Aktuálně: 4 055 inzerátů199 743 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 08.07.2024, 11:06:13 xxx.xxx.64.54
Buggyra:

Cha, já právě naopak, doteď ignor schůzek SVJ, ale když jsem shlédla Vlastníky, tak číhám, kdy bude zase nějaká schůze, abych na ni mohla jít, protože jestli to bude podobné, tak já se tam budu strašně bavit 😂


On vás smích přejde, až vás požádají o členství ve výboru. Mladá a perspektivní 🙂)

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 08.07.2024, 11:04:27 xxx.xxx.64.54

Problém je v tom, že se privatizovaly byty, které se asi nikdy privatizovat neměly. Velké celky cca 90 bytů pod jednou samosprávou, 90 vlastníků, část bytů koupená na spekulaci, část bytů dále pronajímána. Zdá se, že to je další české specifikum, že to snad jinde ve světě takto není. A celá samospráva jsou ochotníci - amatéři.

A schůze často sklouzne k tomu : psi a jejich ho…= exkrementy, štěkání, vrchol byl “firma, která uklízí, myje schody studenou vodou” - měla se vyřešit oprava střechy za několik milionů !

A nikdo v samosprávách nechce dělat. V jednom domě lanařili do samosprávy moji 80. letou známou. 

V malých městech, obcích, kde jsou malé bytové domy je to lepší. Snad.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 08.07.2024, 09:43:28 xxx.xxx.64.54

Bramboračku s liškama jsem neměla ani nepamatuju... chciiii lišky :-)….

Do lesa mezi Řasnicí a Bulovkou jsme jezdívali na houby a i lišky tam rostly. Pak dlouho nic a letos se lišky zbláznily ( ještě, že ne bílé hřiby ) a rostou leckde. Nechci psát všude. Někde i ve značném množství.

Do Řasnice to máte kousek 🙂)

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 08.07.2024, 09:08:07 xxx.xxx.64.54
assil:

Tak to nezávidím. Otázka je asi jak to máte právně, jestli byl jediný kandidát, tak ho třeba musel přijmout.

Občas slyším nějaký historky o svj od kolegyně a kolegy a pak děkuju za svůj baráček. 😀


Jsou i normální svbj. Bohužel v nich pracují zestárlé až přestárlé výbory, které se snaží, aby dům k něčemu vypadal, hlídají lidem platby a spotřeby, třeba tím,  že uzavírají nejvýhodnější smlouvy. Vděku se nedočkají. Problém je, když se členové svbj nezajímají, lépe řečeno zajímají, až když je průšvih. Další problém jsou byty pronajímané, kde vlastník je bůhví kde a nájemníka nic nezajímá, povětšinou dělá bordel a potíže. Až tyto výbory skončí, přijde potopa.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 07.07.2024, 11:43:27 xxx.xxx.64.54
Ronja s motejlem:

Bobčo, nemůžu slíbit, že by to fungovalo na vaši bolest, ale mě pomáhá mazání s kostivalem. Buď si udělám sama ze sádla, nebo se dá mast koupit. Ale není to tak, že namažu a je po bolesti, chvíli to trvá. Chjo, přeju, ať je líp.


Ne, na homeo nedám, tedy ani jsem nezkoušela. Na bylinky ano. Krev sv. Jana znáte ? Třezalka v oleji. Ale letošní pravděpodobně ještě nebude. Sehnat loňskou.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 07.07.2024, 11:33:03 xxx.xxx.64.54

Možná vlastní dresy budou vypadat jinak…..ale vzdát se Lvíčka na prsou za nějaké razítko na šosu a kdesi skleněné srdce, to je na palici. Kromě toho, že je to nehezké.

( Já už holt Evropan nebudu  )

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 07.07.2024, 11:18:39 xxx.xxx.64.54
Anonymní:

Další zrůdnost. Zajímalo by mě co jsou tací chovatelé zač. Jestli je na první pohled patrné že jde o socky a podivíny nebo by to do nich nikdo neřekl.

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-vyzably-pes-se-zachranil-vylezenim-na-parapet-jeho-majiteli-hrozi-sest-let-40478967#utm_content=freshnews&utm_term=novinky.cz pes&utm_medium=hint&utm_source=m.search.seznam.cz


Okurková sezona a tak se vytahují staré hrůzné příběhy. Ano, nic to nemění na tom, že majitel byl debil a pes chudák. Jen bych to nazvala “vykrádání řečeného”. Příběh je někdy ze začátku roku a už dávno jsme ho probraly.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 02.07.2024, 19:05:26 xxx.xxx.64.54
impact:

Nabízí se otázka, kolik takových psů bylo z útulků a spolků a kolik bylo pořízených od první dostupné množky. 


Z útulků a spolků pravděpodobně nebyl žádný, ta jedna arg. byla s PP, NO byl moc hezký na to, aby byl s PP, množky většinou velké psy neprodukuji - mám dojem. 

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 02.07.2024, 18:42:07 xxx.xxx.64.54

Jistě máte svou pravdu. Já zas mám zkušenost se psy odloženými k babičce na venkov. A nejsou to ledasjací psi. O dvou argentinách už jsem tu psala. nebudu se opakovat. NO Rex, co k nám chodil na námluvy. “On si ho pořídil syn. Jenže takový pes v bytě” Té paní bylo přes 70, blíž k 80. Když mi fena hárala, ležel u nás třeba týden, pak přijel milostpán syn, psa seřezal a odvedl.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 02.07.2024, 18:22:50 xxx.xxx.64.54

Důchodce x mladá rodina  příchod dítěte. A najednou pes překáží z mnohem menšího důvodu, než je nemohoucnost, či úmrtí. A bude to tak 1 : 1. A stává se častěji, že psi jsou odkládáni k babičce, než naopak. Nebo těch 1 : 1.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 02.07.2024, 16:43:03 xxx.xxx.64.54

za mě je blbé ty psy sem za tím účelem vůbec tahat, myslím, že potřebných psů máme dost.

Projížděli jsme Rumunskem a viděli jsme tam dost bezprizorných psů. Dovolím si tvrdit, že mnoho z nich se mělo ve svém prostředí líp, než v ČR případně v bytové kleci. Někde jsem dávala videa šťastných psů, je docela možné, že část z nich byla bezprizorných.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 02.07.2024, 12:27:11 xxx.xxx.64.54
Kilian:

…známá mě kamarádky si vzala ze spolku a teď je nešťastná…jenomže podepsala, že bude každý týden fotit a referovat a nechá jednou za čas nahlédnout do bytu paní co spolek provozuje….pravila, že dotazník jako by chtěla adoptovat dítě…když jsem ji pravila, že bych se na psa vykašlala a šla do městského útulku, tak pravila, že se prostě zamilovali s manželem a psa už nevrátí….celé to je nějaké divné neb ty psy baba vozí bůhví odkud a pak je má tady u sebe na baráku….soused teď přišel o psa a tak hledal a nabizel i dočasku a zase nic, takže si vzal na ústní dohodu do dočasný péče psa z Bosny a je spokojený…


I když to podepsala, tak je to snad právně nevymahatelné, takové kraviny (pardon), na základě toho jí určitě psa zpátky vzít nemůže. Podepsané pod nátlakem? Existuje to ještě?

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 02.07.2024, 11:34:52 xxx.xxx.64.54

Podobně kdysi vypadala nejstarší část Lesního hřbitova v Novém Boru. Teď je krásně upraven, Zcela rozpadlé náhrobky zrušeny a ty, které zůstaly jsou zarostlé v lese, město udržuje pěšiny. 

Obrázek
orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 02.07.2024, 11:05:52 xxx.xxx.64.54
assil:

Přestupky ve škole se dneska musí řešit veřejně, jinak by měl učitel hned za krkem zuřící rodiče a ti starší si ještě neváhají si takový rozhovor natočit. Je jiná doba.


Bohužel, ten pohovor za zavřenými dveřmi měl určitě větší dopad. 

No právě, je jiná doba - a o tom celá diskuze je. Jen je otázka, jestli lepší !!! ( A teď to vůbec nemyslím ve smyslu minulý x současný režim , ale morálka tehdy a teď )

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 02.07.2024, 10:47:15 xxx.xxx.64.54
Kilian:

….ten hřbitov mně také uchvátil….v noci nikdy….


Radši tam, než na Hlavní nádraží v Praze, či do podchodu v Brně. Takových hřbitovů je v pohraničí víc. Horší je, když podobný hřbitov zruší a na jeho místě učuní parkoviště. A na většině nestraší. A opuštěné židovské hřbitovy - ty mají vůbec zvláštní kouzlo.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 02.07.2024, 10:40:43 xxx.xxx.64.54
assil:

No ono já mám dojem, že dnes je kolem těch dětí chlapů víc než dřív a taky myslím, že fakt dřív odrazovaly ty vyšší tresty. Protože když už se něco trestalo, byly to dřív vysoké tresty. Dneska dojde párkrát k soudu, podmínka a je hepy. Nic co by ty chlapy od toho odrazovalo.

A jinak má pravdu Buggyra, holt taky ti chlapi v těhle věcech musí začít myslet mozkem, ostatně hlavní titulky k tomuto bývají Učitel s dítětem za zavřenými dveřmi? V zahraničí by si to nikdo nedovolil


A protože by si to v zahraničí nikdo nedovolil, tak je to správné ?  I u nás to došlo tak daleko, že učitel si nedovolí řešit třeba kázeňský přestupek se žákem sám. Zásadně dvě a pořizují zápis.

Když jsem byla puberťák, řešily se párkrát mé přestupky a byla jsem moc ráda, že dveře byly zavřené a že se to neřešilo přes chodbu na celou školu. Už proto, že z oka do oka jsem poněkud pokrotla.