Aktuálně: 4 044 inzerátů199 673 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 06.06.2024, 15:05:26 xxx.xxx.64.54
efe:

Tak jako já nepochybuju, že tam něco bude, ale když spočítám náklady (vyvýšený záhon, protože hryzci, atd.), tak mě vyjdou dráž, než v obchodě 🙂 ale mám to jako koníček, tak proč ne ;) 


Ale na chuť se se ty v obchodě nebudou rovnat. Loni jsem na návštěvě dostala ( s velkou omluvou ) u sedláků nové brambory s tvarohem. Ocitla jsem se v čase svého dětství, kdy brambory byly ňamka.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 04.06.2024, 19:46:45 xxx.xxx.64.54
Finedine:

Zdravim,jen ohledně těch uší by mě zajímalo. Když bych si přivez kupírované štěně že Slovenska, kde je to povolené. Nevyhodí mě s nim u nás veterinář? Když tady je to zakázané? Jaké máte s timhle zkušenosti. Měl třeba některý veterinář u Vás nějaký problém? Nebo jim to je jedno když je to Import.  Diky


U importovaného psa to veterináři vadit nebude. Pokud nebudou uši zprasené nějakým řezníkem.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 01.06.2024, 22:24:24 xxx.xxx.64.54
Bodlinka:

já si nemyslím, že je povinností veterináře porušovat zákon a ohýbat vlastní svědomí jen proto, aby se blbec zbavil nechtěných koťat a svět byl jakože lepší tím, že mohla umřít hůř.


Nepsala jsem o povinnosti. Ani bych nevěděla, že lze chloroformem, kdybych to neviděla u veterináře.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 01.06.2024, 22:18:23 xxx.xxx.64.54

Z jaké pozice bude jaderná velmoc jednat ? Tedy měla by, podle vás.

Máte povědomí o tom, že SRN je okupovaná od r. 1945 dosud ? Jak jinak nazvat zemi, kde je trvale přítomna cizí armáda a jejíž kancléř si jezdí pro noty za moře ? 

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 01.06.2024, 22:00:47 xxx.xxx.64.54

o škandále s F-35 (dostali sme Ferrari s motorom Fiatu) radšej pomlčím…

Zatím jsme nedostali nic…..A pak si prodávající nechá klíčky.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 01.06.2024, 21:56:37 xxx.xxx.64.54
N:

Právě Orionko, po těch všech zkušenostech se divím.🙂 Jste vlastně co se režimů týče velmi zkušení a víte jak to kolikrát dopadlo a stejně pořád nepoučitelní.🙂 Zajímavé ale je,že třeba vy o tom víte a nijak vás nerozčiluje, že si dovolím o tom mluvit? 🙂 Já to nemyslím zle samosřejmě, ale je to někdy až komické jak vrtí vaši představitelé ocáskem, podepíší cokoli jen aby se vrchnost nezlobila.😀 Ať přijede Biden nebo Gorbačov, obrázek pořád stejný. Snad jsem vás neurazil.😇


Po 2. válce to bylo i pochopitelné, velká euforie z republiky, zrada spojenců, vlastně nejvíc zradila sladká Francie. A ať si kdo chce říká co chce, konec války pro nás přišel z východu. Proto volby ve 46. dopadly, jak dopadly. Neuvážená demise ministrů ve 48. a už jsme v tom lítali. Naši otcové prozřeli velice brzy, jenže i to brzy bylo pozdě. A už byl znárodněný každý švec, každý pekař. Proč? Nikdo nás k tomu nenutil, jen snaha být nejlepší, první…A největší Stalin. Pak přišla krásná 60. léta ( pochybovat o nich může jen ten, kdo je nežil ) s bohatou kulturou s otevřením se světu.  Stalin byl zbourán. Jenže přišlo opět podivné “hujerství” místo diplomacie. A zase jsme byli první. Lekli se toho v Polsku a v NDR a byli ochotní. A přišel další pád. (Nebudu se opakovat, i když se někteří domnívají, že by nám někdo pomohl, tak na západ od nás a za mořem si “mnuli ruce”. Byla to těžká rána Internacionále a komunistickému hnutí v západních zemích. Třeba ve Francii byla KS střídavě i vládní stranou, s častým  zastoupením v komunální politice. ) A zase jsme byli silně horliví. Nevím, ale snad na Slovensku nebyla normalizace tak drsná, jako na naší straně. A pak přišla perestrojka, ledy se hnuly ( já jsem poeta ) a pozor ! my jsme byli poslední ! No ale rychle jsme to dohonili. Privatizace - hurá. A jako jsme před tím zestátnili každého ševce, teď jsme zprivatizovali i strategické….a vypěstovali si nové uhlobarony. S tím nikdo, když se zvonilo klíči nepočítal. Zase jsme byli nejlepší. A teď ? Někdo říká, že jsme nejhorší, jiný se plácá po ramenou, že prý nejlepší. 

Bylo by fajn, kdybychom byli nejlepší účastí v eurovolbách. Že prý je šance, že Vondru vykroužkují !!! Moc se nezmění, on se zas někam vetře. Ale zaslouží si to. Žádný z politiků si nedovolil řvát do davu pod podiem vulgárně “Drž hubu” - opakovaně.

Je to pro N, ženské nečtěte to, je to dlouhé.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 01.06.2024, 13:41:41 xxx.xxx.64.54
Jatty3:

Jakým způsobem se zbavit nechtěných koťat. Kočka přivedla na svět 5 koťat a co teď, nechat si je nemůžeme maximálně jedno. Vezmou je v útulku nebo někam do kravína kde jich je plno a měli by se dobře. Nikdo z okoli nemá zájem. Na inzercich je Darovaných koťat plno .


Jak jsou stará? Je to opravdu váš problém. A ne, nemůžete je odnést do kravína, bez vědomí majitele. Alternativa je veterinář, který je pravděpodobně uspí chloroformem. Možná takového najdete, zkuste to. Každé jiné usmrcení je považováno za týrání a ani to nezkoušejte - barbaři !

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 01.06.2024, 13:37:11 xxx.xxx.64.54

Ukrajina bude jeden velký tovární komín bůh ví kolik let a chrlící samé dobroty. Třeba Hexogen ( Cyklonit,RDX)je trhavina vysoce karcinogení a starší munice je jí plná.Tedy nejen ta starší.

Ano a progresivisté budou usilovat o dovoz levného obilí, jen proto, aby ten Babiš nedostal největší dotace, protože má nejvíc půdy. ( Nevím, který to byl, možná Kolaja - nechci mu křivdit ) Spoléhá na ten “červený hadr” Babiš - dotace, tak mu to hoďte. Budeme jíst jedovaté obilí z Ukrajiny. 

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 01.06.2024, 12:53:06 xxx.xxx.64.54
kometa:

Třeba proto, že ho soudili a odsoudili? 


Jejda, nejen Slovákům, Maďarům, ale i Američanům budeme radit 🙂

Předesílám, že celou kauzu nesleduji. Pokrytecká Amerika. Odsoudili za 34 bodů obžaloby a stále může kandidovat ! Nerozumím tomu. Kdyby se stal prezidentem, bude vykonávat úřad z basy? Nebo si udělí milost? Pokrytci. Obvinění ? Zaplatil prostitutce ? Před 30ti lety? 

A co náš neposkvrněný? Vzpomínám na zděšení jedné známé : On prý byl Olince nevěrný !!! Naštěstí v  jeho době byla naše zem celkem v pořádku a nikdo ho po soudech netahal. R.I.P.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 01.06.2024, 12:38:34 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

A nechápu, prostě nechápu, že ji nezastaví ty tisíce komentářů lidí proti ní! Já bych chodila kanálama a kandidaturu bych ihned stáhla!


Fíkovnice, jen pro srovnání 30 000 x 450 000. No neberte to ! A ona se tam dostane. A tam nám všechny ty hejty osladí.

Navíc, ona je osoba psychicky….nemám výraz. Kdo je ten psychicky narušený, absolutně nekritický vůči vlastní osobě, vysoce ambiciózní. Možná teď budu vedle : jedináček z vysoce protěžovaného prostředí. 

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 01.06.2024, 11:24:56 xxx.xxx.64.54

https://www.youtube.com/watch?v=2fgmqUYBQbo

Nekoukejte na jakém je to webu. Nekoukejte na to, kdo to překládá. Jen si poslechněte, co říká Putin a jak to Stol. zlehčuje.

Kolikrát Putin v roce 2021 říkal : Dejte pokoj, já tam vlítnu !!! A co udělal? Vlítnul tam.(Neschvaluji, konstatuji). Teď říká : Nechte toho, zvlášť vy v malých zemích ve středu Evropy, s velkou hustotou obyvatel……. A Stol.  : Putin jen vyhrožuje….nic neudělá….

Tak se dobře dívejte na nebe.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 31.05.2024, 18:30:09 xxx.xxx.64.54
lupus4:

vůbec nehodnotím technickou vybavenost…

 jen provedení -  “střecha” je naprosto nedostatečná a  bude do něho pršet a krmení plesnivět, což je pro ptáky hoooodně špatně 👎

 provedení je stejné jak u 3B klecí

Kamarádi mají fotopast (5000), co jim posílá fotky do telefonu + telefon a jeho provoz.

sice nevím k čemu je mít v tlf 1000 fotek/denně  koňader a dalších běžných ptáčků

snad jen pro “objevení” neobvyklého návštěvníka 😉 ale zase to ničemu neubližuje, tak proč ne 


Lupusi, nejsem technicky zdatná, nevím, jak to mají, jak to třídí…….ale fotky to posílá hezké. Bohužel koňadry ne, líbily by se mi 🙂

Obrázek
orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 31.05.2024, 18:23:29 xxx.xxx.64.54
orionka-2:

A já jsem ráda, že svítí sluníčko, pršelo včera a vypadá to, že zas bude. Snad až zítra.


Musím se opravit. Dopsala jsem, přišel černý mrak, sotva jsem stačila uklidit peřinu z venku. Kapky jak trakaře, liják, buřina, naštěstí kroupy ne ! A je po dešti.