Aktuálně: 4 042 inzerátů199 676 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 31.05.2024, 15:23:50 xxx.xxx.64.54
balu:

Holčičko, já jsem nic necitovala. To je vlastní popis. Ale tomu stejně neuvěříte, že? 

Pokud jste se potkala s opakem, nebo s jiným než popsaným postupem, což je možné, protože zaměstnavatelé zkoušejí použít značný nátlak, aby zaměstnanec podepsal pro něj nevýhodnou dohodu o ukončení pracovního poměru, pak je jen na tom kterém člověku, jestli podlehne nátlaku a podepíše nebo nepodlehne. Nátlak se zpětně špatně dokazuje, ale v případě nevýhodné dohody je šance. 


Prosím, neříkejte mi holčičko. Je to moc lichotivé. Já přece znám zákoník práce. To je ta šedá teorie. A znám praktiky zaměstnavatelů, to je ten zelený strom života. Však to tu někdo popsal. Právě jen šance, necháte si znepříjemňovat život, až nakonec ve stresu stejně vyštvána, se budete soudit ( jak dlouho vydrží občan bez příjmu? ) nebo vezmete, co je dáváno a půjdete? Kolik pořekadel chcete ? Třeba: Kdo chce psa bít, hůl si najde….

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 31.05.2024, 15:15:56 xxx.xxx.64.54
balu:

Asi se tou politikou zabýváte příliš. Vy jí žijete. 

Mně je Černochová (proč máte problém napsat celé příjmení?) tak nějak jedno. Nelichotivý názor na tuto vládní sebranku mám konstantní od voleb, tedy od začátku. Zatím jen víc a víc klesají do bahna a já doufám, že je bezedné, že nehrozí, že narazí na dno a odrazí se nahoru. Protože jsou neštěstím pro naši zemi. Ještě jsem nepřišla na nic, co udělali dobře. Ale že bych se tím zabývala celé dny? Ani náhodou.


No vidíte, jak se shodneme. 1) Nežiju, to je jen zdání. 2) Zbytečně moc písmenek - i tak jich napíšu dost. 3) Nejsou to celé dny. Prokrastinace - se tomu říká. 4) Dobře děláte. 

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 31.05.2024, 15:02:46 xxx.xxx.64.54
balu:

Kdo je S?

Kdo je V?

Kdo je K? 

Proč nebýt tajemná a nepsat v šifrách, že…

Máte potřebu někoho obdivovat a když ne, tak nenávidíte? Nic mezi tím? Není to příliš málo, jen ty dvě krajní polohy? 


Nejsem tajemná, jmenovala jsem je v předchozím. Nemám potřebu někoho obdivovat, určitě ne v politice. (Mám pár úsměvných historek o nekritickém, až hysterickém obdivu ) A nemám ani potřebu někoho nenávidět. Proto, že je neuznávám, tak jimi nanejvýš pohrdám a kdyby to nebylo tak vážné, bylo by to k smíchu.  Zopakujte si Lipavského, jak si vezme neprůstřelnou vestu, nasadí si helmu obráceně, vypadá jak medvídek Pú a jde dát Rusovi na budku - to je jeho výraz. Byl by k smíchu, kdyby to nebyl ministr zahraničí. Stejně tak paní Č., když vyvalila v parlamentu kozy ( pardon za vulgaritu ) v tričku se stíhačkou. Byla by k smíchu (možná pro muže i k obdivu), kdyby nebyla ministryně. Trávím “s nimi” zbytečně moc času, ale určitě nemůže být řeč o nenávisti. Vůbec nevím, co je to mezi politiky s těmi tričky? Však si to spočítejte. Jsou vůbec dospělí? Byla doba, kdy toužil po tričku s obrázkem syn. Bylo mu asi 8. Trička byla různá - bez obrázků. S obrázky se vozila z Jugo a Maď. Pak přišly zažehlovací  obtisky - to bylo radosti !

Kdysi se říkalo “řekni to květinou” nebo “řekni to písní” Dnes platí “řekni to tričkem” ? Něco mi uniklo ?

Řečnická cvičení v písemné formě ? Piluji si výrazivo, abych nedopadla jako N. a nemusela se učit cizí texty zpaměti. Navíc trénování mozku je v mém věku nadmíru potřebné. ( Momentálně v posteli, tak co už ? )

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 31.05.2024, 14:44:45 xxx.xxx.64.54
balu:

Ale blbost, s prominutím. Může zaměstnavatel chtít, aby zaměstnanec podepsal dohodu. Ale nikdo zaměstnance nemůže přinutit, aby tu dohodu podepsal. To je ukončení pracovního poměru dohodou a pracovní poměr končí dnem uvedeným v dohodě. Pokud si spolu zaměstnavatel se zaměstnancem sjednají, že zaměstnanec dostane odstupné, mělo by to být v dohodě uvedeno včetně částky či násobku průměrného výdělku. Pokud zaměstnanec nepodepíše dohodu, pak mu zaměstnavatel dá výpověď, která musí obsahovat důvod. Ten může být z důvodu organizačních změn - paragraf 52 Zákoníku práce a musí tam být uveden přesně i s příslušným písmenem. Pak mu od příštího měsíce běží dvouměsíční výpovědní doba po kterou normálně pracuje a náleží mu odstupné - 1 - 3 průměrné výdělky podle celkové doby zaměstnání u firmy (Zákoník práce), vyplácené v posledním zúčtování mzdy. Nebo může zaměstnanec dostat výpověď z důvodu porušení kázně a to zas nejde jen  tak a upravuje to též Zákoník práce. 


Ano paní učitelko, ocitovala jste to hezky. Ale jak se říká : Šedá je teorie, zelená pláň života .

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 31.05.2024, 14:21:52 xxx.xxx.64.54
balu:

Orionko, zírám, jak vás ta nenávist k USA a nekritičnost k Rusku pohltila. Něco takového prostě musí bavit… Vím, že zdaleka nejste sama. Když pomyslím, kolik takových lidí tady v republice asi je, tak je mi poněkud mdlo. 


Mdlo vám nemusí být ze mne, já a mé názory vám opravdu neublíží. Mdlo by vám mělo být  z vyznamenání pro S., ze schůzky v Praze,  z názorů páně V. a K. 

Já vás nijak neohrožuji, na rozdíl od výše jmenovaných, kteří asi nevědí, o čem mluví. Užívejte si své názory, já si ponechám své. Jen vás upozorním - nic mě nepohltilo. Ráda si poslechnu obě strany ( tedy ČT tam nepatří ) a z vývoje situace odhadnu, kde se nacházíme. 

Co mám na USA obdivovat? Že nejsou schopni v tak velikém státě vygenerovat do voleb nikoho lepšího než dva dědky? Jeden zkorumpovanější než ten druhý ? Že velká část obyvatel ve městech jsou požírači hamburgrů a jiných umělých výtvorů ? …….Že spotřebovávají nejvíc přírodních zdrojů v poměru na obyvatele a proto potřebují stále nové?……..Blbější už jsou snad jen představitelé Evropy, že na tuhle špinavou hru přistoupili.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 31.05.2024, 14:07:39 xxx.xxx.64.54
balu:

Zatím to tak, jak píšete, nejde. Pracovní poměr s vámi může zaměstnavatel ukončit jen tak, jak mu dovoluje Zákoník práce. Nebudu ho sem kopírovat ani vypisovat, to si každý může na internetu najít. 


Na papíře, ten unese všechno. A na internetu - pochopitelně.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 31.05.2024, 13:42:25 xxx.xxx.64.54
assil:

Ne, to každému po revoluci tu jeho složku dali. Je tam všechno od 1.třídy, do školky jsem nechodila. 


Tak to jste lepší.  To  bych si taky možná schovala. Já tam měla jen doporučení od předchozího zaměstnavatele a pak už jen toho jednoho. Kde jsem chodila do školy, to nikoho nezajímalo ani jestli jsem uměla básničky a dokonce ani to, že jsem stála s šátkem rudým u pomníku. Naštěstí ani to, že jsme ještě jako pionýři zdevastovali společenskou místnost v nájemním domě a jako svazáci klubovnu v kulturáku. V prvním případě sanovali rodiče, v druhém jsme to museli zaplatit. Aspoň za kom. a ani potom.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 31.05.2024, 13:38:15 xxx.xxx.64.54
megi-the-pes:

však to stojí polovinu na alíku atp.

hit je taková ta modrá, temu a spol., všude to na mě skáče

recenze číst na amazonu

šla by dát 360° kamera s wifi, malinký solárek
oboje ip65 66… xiaomi má určitě apku s “fotopastí”
a jsem tak na litru? 


Kamarádi mají fotopast (5000), co jim posílá fotky do telefonu + telefon a jeho provoz.

Neptejte se mě na podrobnosti, měla jsem podobnou cenovou představu jako vy. Ale zas kamarádi nemusí být tak technicky zdatní a nebo jim cena ( skupina) nevadila.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 31.05.2024, 13:27:36 xxx.xxx.64.54
kometa:

Naprostý souhlas. Tohle mi nepřipadá úplně v pořádku.


Taky mi to nepřijde v pořádku. Kastrovali jsme kočičku před pár lety a nevzpomínám si na žádné potíže. Zkontrolovat bříško ultrazvukem ?

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 31.05.2024, 13:25:09 xxx.xxx.64.54
Buggyra:

Né že by teda u hlasovacích lístků nebyl návod 🙂 Ale jinak připomenutí nikdy neškodí, oni lidé dnes už nečtou…


Děkuju.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 31.05.2024, 13:21:24 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Btw, ona nemá ani vyjadřovací schopnosti…i proto by mě zajímala její dizertačka a habilitační práce.


Po té, kdy jsem viděla nejeden inzerát “Vypracuji diplomovou práci” přece není nemožné, aby si ty práce zaplatila (stejně jako publikace k tomu potřebné ). K obhajobě je to naučí odříkat ( paměť musí mít fenomenální )….

Smutné je, že kazí reputaci všem poctivým profesorům. A pak také to místo rektorky. Po všech těch odbornících v předchozích obdobích…najednou “účetní”. Přece jen Mendelova univerzita má zaměření jinde !

Nakonec, co by ne, když současný ministr zemědělství : Univerzita Palackého v Olomouci Cyrilometodějská teologická fakulta – obor teologie Filozofická fakulta – obor historie

Když já tolik pamatuju. Například, když ředitele Chemičky dělal cukrář ! 

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 31.05.2024, 13:09:08 xxx.xxx.64.54

Narazili jste někde na nový Válkův nápad ? Prý léčení po autonehodě, kterou  způsobí  poškozený, si bude platit každý sám.

( To není politika, to je zdraví !)

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 31.05.2024, 12:57:33 xxx.xxx.64.54
Sarah01:

Ale děje se to. Snižují se stavy a přijde za tebou vedoucí, aby sis vybrala…..buď hned s odstupným, nebo za 3 měsíce bez. 


Ale to je velký rozdíl proti navrhovanému stavu. Ten navrhovaný je hned, bez důvodu a bez odstupného. 

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 31.05.2024, 12:45:16 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Počkejte, a Vy jste nějak po revoluci si z Osobního/Kádrovacího vyžádala Vaši složku? Já nastupovala až po revoluci. Takže ani netuším, co se v takových složkách vedlo…


Po 89. se otevřely “archivy” a každý si odnesl, co jeho bylo. Jak se to tenkrát jmenovalo? Tuším, že Komplexní hodnocení. Psalo se každý rok a bylo dost zábavné číst, jak se vedoucí snažili napsat totéž jinými slovy 🙂 Jinak se tam zakládaly třeba důtky a pod. Chvíli jsem to schovávala - kam to taky vyhodit? ( Podobně Cibulkovy seznamy ). Až nastala kamna, skončilo to všechno v nich. 

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 31.05.2024, 12:00:21 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Neví někdo, zda lze někde stáhnout dizertační a habilitační práci Nerudové?


Určitě by to jít mělo. Na stránkách Mendelovy ? Mě by zajímalo, který prezident ji jmenoval. Podle věku to vypadá na Zemana ? Určitě. Klausem jmenovaní jsou starší.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 31.05.2024, 11:39:58 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Myslíte ošklivá vizuelně??? To se mi naopak líbila…

A že ji nemusí studenti, zcela chápu. Její vystupování je fakt až ostudné. 


Mně přišla ošklivá vizuálně. Zvlášť v té druhé půlce. Nepříjemně špičatý nos, skoro propadlé tváře….pichlavé oči….nic vřelého, ženského. Možná špatné líčení.

(Vidím, že nevím, co chci : Jedna je stará a tlustá, druhá vychrtlá….Normální příjemnou ženskou chci, dejte foto, já si vyberu 🙂 Vlastně pár fotek tady je, samé hezké ženské - bez ironie )

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 31.05.2024, 11:31:23 xxx.xxx.64.54

https://www.pozitivnisvet.cz/seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu/

je to první, co se mi otevřelo, je to dlouhé…moc dlouhé. Radši to nečtěte. Jen dva citáty :

1963 – Američané aktivně pomáhají straně v Iráku zničit všechny komunisty v zemi. Mimochodem, s pomocí CIA se Saddám Husajn dostal k moci a pak bojoval s Amerikou nenáviděným Íránem.

1965 – 1973 – Válečná agrese proti Vietnamu. Během války bylo zabito 250 000 dětí, 750 000 bylo zraněno a zmrzačeno. Bylo shozeno 14 000 000 tun bomb a min, což se rovná ekvivalentu 700 hirošimských atomových bomb a je třikrát větší než tonáž bomb, použitých v druhé světové válce. Vietnamská válka stála život 58 000 amerických vojáků, většinou branců, zraněných bylo 300 000. Desítky tisíc lidí spáchali sebevraždu v nadcházejících letech, nebo byli duševně a morálně zničeni svou vojenskou zkušeností. V roce 1995, 20 let po porážce amerického imperialismu, vietnamská vláda oznámila obrovské množství zabitých lidí ve válce – 4 000 000 vietnamských civilistů a 1 100 000 vojáků. Současně se prováděla „vynucená urbanizace“, včetně vyhnání rolníků z půdy bombardováním a chemickou defoliací džungle. V nechvalně slavném masakru v My Lai v roce 1968, američtí vojáci zabili 500 civilistů . Mezi květnem a listopadem 1967 se četa, známa jako „Tiger Force“ přehnala přes centrum Vietnamu a přitom umučila a pozabíjela neznámý počet civilistů.

Je to mnohem delší a hodně smutné. Jsou to ty “staré hříchy”, které už archivy prokázaly.

Určitě najdete podobný seznam “hříchů” Ruských, posléze SSSR a pak zase Ruských. Ráda si je přečtu.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 31.05.2024, 11:14:35 xxx.xxx.64.54
orionka-2:

Nekončí jen ta akademická a nejen u vás.

A Nerudové už prý mají dost i na Mendelce. Studenti i kolegové. 

https://www.youtube.com/watch?v=rUDbpkSTKH4

Nemusíte to poslouchat, jen koukněte na Nerudovou, zdá se mi to nebo je zvlášť ošklivá ?(Skočte si za půlku - až se začnou hádat ! ☹️)


Sem to nepatří, byla jsem vylákána. Pardon.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 31.05.2024, 11:12:47 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Tady k tomuto: 35 let po revoluci máme “složky” na každého zaměstnance… Opravdu “pěkné”, víc snad ani nemám sílu a chuť psát. 👎


Složka být musí. Jde o to, co v ní je !