Aktuálně: 4 054 inzerátů199 744 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 12.07.2024, 23:27:40 xxx.xxx.64.54

Ona vůbec ta generace, dnes kolem 16. let. Nevím, jak budou životaschopni po ….dejme tomu 40. Když si představím nás v 15., taška do kouta a do tmy jsme se nazastavili. Oni mnozí už v těch 15.,16. sotva chodí. Obezita ve velkém procentu. Mnohdy, když jde matka s dcerou, tak dcera horší postavu než matka. Pomalu se nepozná, která je ta “stará”. Nejde o estetiku, ale o zdraví. Páteře, klouby….nohy je ve 40. neunesou. Podle mě procento invalidity prudce stoupne.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 12.07.2024, 20:25:26 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Sousedka z nich má šílenou fobii, vždy jsem je k ní chodila odchytávat… Už nejméně dva roky u nás prostě není hmyz!!! Hlavně můra fakt ani jedna jediná!!!


Nechcete asi tisíc pavouků ? U mě se každá návštěva zbaví arachnofobie. Dám je zadarmo.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 12.07.2024, 20:13:16 xxx.xxx.64.54

Ale ono to musí zajímat vládu, žádnou to nezajímá, už to je kolik desetiletí, ne.

V podstatě desetiletí 3. Neadoruji minulý režim. Hodně toho bylo špatně. Ale otázku kikánů měli zmáknutou. Dělali, děti chodili do školy, relativně čisté a ještě je otravovala sociálka, jestli mají srovnané šuplíky. Nerozumím tomu, proč to tenkrát šlo a teď to nejde !

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 12.07.2024, 11:22:55 xxx.xxx.64.54

Taky jsme měli první fenu střeďáka, pepřáka. 1988. Na svazarmovském cvičišti to s ní byla trochu legrace. Nejdřív byl požadavek na řetízkový stahovák…"ona ho nemá ráda, tahá ji za chlupy". Když synovi začátečníkovi vzala výcvikářka trochu drsně vodítko z ruky “ dej to sem, předvedu ti, jak se vodí pes” - měla ji na nohavici. Pak se vyznamenala na kruhovce, když vypuštěna, místo na rukáv šla na figuranta vedle a snažila se, kousnout ho do zádele. Nikdy neměla pořádný zákus a nechtěla držet. Byla hodně šikovná. Kladina, kláda 2 m nad cestou, skála, lávky….pohybovala se úplně přirozeně, záchranařina - v Liberci tenkrát v plenkách - ji bavila hodně.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 12.07.2024, 11:01:12 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Jani, u nás v paneláku…ale uznávám, že před mnoha desetiletími…hadařovi zdrhl had (myslím, že to byl škrtič) a kolem trubek u WC (máme tam takovou jako díru ke společné šachtě či co to je (??)) se proplazil nejen do jiného bytu, ale i o hodně pater jinam. Jinak já vím, že chov jedáků musí být sakra zabezpečen. A případ s mambou si také pamatuji docela dobře… Jinak ta paní ale tehdy umřela.


Měla co chtěla. Ale to, že ohrozila x jiných lidí. ….No mrtvou nezavřou a trestné činy se nedědí.

Mám známou, která pracovala na ARU. Dávali tam dohromady sebevrahy, lépe řečeno sebevražedkyně. Byla toho názoru - nezachraňovat. Dost jsem se s ní o tom hádala ( bývá podobně kategorická i v jiném ), tvrdila, že opuštěnou ženskou, která nechce být na světě, mají nechat umřít, protože ji dostanou z nejhoršího a vykopnou do nehostinného světa, navíc s poškozenými játry, případně ledvinami, prostě ještě fyzicky nemocnou…..

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 12.07.2024, 10:56:12 xxx.xxx.64.54
Doron:

Ach jo ☹️.

Blbé mi i přijde,  že pána kousnul a bral si ze stolu. To není dobrý začátek. Bojim se, že to nebyla dobrá volba..

Jinak, Bobčo, doufám,  že Vás nožka už tolik nebolí..


Tak má ho týden a bral mu kořist, sahal do huby……Jestli je to kokršpaněl, nebo jezevčík…..ti pro to nejdou daleko. Třeba si to ještě sedne. Je tam nový, nová pravidla, jak pro pána ( nenechávat na stole a v dosahu nic k sebrání ), tak pro psa. Bůhví, jak to chodilo u předchozích majitelů. Někdy je u neznámého přidělence zázrak, že zachová doma čistotu.

Známí si vzali mlaďocha, v podstatě odrostlé štěně. Celé půldne s novými majiteli na zahradě, pak se dožadoval vstupu do domu a běžel se vykakat do patra. Vím, kde tenhle zlozvyk vzal původ, znala jsem předchozího majitele.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 12.07.2024, 08:59:13 xxx.xxx.64.54
»
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 12.07.2024, 08:32:57

Lidi jsou neskutečná hovada. A pak řeknou : já jsem ho dala ženské u nádraží…např.

Také jsme měli v “našem” lesíku uvázaného psa. Na hnusném vikslajvantovém provaze. Holka ji uvázala v lese, kde se pořád venčí, spoléhala na to, že tam dlouho nebude. Jenže bylo dva dny hnusně a lidi nechodili. Když ji paní doktorka našla, měla už kolem sebe vydupané kolo a hlavu těsně u stromu, skoro uškrcená. Policii, která přijela, půjčila vodítko a protože věděla, kam ji vezou, po bezesné noci si jela pro vodítko a přivezla si na něm Báru, která byla zlatá a dožila u ní. Velká černá kníračka s PP. Majitelka dohledaná a pravděpodobně nepotrestaná. Je to dávno. Dokonce se doktorka bála celý rok, aby si pro ni nepřišla a nechtěla ji zpátky. Celé osazenstvo lesíka bylo nachystané, jak by jí to vytmavilo !! Xerxovi to pamatují.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 11.07.2024, 12:12:34 xxx.xxx.64.54
Buggyra:

Já mám za to, že to byl od Orionky vtip, ne? Nebo jsem zase něco nepochopila?


Buggyro, byl to pochopitelně vtip, však jsem tam naskládala všechny smajly, co mi přišly pod ruku. Mně za dělnické peníze vystudovala většina rodiny, někteří jedinci i v Brně 🙂). Vlastně všichni kromě mě a bráchy. 

Tak se snad Dája přestane mračit.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 08.07.2024, 12:32:56 xxx.xxx.64.54
Bodlinka:

Typická strachová agrese. Odnaučit to nejde, to je vrozené dědičné nastavení nervové soustavy, ale s reaktivním psem lze soustavně pracovat a naučit ho ve známých situací reagovat správně. Odkud jste?chce to dobrý cvičák.


Jsem zvědavá na další názory.  Můj je ten, že to strachová agrese být nemusí.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 08.07.2024, 12:30:38 xxx.xxx.64.54

Vysvětlitelné je to snadno. Silný teritoriální pud. “Kde páník usedne, tam je to moje” - tak asi “přemýšlí”. Je tady několik zkušených, které vám poradí, jak s tím pracovat. 

Měla jsem “šikovného" psa. V restauraci ležel pod stolem, takže o něm nikdo ani nevěděl, dokud se nosilo na stůl. Vyjel, až když došlo na placení. Tedy byl by býval vyjel, kdyby mu v tom nebylo zabráněno. Žádnému číšníkovi nohavici neutrhnul.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 08.07.2024, 12:14:08 xxx.xxx.64.54
Peťka:

Přeji aspoň trochu krásný den vám když u nás není. Jak postupovat v případu kousnutí dítěte psem. Stalo se nám to u nás na vesnici, jezevčík kousl do nohy naše dítě. Požadovali jsme důkaz, že byl jezevčík očkován na vzteklinu ale paní majitelka platí za zvláštní osobu po celé vsi. Pořád opakuje že je očkovaný a že je zdravý a že to nic nebylo. Nechci přehánět opravdu to nebylo nic strašného ale dcera má na noze otisky zubů a my chceme vidět že byl jezevčík očkován. Jak postupovat a jak to z paní dostat to opravdu musíme volat policii? Děkuju.


Zkusit starostu, vysvětlit paní, že i kdyby pes očkován nebyl, nehrozí mu utracení  jako dřív. Jí ale pokuta. Když starosta nepochodí, vysvětlí jí to policie. Dítě má jen otisky zubů, nebo kůži prokousnutou ( poškozenou ), t.j. je kousnutí krvavé ? Očkovaný by měl být tak jako tak. Povinně.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 08.07.2024, 12:09:18 xxx.xxx.64.54

Ještě je nepatrná možnost, že koupil ( získal ) fenu uchovněnou. Nebo je fena s PP, ale neuchovnil ji a ptá se až po štěňatech, pro která by rád získal PP. Třeba po našich radách uchovní a další vrh bude s PP. Ovšem nestačí uchovnit fenu, musí příště krýt chovným psem a na základě vystaveného krycího listu. Je možné, že by toto všechno majitel feny s PP nevěděl ? Asi i to je možné.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 08.07.2024, 12:02:09 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Síla, že?

Sebemilence jsem jak četla, tak viděla. Ale Hadí tanec byl pro mě prostě…no, syrovější, fakt mi bylo až fyzicky nedobře.


Na podobné filmy zásadně nekoukám. Nejsem masochista.  Nedávno jsem někde narazila na Lví srdce - prý krásný film. Ani ten jsem nedokoukala.  Dávno jsem viděla starou Bondovku a najatý vrah mě pak strašil hodně dlouho. 

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 08.07.2024, 11:56:31 xxx.xxx.64.54

Asi nového člena výboru bude muset odsouhlasit členská schůze. Může být kooptován, ale posléze schválen. Si myslím. Tak donuťte předsedu, ať svolá a neschvalte. Volba může být tajná. Asi. Ale pak se musí najít někdo jiný.