doplním : Většině, kterým nevadí bytová klec, se příčí venkovní kotec. A přitom je podstatně větší. To mě překvapuje.

orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 09.04.2024, 10:21:55 xxx.xxx.64.54
megi-the-pes:

😀 jsem popsala, no 😀 😀
Tady dolejc je jen jeden a to je to neštěstí. ČD chytám až dál. Dá se sehnat lístek, co uznají, ale musíte mít aplikaci… dnes ráno jsem kupovala pro dítě do školy, byl k tomu potřeba 1 telefon, 1 ntb, ISIC karta (500) a 256985 kilometrů trpělivosti, protože ač je apka aktuální a tel. není žádný chudák, při každém pokusu o zobrazení koupené jízdenky apka spadla… no je to tak, že děcku dávám i peníze, protože nikdy nevím, esi to bude fungovat. 😀 😀


Když vás čtu, ať žije digitalizace 😀

orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 09.04.2024, 09:46:06 xxx.xxx.64.54

Dopravu na železnici by vám mohla popsat třeba Megí ( mám dojem, že je od nás z kraje ). Jezdí tu 3 dopravci a jízdenky si navzájem neuznávají.

orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 09.04.2024, 09:42:48 xxx.xxx.64.54

Kromě Prahy je snad doprava nejdražší a nejsložitější v Liberci ( a přilehlém okolí ). Jízdenka městskou stojí 34. Existují dva typy karet, červené a bílé. Červené se musely měnit na bílé ( výměna stála 100 ). Ale na něco platí i ty červené pořád - snad jako peněženka (?). V dopr. prostředku je několik odbavovacích strojků. Každý na něco jiného. Do některého se strkají papírové jízdenky (je tam sice i symbol karty, ale karty už neakceptuje - upozornění - jsou žluté ), pak jsou tam zelené - tam lze platit jenom kartou a má vypadnout jízdenka, zatím jsem nerozklíčovala jakou kartou  - podle toho, jak to lidé zkouší, tak je hodně taky takových. A pak jsou ( někde ) automaty, kde si navolíte, co chcete a naházíte tam mince. A někde se pípají “lítačky” - nevím kde. Některé automaty vydávají jízdenky už označené pro konkrétní jízdu, některé neoznačené a musíte je označit ve žlutém. Taky si můžete koupit jízdenku do mobilu (SMS), musí být potvrzená před nástupem do vozidla. Pokutu zaplatíte, i když máte SMS v mobilu “ale platí vám až za minutu” - řekl revizor. Měla jste si nechat tramvaj ujet.

Jestli jste to zvládli přečíst, tak klobouk dolů. Jestli se v tom nevyznáte, spousta lidí taky ne. Já naštěstí jezdím zadarmo a tak chápat tyhle záludnosti nepotřebuju.

orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 08.04.2024, 13:30:05 xxx.xxx.64.54
keriton:

Klidně mě každý den na 7 hodin zavřete do nějakého malého prostoru, kam se mi vejde matrace a deka a sklenička s vodou. Stejně v tu dobu spím. 

Možná mi chvilku potrvá zvyknout si na pocit, že jsem zavřená a nemůžu odejít. Ale to ten pes stejně má a musí se naučit, ať je zavřený v kleci, v pokoji nebo v bytě.

Rovnou hlásím, že případný příští pes u mě bude učen pobytu v kleci od prvního dne, ať už půjde o malinké štěně nebo dospěláka.


Vycházím z fotky ovčáka v prvním příspěvku. Takže pozor, neměla byste v té kleci vodu a nemohla byste se obrátit na druhý bok, nebo jen těžko. A z popisu, že někdo shání klec pro ovčáka, který 5 klecí zničil a dostal se z nich ven. Asi v nich nebyl v pohodě.

Ostatně hned v úvodu jsem napsala, že vás do té množiny trapitelů nepočítám. Snad by z toho mohlo vyplynout, že ani ostatní, kteří k tomu přistupují podobně zodpovědně jako vy.

Ještě dodám - představte si psa, který neničí z nudy, z přebytku energie, ale ze separační, nebo jiné, úzkosti. Prostě ze strachu. A oni ho zavřou do klece, ze které není úniku. To je jako arachnofobika zavřít do skříně s pavouky. Nebo klaustrofobika do výtahu……

Ještě dodám : je velký rozdíl v bytě, v pokoji, kleci. 

orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 08.04.2024, 11:54:04 xxx.xxx.64.54

Já bych každého, kdo vymyslí doma pro psa klec ( keriton nepočítám - věřím, že ta postupuje rozumně ), tak toho bych zavřela do klícky velikosti malé vany ( nebo rakve). Ať si to tam 8 hodin užije !

orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 08.04.2024, 11:44:46 xxx.xxx.64.54
Buggyra:

Evidentně není jednou nohou v kriminálu. Hned bych si vyjela, zda SVJ má v pořádku povinně zveřejňované informace atd., a šup, jak bych něco našla, hned by dotyčná osoba měla z čeho se zodpovídat. No a existují správcovské firmy, které to dělají, když se nikomu nechce, ano, musí se jim platit. Taky by se mohlo stanovit nové výpalné za správu domu takové, aby se novému správci vyplatilo to spravovat. Tuna si správce účtuje součtem sedmičku přilepšení k důchodku, no to bych taky brala, za těch pár papírů, barvu do tiskárny a jednou za rok služby účetní.

Mno, jen abych si nenaběhla, za chvíli se bude lámat chleba, kdo to vezme po nich… 


Buggyro, mám velmi dobrou povědomost o tom, co správa domu znamená, když ten dům má k něčemu vypadat, když lidi nemají platit zbytečně vysoké částky za služby s bydlením spojené - třeba. Fakt to není přilepšení k důchodu za pár tisků. ( Notabene ten papír a barvu do tiskárny společenství zaplatí jako materiál - o tom to opravdu není )

orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 08.04.2024, 10:47:18 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Popravdě mě trochu láká těm podvodníkům jako že naletět. Aby museli věnovat úsilí a pozornost pro zisk přístupu k mému účtu! A pak bych extrémně ráda viděla jejich ksichty, až by zjistili, že nemají vůbec co z účtu vysát!!!😂


Rozhodně to nezkoušejte, to nejsou prodejci psů, kteří neexistují. 

orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 08.04.2024, 10:29:24 xxx.xxx.64.54
Buggyra:

https://www.policie.cz/clanek/pomoc-obetem-tc-nebezpecne-pronasledovani-stalking.aspx

A už by byla dotyčná sousedka zmíněná na policii, hezky bych to s nimi zkonzultovala, a v průběhu času bych shromažďovala pěkně všechny důkazy, nenápadně natáčela jakýkoli kontakt s ní na diktafon/telefon, provokovala k tomu, aby se podřekla ohledně té kyseliny před dveřmi (ona je správcová toho domu? Neměla by takový incident jako správcová řešit?), a už psát deníček, co kdy, s kým, kde…


Nahlášení stalkingu dává smysl. Je to teď hodně moderní ( nebo módní ?). Jen to většinou řeší zákazem přiblížení - a to je ve stejném domě těžko řešitelné. Ale cesta to určitě je.

Jen mám obavu, že se toho dotyčná nezalekne, těch násilníků by se lekla. i když - kdo ví, magor je magor.

orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 08.04.2024, 10:20:27 xxx.xxx.64.54
balu:

Když někoho z výboru SVJ chcete odvolat, musíte se řídit stanovami. A musí taky existovat někdo, kdo to chce dělat místo toho odvolaného. Na to se lidi nehrnou. Je to odpovědnost, člověk je jednou nohou v kriminále, dělá to ve svém volném čase zpravidla za zanedbatelnou finanční odměnu a členové SVJ si mnohdy myslí, že členové výboru SVJ jsou takoví jejich sluhové. 


Byla jsem pomalá.

orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 08.04.2024, 10:18:34 xxx.xxx.64.54
megi-the-pes:

Mám pocit, že vyhrožování je trestné. 😀
Možná by se prostě mohla normálně svolat schůze vlastníků, krávu odvolat - tato osoba si o kamerovém záznamu může plácat co chce, není její, na žádost PČR (atp.) ten záznam provozovatel vydat musí - zvolit si jiné lidi, a pokud mi nechce pomoct MP, Policie, tak státní zastupitelství. 
Jde to úplně v pohodě legálně.
Ale je to pak nuda.

 


Přesně to mě napadlo, když jsem tu anabázi četla. Že je to společenství a že by to mělo řešit. Jenže velký problém ( i u těch bytů ve vlastnictví ), že mnoho z nich je odkoupeno na kšeft, mnoho jich čeká na vnoučata…..tím pádem jsou pronajímány….a nájemníci absolutně nemají zájem na chodu domu ( poničené zámky, výtahy…permanentní opravy) a ve správě společenství nikdo nechce pracovat! Takže svolat a odvolat je jedna věc, ale kdo to vezme po ní ? je věc druhá. V samosprávách pracují lidé 70+ a dokonce i 80+. Ti mladší chtějí bydlet - koupili si byt a ještě by se měli starat ? a mají požadavky !