Aktuálně: 4 052 inzerátů199 720 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 30.06.2024, 13:17:22 xxx.xxx.64.54

“Spíš obava z nedokonalosti a neškodnosti ?”  Bez ironie.

Myšleno tak, že ženy se antikoncepce bály. Hormonální určitě a po historkách s DANOU…té taky. Však to v dřevních dobách bylo pěkné svinstvo. 

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 30.06.2024, 13:08:36 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Kys. acetylsalicylová zcela určitě není dokonalá. Mohla by vyprávět moje exkolegyně. Její dcerce ve věku asi 6 nebo 7 let Acylpyrin dr. nasadili, a skončila s Reyovým sy. - navíc téměř oslepla, mentální retardace atd.

Ad DANA: Já to nepsala o patnáctkách. Spíš jako zajímavost. Možná zde většině ten název už nic nebude říkat. A že způsobovala komplikace, to je samozřejmě pravda. Ostatně i ta dnešní IUD určitě nejsou bez rizika.


Ale já nemyslela polykat ! 😀 A vy na to hned s medicínou.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 30.06.2024, 13:06:16 xxx.xxx.64.54
Sarah01:

Proč bychom se zase měly ptát? Vždyť jsme tady všechny v podobném věku jako vy a zkušenosti máme často podobné. Mám dceru, takže vím, jak to chodívalo a jak to chodí i dnes. Ano, oni to holce nacpou už v patnácti třeba jen kvůli akné, ale dnes se ty holky často už zajímají a zjistí, že to není úplně v pořádku, a po 10 letech ji už brát nechtějí. To očkování, který zmiňujete, bych děcku nedala ani omylem.

Co se týká antikoncepce před rokem 89, většinou gyndař čekal, až bude mít žena aspoň dvě děti, pak se něco hledalo. Občas to dopadlo taky tak, že žena chodila po dvou nebo třech dětech každým rokem na interupci. Ale taky samy ženy někdy vyvíjely iniciativu a zkoušely jiné metody, o kterých se dnes už moc neví.


Možná byl problém spíš v tom, že ženy k tomu gynek. pro antikoncepci nešly? Nevím o žádné, které by byla antikoncepce odmítnuta. Spíš obava z nedokonalosti a neškodnosti ?

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 30.06.2024, 12:54:14 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Já pamatuju ještě DANU. Samozřejmě, že IUD (nitroděložní tělísko) se používá dodnes. Ale kdysi před desítkami let ještě v ČSSR vznikla DANA. Název = Dokonalá A Neškodná Antikoncepce. Objevitel ji pojmenoval jménem své manželky. Plus ještě na ten název sedí to, jak byla popisována, totiž mnou zmiňované Dokonalá…


DANU by tenkrát žádný doktor 15. neaplikoval. Nevím, co na ní bylo dokonalého a neškodného. Vím o hodně nedokonalých a škodných komplikacích. Mimoděložním konče. Ale, co je na světě dokonalého? Snad jen Acylpyrin. Fajn je, že se dá zaměnit za jiný prášek.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 30.06.2024, 10:55:15 xxx.xxx.64.54

Nebyla kvalitní antikoncepce, jediná spolehlivá antikocepce byla zdrženlivost. Zeptejte se na gyndě, jak často se píše patnáctkám - těm dětem - antikoncepce. Mnozí chtějí být dospělí pod rodičovským deštníkem. Mámo nakupuj, vař, ale ne ty své tradiční blafy, vař, co já si poručím a půl lednice ti vyházím.( Ne, není to moje osobní zkušenost, já mám syny samostatné už dlouho, ale vidím, slyším ….teď mladší kamarádka pakuje synka z domu)

Vidíte tu horní hranici? Proč asi?

Očkování se doporučuje chlapcům a dívkám ještě před zahájením sexuálního života, tedy před možným prvním setkáním s virem. V tomto období je účinek očkování nejvyšší. Očkování je možné již od devíti let věku. V České republice je očkování proti HPV plně hrazeno chlapcům i dívkám ve věku 11 – 14 let včetně.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 29.06.2024, 21:59:38 xxx.xxx.64.54
N:

Lidi jsou strašný “svině”.😐 Neříkám nic že to neexistuje a nebo že bych to zlehčoval, ale každá mince má dvě strany. Někdo je oběť znásilnění a stejně tak jiní křivého obvinění. Oboje dovede zničit život.😐


Já bych se v tom nepatlala. Už to tu jednou bylo. A opakovaný vtip….a nevstoupíš 2x….atd. A pak - boží mlýny melou, na obou stranách a tak se každému vrátí, co si zaslouží. 

Vrátila jsem se z Moravy od známých. Jejich sousedé měli takovou italskou domácnost. Každou chvíli na ženu řval, že ji vydědí. A co myslíte? Je po smrti. Já ho neznala, jen z doslechu.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 29.06.2024, 21:37:05 xxx.xxx.64.54
Sarah01:

Nemusím si to půjčovat, mám dceru, která si to svýho času dost kupovala. A nebojte, vím, jak vyspěle dnešní holky vypadají. To ale nic nemění na tom, že jsou to věkově ještě děti a že je takové zkušenosti do budoucna hodně poznamenají. A to nemyslím rovnou to, že holka skončí na antidepresivech. Mně teda rozhodně nepřijde normální, aby 40 letý chlap vojížděl v kabinetu 14 letou holku. I kdyby se před ním ve škole producírovala v podprsence, má se ovládat. Ohrožování mravní výchovy mládeže je pořád trestný čin.

Jinak toho pána, co se tady sám označil jako Varle, nekomentuju, ten výblitek tak nějak souzní s tím, jak se označil.


Však jsem to okomentovala tím, že je to blb, co do školy nepatří. Nijak jsem se ho nezastala. Jen jsem konstatovala, že 14. už není dítě - i když podle zákona ano. 

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 29.06.2024, 20:12:02 xxx.xxx.64.54
N:

Já nevím co je to tady poslední dobou za módu, ale se tu furt něco znásilňuje?😀 Stejně dobrá půlka postižených ani neprotestovala.To až později, když zjistila, že z toho můžou koukat prachy.😀 


Ale no tak ! Už zase ?

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 29.06.2024, 20:11:05 xxx.xxx.64.54
Sarah01:

Zamilovaný? Ženatý,  zamiloval se na půl roku a sex byl ve školním kabinetu o přestávkách. Hm, spíš bych řekla, že měl mozek v kalhotách a jako autorita ve škole si to ani moc nemusel vynucovat, využil toho. Ta holka si ve svých 14 letech nemusela úplně uvědomovat, co vůbec dělá, je to ještě děcko. A teď se to s ní potáhne.


Kdysi by to byla snad pravda, ale dnes ? Dnes přijde osmička na výlet a nepoznáte, která je mezi nimi učitelka. My jsme byly ve 14. hodně velká telátka, ale o tom jak neotěhotnět jsme si povídaly už ve 13. Povídaly - zdůrazňuji. A to jsme žádnou sexuální výchovu neměly. V osmičce vaření a v devítce péči o dítě. A co je schopná zamilovaná holčina - to děcko - s tím má mnoho učitelů, vedoucích a pod. dost zkušeností. Půjčte si někdy Bravíčko (jediný časopis pro děti toho věku, který znám) a dočtete se, na co se holčičky ptají. Ale ten učitel byl v každém případě blb, co do školy nepatří. 

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 29.06.2024, 19:57:52 xxx.xxx.64.54
janaa:

Tady 35 ve stínu a my celý den na zkouškách. Pekloooo


Měli jste vyhlásit vedřiny. Ty bývaly dřív na školách, když ještě v létě bývalo léto. ( Ale ani já je nepamatuju, jen z vyprávění.)

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 29.06.2024, 19:53:52 xxx.xxx.64.54
Sardullah:

Bteď jsem vylezla na zahradu, že si dám ledovou kávu a cigárko… ale už jsem zase zalezla, tam je dusno k zalknutí…


Přijeďte k nám, v pokoji konečně 22-23 při celodenně otevřených oknech (na rozdíl od normálního počasí, kdy je tam 16-18 ), venku v zeleni 25-26, na ohřáté terase teď už tak nějak podobně, dokud tam svítilo, nedalo se tam být. Teď vyloženě příjemně. Potok zatím teče, ale místy má namále. Voda dovede být až ke kmenům na pravém břehu, ale taky už potok byl úplně bez vody. Aby pršelo potřebujeme, ale přiměřeně. A kdo ne, že ?

Obrázek
orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 29.06.2024, 13:01:38 xxx.xxx.64.54
kometa:

Když ono tomu trochu pomuchlanému jedinci se ty nožičky nedají spočítat. Taky jsem se snažila.


A krovky ? Trochu vysvlečená “beruška” - může to být cokoliv. I velké klíště, které bylo napité a splasklo. Není moc k odhadnutí ani velikost. Hodně napité klíště ten cm taky dá.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 29.06.2024, 12:57:41 xxx.xxx.64.54
Vahine:

Dnes ráno jsem našla v pelíšku totál uschlé cosi, co mi připadá, jako beruška, která uschla v trávě a zachytila se pak do kožichu, ale v hlavě mi bliká i piják lužní, tak se   radši tady zeptám, co si o tom myslíte? Bělouš má v sobě 2.měsíc NexGard, tak by to mohl být i ten uschlý  piják 🤷‍♀️ blbě vidím, tak se omlouvám, jestli zbytečně plaším 🙈 

Přikládám fotky z obou stran

Obrázek Obrázek

Až na tu barvu bych hlasovala pro pijáka. Beruška by měla mít 6 nožiček, nevidím ani jednu. 

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 29.06.2024, 12:47:46 xxx.xxx.64.54

Jen ještě : U Macronů to mají podobně, jenže naopak. Nevím ale kolik Macronovi bylo, když ho paní učitelka svedla.